Lauareid Service AS
- Omsetning
- 38,7 mill
- +8,2 %
- Resultat
- −679 048
- −126,7 %
- Ansatte
- 13
- −1 siden mars
Om Lauareid Service AS
Lauareid Service AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Etne, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Bjarte Lauareid er daglig leder, og Ole Halvor Kolstad er styreleder. I 2025 hadde Lauareid Service AS en omsetning på 38,68 mill kr, en økning på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 679 048 kr. Egenkapitalen var 3,95 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nimlas Norway AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser i Etne, og ett av 1 146 i Norge. Det ble etablert samme år som 58 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (64 %).
Aktivitet
Kjøp, salg og service av varmepumper.
Formål
Å drive virksomhet med kjøp, salg og service av varmepumper.
API og MCPGET /company/926610503
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926610503" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926610503",
"name": "LAUAREID SERVICE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.222",
"nace_desc": "Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser",
"employees": 13,
"address": { "municipality": "ETNE", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "926610503" })Spør AI-assistenten
Hva driver Lauareid Service AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Lauareid Service AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Lauareid Service AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +8,2 % fra 2024 · +46,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 38,68 mill kr | −554 025 kr | −679 048 kr | 12,70 mill kr | 3,95 mill kr | 8,75 mill kr |
| 2024 | 35,74 mill kr | 3,59 mill kr | 2,55 mill kr | 17,42 mill kr | 6,23 mill kr | 11,18 mill kr |
| 2023 | 49,76 mill kr | 5,05 mill kr | 3,67 mill kr | 17,07 mill kr | 3,68 mill kr | 13,38 mill kr |
| 2022 | 29,37 mill kr | 1,20 mill kr | 786 608 kr | 13,42 mill kr | 3,39 mill kr | 10,03 mill kr |
| 2021 | 26,47 mill kr | 1,44 mill kr | 1,50 mill kr | 11,93 mill kr | 3,11 mill kr | 8,82 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 63 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 22 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 25 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 4,2 mill kr (33 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 19 000 kr
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 28 000 kr
API og MCPGET /company/926610503/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926610503/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926610503",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 38682107,
"operating_profit": -554025,
"net_profit": -679048,
"equity": 3952751,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 35740982,
"operating_profit": 3589121,
"net_profit": 2546885,
"equity": 6231799,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "926610503" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Lauareid Service AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Lauareid Service AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Lauareid Service AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 17.02.2021Styre
3Sist endret 21.06.2025Regnskapsfører
1Sist endret 22.04.2024Revisor
1Sist endret 01.11.2025API og MCPGET /company/926610503/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926610503/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926610503",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "926610503" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Lauareid Service AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Lauareid Service AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Lauareid Service AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Nimlas Norway AS100 %
- Lauareid Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Nimlas Norway AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/926610503/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926610503/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926610503",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "NIMLAS NORWAY AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "926610503" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Lauareid Service AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Lauareid Service AS eier Nimlas Norway AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Lauareid Service AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Nimlas Norway AS
36 selskaperAPI og MCPGET /company/926610503/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926610503/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926610503",
"chain": [
{ "org_no": "930086851", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "930086908", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "922693048", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "926610503" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Lauareid Service AS?
Hvem eier Lauareid Service AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Lauareid Service AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lauareid Service AS Skånevik | BEDR | Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser | Etne | 13 |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.11.2025 | Revisor ↗ |
| 22.6.2025 | Signatur ↗ |
| 22.6.2025 | Styre ↗ |
| 13.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.11.2022 | Revisor ↗ |
| 10.10.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.10.2021 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/926610503/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926610503/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926610503",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-01", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926610503" })Spør AI-assistenten
Hvilke fusjoner har Lauareid Service AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Lauareid Service AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Lauareid Service AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→13
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→12
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→11
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→12
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 63,4 % av driftsinntektene — 14,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,4 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | -1,8 % | 3,3 % |
| Egenkapitalandel | 31,1 % | 35,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,05 | 1,48 |
| Gjeldsgrad | 2,21 | 1,25 |
| Egenkapitalrentabilitet | -17,2 % | 18,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +8,2 % | +0,8 % |
| Omsetning per ansatt | 2,98 mill kr | 2,00 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 63,4 % | 49,0 % |
| Lønnskostnad | 21,7 % | 27,9 % |
| Annen driftskostnad | 15,1 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 1,2 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/926610503/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926610503/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926610503",
"nace_code": "43.222",
"industry_count": 687,
"revenue": { "value": 38682107, "percentile": 0.9413 },
"operating_margin": { "value": -0.0143, "percentile": 0.2762 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "926610503" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Lauareid Service AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lauareid Service AS på i bransjen?
Hvor ligger Lauareid Service AS blant de 687 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Godkjenninger og registre
Lauareid Service AS har status «Godkjent» i Arbeidstilsynets bemanningsforetaksregister.
Statusen er gjengitt slik den står i registeret. Det er oppdragsgivers ansvar å kontrollere status hos Arbeidstilsynet før innleie.
Kilde: Arbeidstilsynet
Investeringer
LAUAREID SERVICE AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Tjelmeland Transport AS | Etne | 60,0 % | 2020 | 2020 | Aktiv |
| Silje S Hud Og Velvære AS | Etne | 60,0 % | 2018 | 2020 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Lauareid Service AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lauareid Service AS?
Det er registrert 1 146 selskaper i Norge innen kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser, hvorav 4 i Etne.
Er Lauareid Service AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 46 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 58 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Lauareid Service AS i Enhetsregisteret?
Lauareid Service AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Lauareid Service AS med?
Lauareid Service AS driver innen kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser, med NACE-kode 43.222 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Kjøp, salg og service av varmepumper.
Hvilken selskapsform har Lauareid Service AS?
Lauareid Service AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Lauareid Service AS?
Daglig leder i Lauareid Service AS er Bjarte Lauareid, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Lauareid Service AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Nimlas Norway AS største eier i Lauareid Service AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Lauareid Service AS?
I 2025 omsatte Lauareid Service AS for 38,68 mill kr, opp 8 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 679 048 kr.
Hvor solid er balansen til Lauareid Service AS?
Egenkapitalen i Lauareid Service AS var 3,95 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 31,1 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.