Valle Vision AS
Org.nr 912476510
Om Valle Vision AS
Valle Vision AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Bjørn Henningsen er styrets leder. I 2025 hadde Valle Vision AS en omsetning på 52,80 mill kr, en økning på 18 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 30,04 mill kr. Egenkapitalen var −38,67 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Valle E Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 569 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 394 i Norge. Det er eldre enn 68 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Eie, utvikle, forvalte, utleie, kjøp og salg av fast eiendom og alt som hermed står i forbindelse, herunder delta i andre selskap med samme eller lignende formål.
API og MCPGET /company/912476510
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912476510" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912476510",
"name": "VALLE VISION AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912476510" })Spør AI-assistenten
Er Valle Vision AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Valle Vision AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Valle Vision AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 52,80 mill kr | 9,14 mill kr | −30,04 mill kr | 850,06 mill kr | −38,67 mill kr | 888,74 mill kr |
| 2024 | 44,67 mill kr | 250 352 kr | −35,66 mill kr | 861,06 mill kr | −8,63 mill kr | 869,69 mill kr |
| 2023 | 3,97 mill kr | −9,28 mill kr | −27,74 mill kr | 811,58 mill kr | 27,03 mill kr | 784,55 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −9,86 mill kr | −12,20 mill kr | 445,89 mill kr | 69,52 mill kr | 376,37 mill kr |
| 2021 | 363 558 kr | −7,45 mill kr | −7,18 mill kr | 205,80 mill kr | 1,72 mill kr | 204,08 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 49 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/912476510/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912476510/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912476510",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 52804816,
"operating_profit": 9139881,
"net_profit": -30042949,
"equity": -38674289,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 44670627,
"operating_profit": 250352,
"net_profit": -35659676,
"equity": -8631339,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912476510" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Valle Vision AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Valle Vision AS per år.
Hvordan har omsetningen til Valle Vision AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 28.05.2021Regnskapsfører
1Sist endret 17.09.2024Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/912476510/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912476510/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912476510",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912476510" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Valle Vision AS?
Hvem er regnskapsfører for Valle Vision AS?
List alle roller i Valle Vision AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Valle E Holding AS100 %
- Valle Eiendom Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Valle E Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912476510/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912476510/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912476510",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "VALLE E HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912476510" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Valle Vision AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Valle Vision AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Valle Vision AS eier Valle E Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 102 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Valle E Holding AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/912476510/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912476510/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912476510",
"chain": [
{ "org_no": "915956211", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "921900864", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "912476510", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "912476510" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Valle Vision AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Valle Vision AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Valle Vision AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Valle Vision AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Oslo | − |
Kunngjøringer53
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 23.4.2026 | Kapital ↗ |
| 23.4.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 2.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.2.2023 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912476510/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912476510/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912476510",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912476510" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Valle Vision AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Valle Vision AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Valle Vision AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−RSM NORGE AS(Revisor)
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 49,3 % av driftsinntektene — 47,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 17,3 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | -56,9 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | -4,5 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,22 | 2,04 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +18,2 % | -15,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 33,4 % | 4,8 % |
| Avskrivninger | 49,3 % | 1,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912476510/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912476510/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912476510",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13703,
"revenue": { "value": 52804816, "percentile": 0.9756 },
"operating_margin": { "value": 0.1731, "percentile": 0.595 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912476510" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Valle Vision AS på i bransjen?
Hvor ligger Valle Vision AS blant de 13703 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Valle Vision AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Spørsmål og svar om Valle Vision AS
Hvor stor er bransjen Valle Vision AS tilhører?
Valle Vision AS er ett av 2 569 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 394 på landsbasis.
Hvor lenge har Valle Vision AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Valle Vision AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 68 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Valle Vision AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Valle Vision AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Valle Vision AS?
Valle Vision AS er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter (næringskode 68.120). Registrert aktivitet: Eie, utvikle, forvalte, utleie, kjøp og salg av fast eiendom og alt som hermed står i forbindelse, herunder delta i andre selskap med samme eller lignende formål.
Hvem er styreleder i Valle Vision AS?
Styrets leder i Valle Vision AS er Bjørn Henningsen. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Valle Vision AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Valle E Holding AS største eier i Valle Vision AS med 100 % av aksjene.
Går Valle Vision AS med overskudd?
Valle Vision AS hadde i 2025 en omsetning på 52,80 mill kr og et underskudd på 30,04 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Valle Vision AS?
Driftsresultatet for 2025 var 9,14 mill kr (driftsmargin 17,3 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Valle Vision AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Valle Vision AS en egenkapital på −38,67 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −4,5 %.
Hvor stor aksjekapital har Valle Vision AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Valle Vision AS er 920 000 kr (1 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.