Nimlas Norway AS
- Omsetning
- 65,1 mill
- −24,1 %
- Resultat
- 38,0 mill
- −63,2 %
- Ansatte
- 27
- +4 siden mars
Om Nimlas Norway AS
Nimlas Norway AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lier, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Elektrisk installasjonsarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Terje Myhre er daglig leder, og Carl Christoffer Järkeborn er styreleder. I 2025 hadde Nimlas Norway AS en omsetning på 65,13 mill kr, en nedgang på 24 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 38,00 mill kr. Egenkapitalen var 805,15 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nimlas Norway Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 36 innen elektrisk installasjonsarbeid i Lier, og ett av 5 514 i Norge. Det er eldre enn 58 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet og formål
Kjøpe, eie, drifte og utvikle selskaper innen elektrobransjen i en konsernmodell, investere i andre selskaper med formål å ivareta den enkelte aksjonærs investeringer og ellers aktiviteter som faller naturlig inn under dette.
API og MCPGET /company/913951069
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913951069" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913951069",
"name": "NIMLAS NORWAY AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.210",
"nace_desc": "Elektrisk installasjonsarbeid",
"employees": 27,
"address": { "municipality": "LIER", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913951069" })Spør AI-assistenten
Er Nimlas Norway AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Nimlas Norway AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Nimlas Norway AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −24,1 % fra 2024 · +189 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 65,13 mill kr | −17,94 mill kr | 38,00 mill kr | 2,27 mrd kr | 805,15 mill kr | 1,47 mrd kr |
| 2024 | 85,76 mill kr | 19,18 mill kr | 103,28 mill kr | 1,58 mrd kr | 870,33 mill kr | 711,66 mill kr |
| 2023 | 49,40 mill kr | −3,11 mill kr | 74,73 mill kr | 1,12 mrd kr | 860,41 mill kr | 261,79 mill kr |
| 2022 | 36,55 mill kr | 4,49 mill kr | 89,44 mill kr | 1,25 mrd kr | 814,47 mill kr | 435,33 mill kr |
| 2021 | 22,53 mill kr | 67 990 kr | 59,73 mill kr | 776,17 mill kr | 503,60 mill kr | 272,57 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 63 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 280 mill kr (12 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,2 mrd kr (51 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 430 000 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 24 mill kr
- Avgitt konsernbidrag
- 100 mill kr
API og MCPGET /company/913951069/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913951069/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913951069",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 65125288,
"operating_profit": -17937926,
"net_profit": 37995915,
"equity": 805146233,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 85764980,
"operating_profit": 19176044,
"net_profit": 103277535,
"equity": 870330755,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913951069" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Nimlas Norway AS per år.
Hvordan har omsetningen til Nimlas Norway AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Nimlas Norway AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 16.06.2020Styre
2Sist endret 07.07.2025Revisor
1Sist endret 28.09.2023API og MCPGET /company/913951069/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913951069/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913951069",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913951069" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Nimlas Norway AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Nimlas Norway AS?
List alle roller i Nimlas Norway AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Konstel Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Nimlas Norway Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 168 694 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913951069/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913951069/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913951069",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "NIMLAS NORWAY HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913951069" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Nimlas Norway AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Nimlas Norway AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Nimlas Norway AS eier Nimlas Norway Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Datterselskaper av Nimlas Norway AS
37 selskaperAPI og MCPGET /company/913951069/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913951069/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913951069",
"chain": [
{ "org_no": "930086851", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "930086908", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "922693048", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 37,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "913951069" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Nimlas Norway AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvem eier Nimlas Norway AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Nimlas Norway AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nimlas Norway AS | BEDR | Elektrisk installasjonsarbeid | Lier | 27 |
Kunngjøringer86
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.10.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 30.10.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 9.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2025 | Styre ↗ |
| 20.3.2025 | Styre ↗ |
| 19.3.2025 | Styre ↗ |
| 25.2.2025 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913951069/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913951069/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913951069",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913951069" })Spør AI-assistenten
Når leverte Nimlas Norway AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Nimlas Norway AS sist endret?
Hvilke fusjoner har Nimlas Norway AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:25→27
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:24→25
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:23→24
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 54,6 % av driftsinntektene — 40,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -27,5 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 58,3 % | 4,3 % |
| Egenkapitalandel | 35,5 % | 41,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,25 | 1,56 |
| Gjeldsgrad | 1,82 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,7 % | 16,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -24,1 % | +2,6 % |
| Omsetning per ansatt | 2,41 mill kr | 1,50 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 7,1 % | 34,7 % |
| Lønnskostnad | 62,6 % | 42,9 % |
| Annen driftskostnad | 54,6 % | 14,1 % |
| Avskrivninger | 3,3 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913951069/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913951069/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913951069",
"nace_code": "43.210",
"industry_count": 3416,
"revenue": { "value": 65125288, "percentile": 0.9385 },
"operating_margin": { "value": -0.2754, "percentile": 0.0843 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913951069" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Nimlas Norway AS blant de 3416 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Nimlas Norway AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Nimlas Norway AS blant de største selskapene innen elektrisk installasjonsarbeid?
Immaterielle rettigheter
Nimlas Norway AS har 3 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
Investeringer
NIMLAS NORWAY AS eier aksjer i 37 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Tekniskbureau AS | Sola | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| El-Konsult AS | Hitra | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Belsvik Elektro AS | Heim | 100,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Centrum Elektriske AS | Oslo | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Elektropluss Telemark AS | Midt-Telemark | 100,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Elman Stjørdal AS | Stjørdal | 100,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Elman Namdal AS | Nærøysund | 100,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Solkraft AS | Selbu | 100,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Lauareid Service AS | Etne | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Pet Installasjon AS | Tønsberg | 100,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+10 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Nimlas Norway AS
Hvor stor er bransjen Nimlas Norway AS tilhører?
Nimlas Norway AS er ett av 36 selskaper innen elektrisk installasjonsarbeid i Lier, og ett av 5 514 på landsbasis.
Hvor lenge har Nimlas Norway AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Nimlas Norway AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 58 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Nimlas Norway AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nimlas Norway AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Nimlas Norway AS?
Terje Myhre er registrert som daglig leder i Nimlas Norway AS.
Hvem er styreleder i Nimlas Norway AS?
Styrets leder i Nimlas Norway AS er Carl Christoffer Järkeborn. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Nimlas Norway AS?
Nimlas Norway AS eies i hovedsak av Nimlas Norway Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Eier Nimlas Norway AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Nimlas Norway AS 37 selskaper, deriblant Teca AS, Krøderen Elektro AS og El 24 Ensiko AS.
Går Nimlas Norway AS med overskudd?
I 2025 omsatte Nimlas Norway AS for 65,13 mill kr, ned 24 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 38,00 mill kr.
Hvor lønnsom er driften i Nimlas Norway AS?
Driftsresultatet for 2025 var −17,94 mill kr (driftsmargin −27,5 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Er Nimlas Norway AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2015. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.