Valle E Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 4,4 mill
- 6 års regnskap
Om Valle E Holding AS
Valle E Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Bjørn Henningsen er styrets leder. I 2025 hadde Valle E Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 4,35 mill kr. Egenkapitalen var 529,20 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Union Real Estate Fund II Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 568 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 387 i Norge. Det ble etablert samme år som 806 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Investere i fast eiendom eller aksjer i selskaper som eier fast eiendom, utvikle, omsette, leie ut og for øvrig administrere fast eiendom, samt hva som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/921900864
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921900864" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921900864",
"name": "VALLE E HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921900864" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Valle E Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Valle E Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Valle E Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −407 683 kr | 4,35 mill kr | 2,67 mrd kr | 529,20 mill kr | 2,14 mrd kr |
| 2024 | 0 kr | −387 236 kr | −130,41 mill kr | 2,62 mrd kr | 518,95 mill kr | 2,10 mrd kr |
| 2023 | 0 kr | −1,06 mill kr | −27,98 mill kr | 2,66 mrd kr | 649,35 mill kr | 2,01 mrd kr |
| 2022 | 0 kr | −1,15 mill kr | −15,16 mill kr | 2,25 mrd kr | 727,04 mill kr | 1,52 mrd kr |
| 2021 | 0 kr | −256 531 kr | −326 423 kr | 2,01 mrd kr | 742,20 mill kr | 1,27 mrd kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 2 mrd kr (76 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 290 mill kr (11 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 130 mill kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 16 mill kr
API og MCPGET /company/921900864/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921900864/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921900864",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -407683, "net_profit": 4350618, "equity": 529202263, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 0,
"operating_profit": -387236,
"net_profit": -130406588,
"equity": 518945357,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921900864" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Valle E Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Valle E Holding AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Valle E Holding AS de siste årene.
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 28.05.2021Regnskapsfører
1Sist endret 14.09.2021Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/921900864/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921900864/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921900864",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921900864" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Valle E Holding AS?
Hvem er regnskapsfører for Valle E Holding AS?
List alle roller i Valle E Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Union Real Estate Fund II Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/921900864/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921900864/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921900864",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "UNION REAL ESTATE FUND II HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "921900864" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Valle E Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Valle E Holding AS eier Union Real Estate Fund II Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Valle E Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 102 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Union Real Estate Fund II Holding AS
1 selskaperDatterselskaper av Valle E Holding AS
5 selskaperAPI og MCPGET /company/921900864/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921900864/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921900864",
"chain": [
{ "org_no": "915956211", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "921900864", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 5,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "921900864" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Valle E Holding AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke datterselskaper har Valle E Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Valle E Holding AS?
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 23.4.2026 | Kapital ↗ |
| 23.4.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 2.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.1.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 27.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.4.2023 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 7.3.2023 | Fusjonsbeslutning ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921900864/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921900864/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921900864",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921900864" })Spør AI-assistenten
Har Valle E Holding AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Valle E Holding AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Valle E Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−RSM NORGE AS(Revisor)
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 19,8 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,07 | 2,03 |
| Gjeldsgrad | 4,05 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,8 % | -0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921900864/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921900864/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921900864",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13697,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0038 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921900864" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Valle E Holding AS blant de 13697 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Valle E Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Valle E Holding AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Investeringer
VALLE E HOLDING AS eier aksjer i 5 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Valle Wood AS | Oslo | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Valle Vision AS | Oslo | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Valle Volume AS | Oslo | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Valle View AS | Oslo | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Valle Value AS | Oslo | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Valle E Holding AS
Hvor stor er bransjen Valle E Holding AS tilhører?
Valle E Holding AS er ett av 2 568 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 387 på landsbasis.
Hvor lenge har Valle E Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Valle E Holding AS ble etablert i 2018 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 43 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Valle E Holding AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Valle E Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Valle E Holding AS med?
Valle E Holding AS er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter (næringskode 68.120). Registrert aktivitet: Investere i fast eiendom eller aksjer i selskaper som eier fast eiendom, utvikle, omsette, leie ut og for øvrig administrere fast eiendom, samt hva som dermed står i forbindelse.
Hvilke eiere står bak Valle E Holding AS?
Største aksjonær i Valle E Holding AS er Union Real Estate Fund II Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Eier Valle E Holding AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Valle E Holding AS 5 selskaper, deriblant Valle Wood AS, Valle Vision AS og Valle Volume AS.
Går Valle E Holding AS med overskudd?
Valle E Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 4,35 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvilket org.nr har Valle E Holding AS?
Valle E Holding AS har org.nr 921 900 864 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.