Moonlight Mountain Gear AS
- Omsetning
- 10,6 mill
- +100,7 %
- Resultat
- −4,2 mill
- 6 års regnskap
Om Moonlight Mountain Gear AS
Moonlight Mountain Gear AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Rauma, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med andre husholdningsvarer. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Matthieu Lefort er daglig leder, og David Mahesh Newman er styreleder. I 2024 hadde Moonlight Mountain Gear AS en omsetning på 10,56 mill kr, en økning på 101 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 4,15 mill kr. Egenkapitalen var 1,45 mill kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Gaea Outdoor Holdings B.v. med 66,6 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen engroshandel med andre husholdningsvarer i Rauma, og ett av 2 161 i Norge. Det ble etablert samme år som 96 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet
Utvikle, produsere og selge, ski, skistøvler, skibindinger og annet sportsutstyr, og alt hva hermed står i forbindelse. Samt annen næringsvirksomhet.
Formål
Utvikle, produsere og selge sportsutstyr og hva hermed står i forbindelse, samt annen næringsvirksomhet.
API og MCPGET /company/913422163
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913422163" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913422163",
"name": "MOONLIGHT MOUNTAIN GEAR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.490",
"nace_desc": "Engroshandel med andre husholdningsvarer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RAUMA", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913422163" })Spør AI-assistenten
Når ble Moonlight Mountain Gear AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Rauma holder Moonlight Mountain Gear AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Moonlight Mountain Gear AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · +100,7 % fra 2023 · −10,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 10,56 mill kr | −3,58 mill kr | −4,15 mill kr | 14,24 mill kr | 1,45 mill kr | 12,79 mill kr |
| 2023 | 5,26 mill kr | −9,29 mill kr | −9,56 mill kr | 18,02 mill kr | 5,60 mill kr | 12,42 mill kr |
| 2022 | 7,94 mill kr | −5,37 mill kr | −5,71 mill kr | 19,21 mill kr | 16,47 mill kr | 2,74 mill kr |
| 2021 | 17,54 mill kr | 848 484 kr | 64 890 kr | 26,47 mill kr | 21,35 mill kr | 5,12 mill kr |
| 2020 | 11,86 mill kr | −2 443 kr | −1,05 mill kr | 8,53 mill kr | −716 727 kr | 9,25 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2024-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 48 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 43 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 35 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 590 000 kr
API og MCPGET /company/913422163/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913422163/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913422163",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 10561623,
"operating_profit": -3577954,
"net_profit": -4152052,
"equity": 1452255,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 5262015,
"operating_profit": -9287091,
"net_profit": -9558236,
"equity": 5604308,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913422163" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Moonlight Mountain Gear AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Moonlight Mountain Gear AS per år.
Hvordan har omsetningen til Moonlight Mountain Gear AS utviklet seg fra 2020 til 2024?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 08.12.2021Styre
4Sist endret 07.05.2026Regnskapsfører
1Sist endret 30.10.2025Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/913422163/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913422163/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913422163",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913422163" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Moonlight Mountain Gear AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Moonlight Mountain Gear AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Moonlight Mountain Gear AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 endret eierandel
- Gaea Outdoor Holdings B.v.88 % → 89,9 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gaea Outdoor Holdings B.v. | Selskap | B-aksjer | 66,6 % | 8 501 |
| Gaea Outdoor Holdings B.v. | Selskap | Ordinære aksjer | 23,3 % | 2 970 |
| Mountainlife S.l | Person | Ordinære aksjer | 4,2 % | 534 |
| Ewp Capital Trust | Selskap | B-aksjer | 3,2 % | 410 |
| Matthieu Lefort | Person | Ordinære aksjer | 2,7 % | 341 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913422163/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913422163/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913422163",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "GAEA OUTDOOR HOLDINGS B.V.",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 66.64,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "GAEA OUTDOOR HOLDINGS B.V.",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 23.28,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913422163" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Moonlight Mountain Gear AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Moonlight Mountain Gear AS eier Gaea Outdoor Holdings B.v., og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Moonlight Mountain Gear AS?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Moonlight Mountain Gear AS | BEDR | Engroshandel med andre husholdningsvarer | Rauma | − |
Kunngjøringer43
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 7.5.2026 | Styre ↗ |
| 12.11.2025 | Kapital ↗ |
| 12.11.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.1.2024 | Revisor ↗ |
| 30.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.2.2023 | Kapital ↗ |
| 13.2.2023 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913422163/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913422163/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913422163",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-05-07", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913422163" })Spør AI-assistenten
Når leverte Moonlight Mountain Gear AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Moonlight Mountain Gear AS sist endret?
