Es Safepole AS
- Omsetning
- 0
- 2024
- Resultat
- −20 341
- 2 års regnskap
Om Es Safepole AS
Es Safepole AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Luster, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med andre husholdningsvarer. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Bård Inge Wangensteen Fredheim er daglig leder, og Ole-Henrik Nitter Walaker er styreleder. I 2024 hadde Es Safepole AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 20 341 kr. Egenkapitalen var 9 659 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Theodor Nitter Walaker med 63,8 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen engroshandel med andre husholdningsvarer i Luster, og ett av 2 161 i Norge. Det ble etablert samme år som 102 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet
Salg og produksjon av egne sportsprodukt. Hovedsakelig salg av skiutstyr fra egen nettside, men og til andre sportsaktører og skianlegg.
Formål
Skiutstyr/sportsutstyr.
API og MCPGET /company/932854635
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932854635" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932854635",
"name": "ES SAFEPOLE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.490",
"nace_desc": "Engroshandel med andre husholdningsvarer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LUSTER", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932854635" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Es Safepole AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Es Safepole AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Es Safepole AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2023–2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 kr | −20 341 kr | −20 341 kr | 9 659 kr | 9 659 kr | 0 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 30 000 kr | 30 000 kr | 0 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 100 prosent av eiendelene ved utgangen av 2024, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/932854635/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932854635/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932854635",
"years": [
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -20341, "net_profit": -20341, "equity": 9659, … },
{ "year": 2023, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": 30000, … }
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932854635" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Es Safepole AS i 2024, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Es Safepole AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Es Safepole AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 24.01.2024Styre
3Sist endret 24.01.2024Regnskapsfører
1Sist endret 05.09.2025API og MCPGET /company/932854635/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932854635/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932854635",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932854635" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Es Safepole AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Es Safepole AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Es Safepole AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute · 1 endret eierandel
- Theodor Nitter Walaker63,8 %
- Ole-Henrik Nitter Walakerhadde 42,5 %
- Bård Inge Wangensteen Fredheim42,5 % → 21,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Theodor Nitter Walaker | Person | Ordinære aksjer | 63,8 % | 38 250 |
| Bård Inge Wangensteen Fredheim | Person | Ordinære aksjer | 21,3 % | 12 750 |
| Gjert Andreas Hillestad | Person | Ordinære aksjer | 15,0 % | 9 000 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932854635/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932854635/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932854635",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932854635" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Es Safepole AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Es Safepole AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Es Safepole AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Es Safepole AS | BEDR | Engroshandel med andre husholdningsvarer | Luster | − |
Kunngjøringer3
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.1.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932854635/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932854635/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932854635",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-09-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2024-07-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932854635" })Spør AI-assistenten
Når leverte Es Safepole AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Es Safepole AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Es Safepole AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 41,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,69 |
| Egenkapitalrentabilitet | -210,6 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932854635/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932854635/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932854635",
"nace_code": "46.490",
"industry_count": 1366,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0015 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932854635" })Spør AI-assistenten
Er Es Safepole AS blant de største selskapene innen engroshandel med andre husholdningsvarer?
Hvor solid er Es Safepole AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Es Safepole AS blant de 1366 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Luster
1 000+ til i Luster →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Es Safepole AS
Hvor stor er bransjen Es Safepole AS tilhører?
Es Safepole AS er ett av 2 selskaper innen engroshandel med andre husholdningsvarer i Luster, og ett av 2 161 på landsbasis.
Hvor lenge har Es Safepole AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Es Safepole AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 11 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Es Safepole AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Es Safepole AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Es Safepole AS?
Es Safepole AS er registrert i bransjen Engroshandel med andre husholdningsvarer (næringskode 46.490). Registrert aktivitet: Salg og produksjon av egne sportsprodukt.
Hvem leder Es Safepole AS?
Bård Inge Wangensteen Fredheim er registrert som daglig leder i Es Safepole AS.
Hvem eier Es Safepole AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Theodor Nitter Walaker største eier i Es Safepole AS med 63,8 % av aksjene. Nest størst er Bård Inge Wangensteen Fredheim med 21,3 %.
Hva omsatte Es Safepole AS for i 2024?
Es Safepole AS hadde i 2024 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 20 341 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Es Safepole AS?
Driftsresultatet for 2024 var −20 341 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Es Safepole AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Es Safepole AS er 30 000 kr (30 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Es Safepole AS?
Basert på regnskapstallene for 2024 har Es Safepole AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.