Romerike Maler & Bygg AS
Org.nr 834365332
Om Romerike Maler & Bygg AS
Romerike Maler & Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ullensaker, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Liridon Idrizi er daglig leder, og Liridon Idrizi er styreleder. I 2025 hadde Romerike Maler & Bygg AS en omsetning på 3,58 mill kr, en økning på 2447 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 794 042 kr. Egenkapitalen var 885 210 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Liridon Idrizi med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 51 innen maler- og glassarbeid i Ullensaker, og ett av 4 957 i Norge. Det ble etablert samme år som 366 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Malertjenester. Murertjenester. Gulvlegging, flislegging og tapetsering. Grunnarbeid (graving, drenering, sprengning, planering). Snekkerarbeid, montering av dører, vinduer, kjøkken med mer.
Formål
Byggevirksomhet.
API og MCPGET /company/834365332
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/834365332" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "834365332",
"name": "ROMERIKE MALER & BYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ULLENSAKER", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "834365332" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Romerike Maler & Bygg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Romerike Maler & Bygg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Romerike Maler & Bygg AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,58 mill kr | 1,02 mill kr | 794 042 kr | 1,17 mill kr | 885 210 kr | 285 869 kr |
| 2024 | 140 500 kr | 78 420 kr | 61 168 kr | 141 660 kr | 91 168 kr | 50 493 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 40 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 17 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 78 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/834365332/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/834365332/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "834365332",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3578950,
"operating_profit": 1023001,
"net_profit": 794042,
"equity": 885210,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 140500, "operating_profit": 78420, "net_profit": 61168, "equity": 91168, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "834365332" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Romerike Maler & Bygg AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Romerike Maler & Bygg AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Romerike Maler & Bygg AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 28.10.2024Styre
2Sist endret 28.10.2024Regnskapsfører
1Sist endret 11.04.2026API og MCPGET /company/834365332/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/834365332/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "834365332",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "834365332" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Romerike Maler & Bygg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Romerike Maler & Bygg AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Romerike Maler & Bygg AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Liridon Idrizi | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/834365332/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/834365332/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "834365332",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "834365332" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Romerike Maler & Bygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Romerike Maler & Bygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Romerike Maler & Bygg AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Ullensaker | − |
Kunngjøringer3
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.10.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/834365332/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/834365332/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "834365332",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "834365332" })Spør AI-assistenten
Når ble Romerike Maler & Bygg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Romerike Maler & Bygg AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Romerike Maler & Bygg AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ABC ACCOUNTING AS(Regnskapsfører)−DM REGNSKAP OSLO AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 17,4 % av driftsinntektene — 31,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 28,6 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 22,2 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 75,6 % | 34,6 % |
| Likviditetsgrad | 3,25 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,32 | 1,23 |
| Egenkapitalrentabilitet | 89,7 % | 18,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 39,5 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 17,4 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 13,7 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/834365332/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/834365332/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "834365332",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1655,
"revenue": { "value": 3578950, "percentile": 0.6217 },
"operating_margin": { "value": 0.2858, "percentile": 0.9116 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "834365332" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Romerike Maler & Bygg AS blant de 1655 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Romerike Maler & Bygg AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Romerike Maler & Bygg AS blant de største selskapene innen maler- og glassarbeid?
Lignende selskaper
AIOgså i Ullensaker
1 000+ til i Ullensaker →Godt å vite om Romerike Maler & Bygg AS
Hvor stor er bransjen Romerike Maler & Bygg AS tilhører?
Romerike Maler & Bygg AS er ett av 51 selskaper innen maler- og glassarbeid i Ullensaker, og ett av 4 957 på landsbasis.
Hvor lenge har Romerike Maler & Bygg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Romerike Maler & Bygg AS ble etablert i 2024 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 19 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Romerike Maler & Bygg AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Romerike Maler & Bygg AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Romerike Maler & Bygg AS?
Liridon Idrizi er registrert som daglig leder i Romerike Maler & Bygg AS.
Hvilke eiere står bak Romerike Maler & Bygg AS?
Største aksjonær i Romerike Maler & Bygg AS er Liridon Idrizi med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Romerike Maler & Bygg AS for i 2025?
Romerike Maler & Bygg AS hadde i 2025 en omsetning på 3,58 mill kr og et overskudd på 794 042 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Romerike Maler & Bygg AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,02 mill kr (driftsmargin 28,6 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Romerike Maler & Bygg AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Romerike Maler & Bygg AS en egenkapital på 885 210 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 75,6 %.
Hvor solid er økonomien i Romerike Maler & Bygg AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Romerike Maler & Bygg AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilken regnskapsfører bruker Romerike Maler & Bygg AS?
I Enhetsregisteret er Romerike Maler & Bygg AS registrert med regnskapsfører Abc Accounting AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.