Thermo Control Sør-Vest AS
- Omsetning
- 42,0 mill
- +12,4 %
- Resultat
- 2,1 mill
- −12,2 %
- Ansatte
- 16
- +1 siden mars
Om Thermo Control Sør-Vest AS
Thermo Control Sør-Vest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Harald Sigve Jansen er daglig leder, og Harald Sigve Jansen er styreleder. Selskapet er ett av 10 innen kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser i Sandnes, og ett av 1 146 i Norge. Det er eldre enn 75 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (64 %).
Aktivitet
Leverandør av kjøleanlegg og varmepumper til private kunder, prosjekter og offentlige bygg, herunder deltagelse i andre selskaper med tilsvarende virksomhet.
Formål
Være leverandør av kjøleanlegg og varmepumper til private kunder, prosjekter og offentlige bygg, herunder deltagelse i andre selskaper med tilsvarende virksomhet.
AI-sammendrag
Rask vekst på 12% til 42 mrd... nei, 42M kr i 2025 vitner om solid ordreinngang innen kulde- og varmepumpeinstallasjon, og driftsmarginen over bransjesnittet viser god prosjektstyring. Egenkapitalandelen ligger under snittet for bransjen (ca. 19%), noe som gir begrenset buffer mot svingninger til tross for den positive omsetningsutviklingen. Konsentrert eierskap gjennom HSJ Invest AS (51%) sikrer tydelig styring under daglig leder Harald Sigve Jansen.
API og MCPGET /company/913154428
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913154428" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913154428",
"name": "THERMO CONTROL SØR-VEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.222",
"nace_desc": "Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser",
"employees": 16,
"address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913154428" })Spør AI-assistenten
Når ble Thermo Control Sør-Vest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Sandnes holder Thermo Control Sør-Vest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Thermo Control Sør-Vest AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +12,4 % fra 2024 · +54,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 41,98 mill kr | 2,63 mill kr | 2,09 mill kr | 16,45 mill kr | 3,48 mill kr | 12,97 mill kr |
| 2024 | 37,35 mill kr | 3,09 mill kr | 2,38 mill kr | 10,51 mill kr | 1,39 mill kr | 9,12 mill kr |
| 2023 | 41,11 mill kr | 5,04 mill kr | 3,87 mill kr | 15,97 mill kr | 1,31 mill kr | 14,66 mill kr |
| 2022 | 36,47 mill kr | 4,58 mill kr | 3,52 mill kr | 12,13 mill kr | 1,24 mill kr | 10,90 mill kr |
| 2021 | 27,25 mill kr | 463 189 kr | 372 714 kr | 6,67 mill kr | 1,21 mill kr | 5,46 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 36 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 82 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/913154428/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913154428/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913154428",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 41984988,
"operating_profit": 2632018,
"net_profit": 2089752,
"equity": 3479295,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 37353575,
"operating_profit": 3091448,
"net_profit": 2379728,
"equity": 1389543,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913154428" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Thermo Control Sør-Vest AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Thermo Control Sør-Vest AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Thermo Control Sør-Vest AS de siste årene.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 30.01.2014Styre
4Sist endret 17.07.2018Regnskapsfører
1Sist endret 21.12.2023Revisor
1Sist endret 30.01.2014API og MCPGET /company/913154428/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913154428/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913154428",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913154428" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Thermo Control Sør-Vest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Thermo Control Sør-Vest AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Thermo Control Sør-Vest AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute · 1 endret eierandel
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hsj Invest AS | Selskap | A-aksjer | 51,0 % | 51 |
| Thermo Control AS | Selskap | A-aksjer | 40,0 % | 40 |
| Ykos AS | Selskap | A-aksjer | 9,0 % | 9 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913154428/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913154428/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913154428",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HSJ INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 51, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "THERMO CONTROL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 40, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913154428" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Thermo Control Sør-Vest AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Thermo Control Sør-Vest AS eier Hsj Invest AS, og hvem eier resten?
Er Thermo Control Sør-Vest AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Hsj Invest AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/913154428/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913154428/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913154428",
"chain": [
{ "org_no": "997757467", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "913154428", "owner_pct": 51, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "913154428" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Thermo Control Sør-Vest AS?
Hvem eier Thermo Control Sør-Vest AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Thermo Control Sør-Vest AS | BEDR | Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser | Sandnes | 16 |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.12.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2018 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913154428/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913154428/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913154428",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913154428" })Spør AI-assistenten
Når leverte Thermo Control Sør-Vest AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Thermo Control Sør-Vest AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Thermo Control Sør-Vest AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:17→16
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:16→17
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.222 Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→16
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 35,6 % av driftsinntektene — 13,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,3 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 5,0 % | 3,3 % |
| Egenkapitalandel | 21,2 % | 35,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,20 | 1,48 |
| Gjeldsgrad | 3,73 | 1,25 |
| Egenkapitalrentabilitet | 60,1 % | 18,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +12,4 % | +0,8 % |
| Omsetning per ansatt | 2,62 mill kr | 2,00 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 35,6 % | 49,0 % |
| Annen driftskostnad | 9,6 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913154428/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913154428/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913154428",
"nace_code": "43.222",
"industry_count": 687,
"revenue": { "value": 41984988, "percentile": 0.9487 },
"operating_margin": { "value": 0.0627, "percentile": 0.5609 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913154428" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Thermo Control Sør-Vest AS blant de 687 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Thermo Control Sør-Vest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Thermo Control Sør-Vest AS blant de største selskapene innen kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser?
Offentlige anbud
Thermo Control Sør-Vest AS har vunnet 2 offentlige anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.10.2023 | Vinner | Service og reparasjon av varmepumper og kjøleanlegg | — | − | − | Tildelt |
| 28.8.2023 | Vinner | Ny oppvarmingsløsning Tananger kirke | — | − | − | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/913154428/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913154428/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 2, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2023-604026",
"heading": "Service og reparasjon av varmepumper og kjøleanlegg",
"publication_date": "2023-10-31",
"role": "winner",
…
},
{
"notice_id": "2023-327439",
"heading": "Ny oppvarmingsløsning Tananger kirke",
"publication_date": "2023-08-28",
"role": "winner",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "913154428" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Thermo Control Sør-Vest AS vunnet i offentlige kontrakter totalt?
Hvilke offentlige kjøpere har tildelt kontrakter til Thermo Control Sør-Vest AS?
Hva gikk anbudet «Service og reparasjon av varmepumper og kjøleanlegg» ut på?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+16 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Thermo Control Sør-Vest AS
Hvor stor er bransjen Thermo Control Sør-Vest AS tilhører?
Thermo Control Sør-Vest AS er ett av 10 selskaper innen kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser i Sandnes, og ett av 1 146 på landsbasis.
Hvor lenge har Thermo Control Sør-Vest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Thermo Control Sør-Vest AS ble etablert i 2013 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 75 % av selskapene.
Hvilken status har Thermo Control Sør-Vest AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Thermo Control Sør-Vest AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Thermo Control Sør-Vest AS?
Harald Sigve Jansen er registrert som daglig leder i Thermo Control Sør-Vest AS.
Hvilke eiere står bak Thermo Control Sør-Vest AS?
Største aksjonær i Thermo Control Sør-Vest AS er Hsj Invest AS med 51 % av aksjene, fulgt av Thermo Control AS (40 %) og Ykos AS (9 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Thermo Control Sør-Vest AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 41,98 mill kr, opp 12 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,48 mill kr ved årsslutt.
Leverer Thermo Control Sør-Vest AS til det offentlige?
Siden 2022 har Thermo Control Sør-Vest AS vunnet 2 offentlige konkurranser. Kilde: Doffin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.