- Omsetning
- 21,0 mill
- +4,5 %
- Resultat
- 151 015
- −23,3 %
Om Trapperingen AS
Trapperingen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bømlo, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Formidlingstjenester tilknyttet forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2002 og har vært i drift i 24 år. Kristian Innvær er daglig leder, og Kristian Innvær er styreleder. I 2025 hadde Trapperingen AS en omsetning på 20,95 mill kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 151 015 kr. Egenkapitalen var 8,22 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er B Innvær AS med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 220 i Norge innen formidlingstjenester tilknyttet forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted. Det er eldre enn 80 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (62 %).
Aktivitet og formål
Salg av trapper og annen virksomhet knyttet til dette, herunder levering av andre varer og tjenester.
API og MCPGET /company/885007872
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/885007872" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "885007872",
"name": "TRAPPERINGEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "82.400",
"nace_desc": "Formidlingstjenester tilknyttet forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BØMLO", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "885007872" })Spør AI-assistenten
Når ble Trapperingen AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bømlo holder Trapperingen AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Trapperingen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +4,5 % fra 2024 · −7,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 20,95 mill kr | 60 598 kr | 151 015 kr | 11,40 mill kr | 8,22 mill kr | 3,18 mill kr |
| 2024 | 20,06 mill kr | 119 800 kr | 196 953 kr | 10,18 mill kr | 8,07 mill kr | 2,12 mill kr |
| 2023 | 22,55 mill kr | −2,30 mill kr | −2,29 mill kr | 10,45 mill kr | 7,87 mill kr | 2,58 mill kr |
| 2022 | 23,58 mill kr | −784 955 kr | −792 621 kr | 12,62 mill kr | 10,16 mill kr | 2,46 mill kr |
| 2021 | 22,54 mill kr | 2,72 mill kr | 2,71 mill kr | 14,08 mill kr | 10,95 mill kr | 3,13 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 60 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 10 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 45 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 30 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/885007872/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/885007872/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "885007872",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 20951092,
"operating_profit": 60598,
"net_profit": 151015,
"equity": 8217235,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 20056050,
"operating_profit": 119800,
"net_profit": 196953,
"equity": 8066220,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "885007872" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Trapperingen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Trapperingen AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Trapperingen AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 29.06.2026Styre
5Sist endret 26.03.2025Regnskapsfører
1Sist endret 06.08.2024Revisor
1Sist endret 27.09.2005API og MCPGET /company/885007872/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/885007872/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "885007872",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "885007872" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Trapperingen AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Trapperingen AS?
Hvem er regnskapsfører for Trapperingen AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 3 endret eierandel
- Trapperingen AShadde 42,9 %
- Melby Snekkerverksted AShadde 14,3 %
- B Innvær AS14,3 % → 33,3 %
- Tydal Trappefabrikk A/s14,3 % → 33,3 %
- Tre Trapp AS14,3 % → 33,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| B Innvær AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 5 |
| Tre Trapp AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 5 |
| Tydal Trappefabrikk A/s | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 5 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/885007872/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/885007872/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "885007872",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "B INNVÆR AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "TRE TRAPP AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "885007872" })Spør AI-assistenten
Er Trapperingen AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Trapperingen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Trapperingen AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Trapperingen AS | BEDR | Formidlingstjenester tilknyttet forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted | Bømlo | − |
Kunngjøringer63
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.6.2026 | Daglig leder ↗ |
| 9.3.2026 | Daglig leder ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.4.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.3.2025 | Styre ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/885007872/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/885007872/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "885007872",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-29", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "885007872" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Trapperingen AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Trapperingen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Trapperingen AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)−SPAREBANK 1 SØR-NORGE FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+Roy Bergun Isaksen(Styremedlem)−Roy Reidar Johan Isaksen(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Kristian Innvær(Daglig leder)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Sandviksveien 110→Hollundsdalen 35Postnummer:5035→5430Poststed:BERGEN→BREMNESKommune:BERGEN→BØMLO
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 60,1 % av driftsinntektene — 35,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,3 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 3,9 % |
| Egenkapitalandel | 72,1 % | 44,8 % |
| Likviditetsgrad | 3,57 | 1,54 |
| Gjeldsgrad | 0,39 | 0,90 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,8 % | 6,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4,5 % | -3,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 29,3 % | 13,3 % |
| Lønnskostnad | 10,0 % | 30,4 % |
| Annen driftskostnad | 60,1 % | 25,0 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/885007872/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/885007872/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "885007872",
"nace_code": "82.400",
"industry_count": 141,
"revenue": { "value": 20951092, "percentile": 0.8643 },
"operating_margin": { "value": 0.0029, "percentile": 0.4312 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "885007872" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Trapperingen AS på i bransjen?
Hvor ligger Trapperingen AS blant de 141 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Trapperingen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Trapperingen AS er registrert med 16 SkatteFUNN-søknader, 8 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 11.6.2025 | Forlengelse: Robotisert trend- og forretningsanalyse | 2025–2026 | Godkjent |
| 22.4.2024 | Demonterbart trappedesign for en fremtidig returtjeneste av tretrapper. | 2024–2025 | Godkjent |
| 17.4.2024 | Ny produksjonsprosess for ny type HDF plate | 2024–2026 | Godkjent |
| 31.8.2023 | Valgomat for trapp. | 2023–2025 | Avslått |
| 14.2.2023 | Bærekraftig valg av trebaserte trappeløsninger gjennom miljøhensyn, økonomiske og sosiale faktorer. | 2023–2025 | Avslått |
| 3.3.2022 | Robotisert trend- og forretningsanalyse | 2022–2024 | Godkjent |
| 27.8.2021 | Transportabelt utstillingsrom til proffkunder | 2021–2022 | Avslått |
| 27.8.2021 | Unik mobil bygnings- og prosjekttrapp | 2021–2023 | Avslått |
| 5.2.2021 | INNSIKT-Analyse og kunnskapsverktøy for å kunne ta de riktige beslutningene. | 2021–2022 | Avslått |
| 30.3.2020 | Innovativ, bærekraftig produksjonsprosess | 2020–2022 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/885007872/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/885007872/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "885007872",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Forlengelse: Robotisert trend- og forretningsanalyse",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2025-06-11",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "885007872" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Trapperingen AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Trapperingen AS søkt om, og ble de godkjent?
Oppsummer all offentlig støtte til Trapperingen AS per år.
Immaterielle rettigheter
Trapperingen AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Trapperingen ↗ | 201908687 | 306511 | Registrert | 28.6.2029 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
TRAPPERINGEN AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Trapperingen AS | Bømlo | 42,9 % | 2015 | 2017 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Trapperingen AS
Hvor stor er bransjen Trapperingen AS tilhører?
Trapperingen AS er ett av 220 selskaper i Norge innen formidlingstjenester tilknyttet forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted.
Hvor lenge har Trapperingen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Trapperingen AS ble etablert i 2002 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 80 % av selskapene.
Hva er statusen til Trapperingen AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Trapperingen AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Trapperingen AS?
Organisasjonsformen til Trapperingen AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Trapperingen AS?
Kristian Innvær er registrert som daglig leder i Trapperingen AS.
Hvem er største aksjonær i Trapperingen AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er B Innvær AS største eier i Trapperingen AS med 33,3 % av aksjene. Nest størst er Tre Trapp AS med 33,3 %.
Går Trapperingen AS med overskudd?
Trapperingen AS hadde i 2025 en omsetning på 20,95 mill kr og et overskudd på 151 015 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Eier Trapperingen AS patenter eller varemerker?
Trapperingen AS har 1 varemerke registrert hos Patentstyret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.