Hyperthermics AS
- Omsetning
- 10,6 mill
- +27,8 %
- Resultat
- −18,3 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 5
Om Hyperthermics AS
Hyperthermics AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ulstein, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Elias Johan Breiteig Liavaag er daglig leder, og Harald Nordal er styreleder. Selskapet er ett av 49 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Ulstein, og ett av 18 741 i Norge. Det er eldre enn 74 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Utvikle og kommersialisere energianvendelse av hyperthermics-teknologien samt direkte eller indirekte deltakelse i selskaper med lignende formål.
Formål
Utvikle og kommersialisere anvendelse av hyperthermics-teknologien samt direkte eller indirekte deltakelse i selskaper med lignende formål.
AI-sammendrag
Sterk omsetningsvekst på 28% til 11 mill. kr vitner om kommersiell fremgang for en nisjeteknologi innen hypertermikk, men et underskudd på 18 mill. kr avslører at selskapet fortsatt er i en kapitalintensiv investeringsfase. Med en gjeld på 42 mill. kr mot kun 19 mill. kr i egenkapital er balansen presset, og 13 kunngjøringer de siste to årene tyder på aktiv kapitalinnhenting og strukturelle endringer. Spredt eierskap – der største aksjonær Vardar AS kun sitter med 21,8% – kan gjøre det krevende å mobilisere rask støtte dersom likviditeten strammes til.
API og MCPGET /company/912822427
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912822427" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912822427",
"name": "HYPERTHERMICS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "ULSTEIN", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912822427" })Spør AI-assistenten
Er Hyperthermics AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Hyperthermics AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Hyperthermics AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +27,8 % fra 2024 · +543,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,65 mill kr | −17,96 mill kr | −18,32 mill kr | 61,07 mill kr | 18,64 mill kr | 42,44 mill kr |
| 2024 | 8,33 mill kr | −24,73 mill kr | −25,05 mill kr | 79,77 mill kr | 36,94 mill kr | 42,83 mill kr |
| 2023 | 6,20 mill kr | −32,75 mill kr | −33,34 mill kr | 97,59 mill kr | 45,05 mill kr | 52,55 mill kr |
| 2022 | 10,10 mill kr | −14,90 mill kr | −15,33 mill kr | 97,80 mill kr | 50,13 mill kr | 47,67 mill kr |
| 2021 | 1,66 mill kr | −13,64 mill kr | −13,75 mill kr | 58,40 mill kr | 20,43 mill kr | 37,97 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 89 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 53 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/912822427/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912822427/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912822427",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10647759,
"operating_profit": -17963831,
"net_profit": -18321755,
"equity": 18635490,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 8329316,
"operating_profit": -24726574,
"net_profit": -25050990,
"equity": 36936965,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912822427" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Hyperthermics AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Hyperthermics AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Hyperthermics AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 01.06.2025Styre
4Sist endret 21.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 10.09.2018Revisor
1Sist endret 16.10.2025API og MCPGET /company/912822427/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912822427/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912822427",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912822427" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Hyperthermics AS?
Hvem er regnskapsfører for Hyperthermics AS?
List alle roller i Hyperthermics AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 ute · 3 endret eierandel
- Alle under 1 % eierandel
… og 3 flere
- Vardar AS20,3 % → 21,8 %
- Life Capitol AS9,9 % → 8,4 %
- Farvatn Private Equity AS9,7 % → 10,9 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Vardar AS | Selskap | Ordinære aksjer | 21,8 % | 129 356 |
| Ronja Capital Investment AS | Selskap | Ordinære aksjer | 17,7 % | 105 237 |
| Farvatn Private Equity AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10,9 % | 64 508 |
| Life Capitol AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8,4 % | 49 756 |
| Kjølås Stansekniver AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,5 % | 26 438 |
| Stette Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,5 % | 20 771 |
| Bfk Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,1 % | 18 450 |
| Heimstø AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,0 % | 17 532 |
| Dimper AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,7 % | 15 745 |
| Spiren Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,7 % | 15 745 |
51 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912822427/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912822427/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912822427",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "VARDAR AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 21.77, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "RONJA CAPITAL INVESTMENT AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 17.71,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 51
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912822427" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Hyperthermics AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Hyperthermics AS eier Vardar AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Hyperthermics AS?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 90 beregnede eiere.
