- Omsetning
- 11,6 mill
- +2,4 %
- Resultat
- 3,1 mill
- +16,6 %
Om I2 Invest AS
I2 Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Edgar Haugen er styrets leder. I 2025 hadde I2 Invest AS en omsetning på 11,62 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,13 mill kr. Egenkapitalen var 42,59 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ragde Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 586 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 545 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 150 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Omsetning, utvikling og utleie av fast eiendom.
Formål
Omsetning, utvikling og utleie av fast eiendom samt hva hermed står i forbindelse, samt å delta i andre selskaper med lignende formål.
API og MCPGET /company/913846567
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913846567" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913846567",
"name": "I2 INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913846567" })Spør AI-assistenten
Er I2 Invest AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver I2 Invest AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over I2 Invest AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,4 % fra 2024 · +18,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,62 mill kr | 9,94 mill kr | 3,13 mill kr | 122,71 mill kr | 42,59 mill kr | 80,12 mill kr |
| 2024 | 11,34 mill kr | 9,68 mill kr | 2,68 mill kr | 124,20 mill kr | 42,01 mill kr | 82,18 mill kr |
| 2023 | 10,90 mill kr | 9,32 mill kr | 3,73 mill kr | 125,67 mill kr | 41,31 mill kr | 84,36 mill kr |
| 2022 | 10,16 mill kr | 8,67 mill kr | 3,93 mill kr | 127,81 mill kr | 40,52 mill kr | 87,29 mill kr |
| 2021 | 9,82 mill kr | 8,35 mill kr | 3,77 mill kr | 130,02 mill kr | 36,59 mill kr | 93,43 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 75 mill kr (61 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 5,9 mill kr
- Avgitt konsernbidrag
- 2,5 mill kr
API og MCPGET /company/913846567/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913846567/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913846567",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 11615688,
"operating_profit": 9942715,
"net_profit": 3125293,
"equity": 42594867,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 11344979,
"operating_profit": 9682875,
"net_profit": 2679433,
"equity": 42013111,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913846567" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til I2 Invest AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til I2 Invest AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til I2 Invest AS de siste årene.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 04.09.2026Revisor
1Sist endret 31.10.2026API og MCPGET /company/913846567/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913846567/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913846567",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913846567" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer I2 Invest AS?
List alle roller i I2 Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i I2 Invest AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Ragde Eiendom AS100 %
- Norstar AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ragde Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 3 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913846567/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913846567/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913846567",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "RAGDE EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913846567" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av I2 Invest AS eier Ragde Eiendom AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har I2 Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier I2 Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Ragde Eiendom AS
182 selskaperAPI og MCPGET /company/913846567/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913846567/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913846567",
"chain": [
{ "org_no": "974227037", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "913846567", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "913846567" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som I2 Invest AS?
Hvem eier I2 Invest AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| I2 Invest AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer33
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 31.10.2026 | Revisor ↗ |
| 4.9.2026 | Signatur ↗ |
| 4.9.2026 | Styre ↗ |
| 2.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.9.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913846567/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913846567/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913846567",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-31", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-09-04", "type": "Signatur", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913846567" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for I2 Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble I2 Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte I2 Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+BDO AS(Revisor)−MOSS REVISJONSKONTOR AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+Carl Fredrik Pihl(Styremedlem)−Thor Wiig(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 1,7 % av driftsinntektene — 17,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 85,6 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 26,9 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 34,7 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,02 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 1,88 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,3 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,4 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 1,7 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 12,7 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913846567/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913846567/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913846567",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64557,
"revenue": { "value": 11615688, "percentile": 0.9408 },
"operating_margin": { "value": 0.856, "percentile": 0.9496 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913846567" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til I2 Invest AS på i bransjen?
Hvor ligger I2 Invest AS blant de 64557 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til I2 Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+388 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om I2 Invest AS
Hvor stor er bransjen I2 Invest AS tilhører?
I2 Invest AS er ett av 12 586 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 545 på landsbasis.
Hvor lenge har I2 Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
I2 Invest AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 47 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har I2 Invest AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for I2 Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier I2 Invest AS?
I2 Invest AS eies i hovedsak av Ragde Eiendom AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går I2 Invest AS med overskudd?
I2 Invest AS hadde i 2025 en omsetning på 11,62 mill kr og et overskudd på 3,13 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i I2 Invest AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har I2 Invest AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hva er nettsiden til I2 Invest AS?
Registrert nettside for I2 Invest AS er ragde.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Er I2 Invest AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2015. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.