Har Moonlight Mountain Gear AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)
- Stilling utlystSalgssjef
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→-
- Endring i roller og styre+David Mahesh Newman(Styrets leder)−Elton Scott Forrest(Styrets leder)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→5
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 48,1 % av driftsinntektene — 31,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -33,9 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | -39,3 % | 1,8 % |
| Egenkapitalandel | 10,2 % | 41,4 % |
| Likviditetsgrad | 6,60 | 1,89 |
| Gjeldsgrad | 8,81 | 0,69 |
| Egenkapitalrentabilitet | -285,9 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +100,7 % | +3,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 38,4 % | 62,7 % |
| Lønnskostnad | 42,9 % | 16,4 % |
| Annen driftskostnad | 48,1 % | 16,7 % |
| Avskrivninger | 4,5 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913422163/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913422163/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913422163",
"nace_code": "46.490",
"industry_count": 1366,
"revenue": { "value": 10561623, "percentile": 0.7897 },
"operating_margin": { "value": -0.3388, "percentile": 0.1281 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913422163" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Moonlight Mountain Gear AS på i bransjen?
Hvor ligger Moonlight Mountain Gear AS blant de 1366 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Moonlight Mountain Gear AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Moonlight Mountain Gear AS er registrert med 3 tildelinger fra Innovasjon Norge (2,28 mill kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 11.9.2019 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 1,18 mill kr | Tilskudd |
| 1.6.2015 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 800 000 kr | Tilskudd |
| 30.4.2014 | Oppstartstilskudd | Distriktsrettet etablerertilskudd | 300 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/913422163/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913422163/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913422163",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Distriktsutviklingstilskudd",
"innvilget_belop": 1180000,
"innvilget_dato": "2019-09-11",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "913422163" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Moonlight Mountain Gear AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Moonlight Mountain Gear AS fått?
Hvor mye har Moonlight Mountain Gear AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Immaterielle rettigheter
Moonlight Mountain Gear AS har 5 varemerker og 1 patent registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| NOCTIA ↗ | 202506563 | 337876 | Registrert | 6.6.2035 |
| MOONLIGHT ↗ | 202107318 | 316720 | Registrert | 7.6.2031 |
| BRIGHTEN THE UNCHARTED ↗ | 202100885 | 316460 | Registrert | 21.1.2031 |
| MOONLIGHT mountain gear ↗ | 201900666 | 304126 | Registrert | 10.1.2029 |
| MOONLIGHT ↗ | 201900668 | 304127 | Registrert | 10.1.2029 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
MOONLIGHT MOUNTAIN GEAR AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sgn Skis AS | Sogndal | 0,1 % | 2017 | 2025 | Slettet |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Moonlight Mountain Gear AS
Hvor stor er bransjen Moonlight Mountain Gear AS tilhører?
Moonlight Mountain Gear AS er ett av 3 selskaper innen engroshandel med andre husholdningsvarer i Rauma, og ett av 2 161 på landsbasis.
Hvor lenge har Moonlight Mountain Gear AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Moonlight Mountain Gear AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 52 % av selskapene i bransjen.
Er Moonlight Mountain Gear AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Moonlight Mountain Gear AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Moonlight Mountain Gear AS?
Matthieu Lefort er registrert som daglig leder i Moonlight Mountain Gear AS.
Hvem er styreleder i Moonlight Mountain Gear AS?
Styrets leder i Moonlight Mountain Gear AS er David Mahesh Newman. Styret har totalt 4 registrerte medlemmer.
Hvem eier Moonlight Mountain Gear AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Gaea Outdoor Holdings B.v. største eier i Moonlight Mountain Gear AS med 66,6 % av aksjene. Nest størst er Gaea Outdoor Holdings B.v. med 23,3 %.
Hva omsatte Moonlight Mountain Gear AS for i 2024?
I 2024 omsatte Moonlight Mountain Gear AS for 10,56 mill kr, opp 101 % fra 2023. Årsresultatet ble et underskudd på 4,15 mill kr.
Eier Moonlight Mountain Gear AS patenter eller varemerker?
Moonlight Mountain Gear AS har 1 patent og 5 varemerker registrert hos Patentstyret.
Er Moonlight Mountain Gear AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2014. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.