Datterselskaper av Hyperthermics AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/912822427/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912822427/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912822427",
"chain": [
{ "org_no": "912822427", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "912822427" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Hyperthermics AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hyperthermics AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Ulstein | 5 |
Kunngjøringer71
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.4.2026 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 20.4.2026 | Styre ↗ |
| 16.10.2025 | Revisor ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2025 | Daglig leder ↗ |
| 30.4.2025 | Kapital ↗ |
| 30.4.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 14.1.2025 | Kapital ↗ |
| 14.1.2025 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912822427/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912822427/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912822427",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-20", "type": "Fullmakt kapitalforhøyelse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912822427" })Spør AI-assistenten
Når ble Hyperthermics AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Hyperthermics AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Hyperthermics AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Offentlig støtte registrertInnovasjon Norge:Risikolån og garantier(3 000 000 kr)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Frode Håkon Kjølås(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatert
- SkatteFUNN-søknadSkatteFUNN:Hypertermofile bakterier som døråpner for økt utnyttelse av sukkermolasse i biogass- og mi…(Godkjent)
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 247,2 % av driftsinntektene — 246,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -168,7 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | -172,1 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 30,5 % | 54,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,18 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 2,28 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | -98,3 % | 8,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +27,8 % | +2,5 % |
| Omsetning per ansatt | 2,13 mill kr | 1,96 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 5,8 % | 26,3 % |
| Lønnskostnad | 106,5 % | 43,7 % |
| Annen driftskostnad | 177,8 % | 14,3 % |
| Avskrivninger | 247,2 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912822427/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912822427/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912822427",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9236,
"revenue": { "value": 10647759, "percentile": 0.8973 },
"operating_margin": { "value": -1.6871, "percentile": 0.0831 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912822427" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Hyperthermics AS på i bransjen?
Hvor ligger Hyperthermics AS blant de 9236 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Hyperthermics AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Hyperthermics AS er registrert med 4 tildelinger fra Innovasjon Norge (9,75 mill kr), 6 forskningsprosjekter fra Forskningsrådet (14,35 mill kr) og 9 SkatteFUNN-søknader, 9 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 1.7.2026 | Risikolån og garantier | Landsdekkende garantier | 3,00 mill kr | Garanti |
| 20.11.2024 | Innovasjonstilskudd | Bioøkonomiordningen | 500 000 kr | Tilskudd |
| 31.5.2019 | Innovasjonstilskudd | Miljøteknologi | 2,35 mill kr | Tilskudd |
| 18.12.2013 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 3,90 mill kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/912822427/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912822427/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912822427",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Risikolån og garantier",
"innvilget_belop": 3000000,
"innvilget_dato": "2026-07-01",
…
},
…
],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Hyperthermophilic methanogens to increase methane production from biogas plants in parallel with reduction of CO2 emissions",
"prosjektstart": 2025,
"tildelt_belop": 0,
…
},
…
],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Hypertermofile bakterier som døråpner for økt utnyttelse av sukkermolasse i biogass- og mikroalgepro",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2025-09-01",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "912822427" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Hyperthermics AS fått?
Hvor mye har Hyperthermics AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Hyperthermics AS søkt om, og ble de godkjent?
Immaterielle rettigheter
Hyperthermics AS har 2 varemerker og 1 patent registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| HYPERTHERMICS ↗ | 201803321 | 308995 | Registrert | 7.3.2028 |
| THE GREEN SHIFT REVOLUTION ↗ | 201803322 | − | Henlagt | − |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
HYPERTHERMICS AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Hyperthermics Operations AS | Ulstein | 100,0 % | 2019 | 2025 | Slettet |
| Hyperthermics Protein AS | Ulstein | 100,0 % | 2024 | 2025 | Slettet |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+33 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Hyperthermics AS
Hvor stor er bransjen Hyperthermics AS tilhører?
Hyperthermics AS er ett av 49 selskaper innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Ulstein, og ett av 18 741 på landsbasis.
Hvor lenge har Hyperthermics AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Hyperthermics AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 74 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Hyperthermics AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Hyperthermics AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Hyperthermics AS?
Elias Johan Breiteig Liavaag er registrert som daglig leder i Hyperthermics AS.
Hvem er største aksjonær i Hyperthermics AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Vardar AS største eier i Hyperthermics AS med 21,8 % av aksjene. Nest størst er Ronja Capital Investment AS med 17,7 %.
Hva omsatte Hyperthermics AS for i 2025?
Hyperthermics AS hadde i 2025 en omsetning på 10,65 mill kr og et underskudd på 18,32 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har Hyperthermics AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Hyperthermics AS er 178 227,9 kr (594 093 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Hyperthermics AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2014. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Hyperthermics AS?
I Enhetsregisteret er Hyperthermics AS registrert med regnskapsfører Hasund AS og revisor Ulstein Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.