Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Gravdalsveien 10 C AS

Org.nr 914037379
Omsetning
605 552
+2,6 %
Resultat
191 997
+34,5 %
Mer

Om Gravdalsveien 10 C AS

Gravdalsveien 10 C AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Gjermund Fossnes er daglig leder, og Gjermund Fossnes er styreleder. I 2025 hadde Gravdalsveien 10 C AS en omsetning på 605 552 kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 191 997 kr. Egenkapitalen var 494 077 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Svill Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 573 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 536 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 149 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet og formål

Forretningsførsel og drift av fast eiendom, eie, salg og utleie av eiendom, og alt som står i forbindelse med dette, samt eie eller deltagelse i andre selskaper innen samme område.

API og MCPGET /company/914037379

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914037379" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914037379",
  "name": "GRAVDALSVEIEN 10 C AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "914037379" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Gravdalsveien 10 C AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Oslo holder Gravdalsveien 10 C AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Gravdalsveien 10 C AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +2,6 % fra 2024 · +18,8 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025605 552 kr381 837 kr191 997 kr3,17 mill kr494 077 kr2,68 mill kr
2024590 244 kr308 125 kr142 788 kr3,11 mill kr494 078 kr2,61 mill kr
2023567 280 kr322 169 kr169 426 kr3,15 mill kr501 988 kr2,65 mill kr
2022527 664 kr273 125 kr117 846 kr2,97 mill kr506 623 kr2,47 mill kr
2021509 652 kr294 409 kr146 347 kr3,78 mill kr507 680 kr3,27 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler3,17 mill kr
Anleggsmidler69 %2,18 mill krOmløpsmidler31 %997 680 kr
Egenkapital og gjeld3,17 mill kr
Innskutt egenkapital35 %1,11 mill krOpptjent egenkapital-20 %−619 617 krLangsiktig gjeld76 %2,42 mill krKortsiktig gjeld8 %262 490 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader223 715 kr
Finansinntekter23 469 kr
Finanskostnader159 156 kr
Netto finans−135 687 kr
Ordinært resultat før skatt246 150 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 26 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Til gode hos konsernselskaper
960 000 kr (30 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
2,5 mill kr (78 % av balansen)
Rentekostnad til konsernselskaper
160 000 kr
Avgitt konsernbidrag
200 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/914037379/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914037379/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914037379",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 605552, "operating_profit": 381837, "net_profit": 191997, "equity": 494077, … },
    { "year": 2024, "revenue": 590244, "operating_profit": 308125, "net_profit": 142788, "equity": 494078, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "914037379" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Gravdalsveien 10 C AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Gravdalsveien 10 C AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gravdalsveien 10 C AS de siste årene.

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 27.08.2014
Daglig lederSignaturProkura

Styre

2Sist endret 27.04.2021
Styrets lederSignaturProkura
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 27.08.2014
Regnskapsfører
repr. NEWSEC PROPERTY ASSET MANAGEMENT ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 21.10.2016
Revisor
repr. BDO ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/914037379/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914037379/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914037379",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "914037379" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Gravdalsveien 10 C AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Gravdalsveien 10 C AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Gravdalsveien 10 C AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Svill Eiendom ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %1 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/914037379/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914037379/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914037379",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "SVILL EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "914037379" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Gravdalsveien 10 C AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Gravdalsveien 10 C AS eier Svill Eiendom AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Gravdalsveien 10 C AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Gravdalsveien 10 C ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomOslo−

Kunngjøringer20

API og MCPGET /company/914037379/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914037379/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914037379",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-05-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914037379" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Gravdalsveien 10 C AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Gravdalsveien 10 C AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Gravdalsveien 10 C AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel15,6 %37,0 %
Likviditetsgrad3,801,76
Gjeldsgrad5,421,06
Egenkapitalrentabilitet38,9 %5,7 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/914037379/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/914037379/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "914037379",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64535,
  "revenue": { "value": 605552, "percentile": 0.5183 },
  "operating_margin": { "value": 0.6306, "percentile": 0.739 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "914037379" })

Spør AI-assistenten

  • Er Gravdalsveien 10 C AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
  • Hvor solid er Gravdalsveien 10 C AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gravdalsveien 10 C AS på i bransjen?

Spørsmål og svar om Gravdalsveien 10 C AS

Hvor stor er bransjen Gravdalsveien 10 C AS tilhører?

Gravdalsveien 10 C AS er ett av 12 573 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 536 på landsbasis.

Hvor lenge har Gravdalsveien 10 C AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Gravdalsveien 10 C AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 47 % av selskapene i bransjen.

Hva er statusen til Gravdalsveien 10 C AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gravdalsveien 10 C AS i Brønnøysundregistrene.

Hva driver Gravdalsveien 10 C AS med?

Gravdalsveien 10 C AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Forretningsførsel og drift av fast eiendom, eie, salg og utleie av eiendom, og alt som står i forbindelse med dette, samt eie eller deltagelse i andre selskaper innen samme område.

Hvem leder Gravdalsveien 10 C AS?

Gjermund Fossnes er registrert som daglig leder i Gravdalsveien 10 C AS.

Hvilke eiere står bak Gravdalsveien 10 C AS?

Gravdalsveien 10 C AS eies i hovedsak av Svill Eiendom AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Går Gravdalsveien 10 C AS med overskudd?

Gravdalsveien 10 C AS hadde i 2025 en omsetning på 605 552 kr og et overskudd på 191 997 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Er Gravdalsveien 10 C AS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2014. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Hvem er revisor og regnskapsfører for Gravdalsveien 10 C AS?

I Enhetsregisteret er Gravdalsveien 10 C AS registrert med regnskapsfører Newsec Property Asset Management AS og revisor Bdo AS.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner