Marcelius AS
Org.nr 914104351
Om Marcelius AS
Marcelius AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Stian Marcelius Braseth er styrets leder. Selskapet endte året med et overskudd på 250 867 kr. Egenkapitalen var 175 941 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Stian Marcelius Braseth med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 457 innen drift av restauranter i Trondheim, og ett av 11 249 i Norge. Det er eldre enn 70 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet og formål
Investeringsselskap, kjøp og salg av aksjer og andeler av ethvert slag, samt alt som hermed hører med.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | −841 233 kr | 250 867 kr | 1,23 mill kr | 175 941 kr | 1,06 mill kr |
| 2024 | 8 000 kr | −96 625 kr | 20 546 kr | 692 074 kr | 55 074 kr | 637 000 kr |
| 2023 | 117 246 kr | 65 684 kr | 65 707 kr | 300 124 kr | 34 528 kr | 265 596 kr |
| 2022 | 320 000 kr | −62 445 kr | −1,16 mill kr | 155 691 kr | −31 179 kr | 186 870 kr |
| 2021 | 100 000 kr | 39 722 kr | 30 103 kr | 1,32 mill kr | 1,20 mill kr | 115 536 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2024 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 11.08.2026Regnskapsfører
1Sist endret 03.09.2024Revisor
1Sist endret 08.10.2020Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stian Marcelius Braseth | Person | A-aksjer | 100.0 % | 300 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Datterselskaper av Marcelius AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Marcelius AS | BEDR | Drift av restauranter | Trondheim | − |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.8.2026 | Styre ↗ |
| 14.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.4.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.10.2020 | Revisor ↗ |
| 23.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Anniken Solheim Nylander(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 14,2 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,15 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 6,02 | 1,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 142,6 % | 21,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
MARCELIUS AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Raus Bar AS | Trondheim | 67.0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Trondheim
1 000+ til i Trondheim →Ofte spurt om Marcelius AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Marcelius AS?
Det er registrert 11 249 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 457 i Trondheim.
Er Marcelius AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 70 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 354 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Marcelius AS i Enhetsregisteret?
Marcelius AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Marcelius AS?
Marcelius AS driver innen drift av restauranter, med NACE-kode 56.110 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Investeringsselskap, kjøp og salg av aksjer og andeler av ethvert slag, samt alt som hermed hører med.
Hvem er største aksjonær i Marcelius AS?
Største aksjonær i Marcelius AS er Stian Marcelius Braseth med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvilke datterselskaper har Marcelius AS?
Marcelius AS har 1 registrert datterselskap: Raus Bar AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hva er driftsresultatet til Marcelius AS?
I 2025 hadde Marcelius AS et driftsresultat på −841 233 kr.
Hvor solid er balansen til Marcelius AS?
Egenkapitalen i Marcelius AS var 175 941 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 14,2 % av totalkapitalen.
Hvor ligger Marcelius AS?
Forretningsadressen til Marcelius AS er Reidulvs gate 6, 7052, TRONDHEIM i Trondheim kommune.
Hva er organisasjonsnummeret til Marcelius AS?
Marcelius AS har organisasjonsnummer 914 104 351. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.