Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Nedre Prinsdalsvei 79 AS

Org.nr 827985732
Omsetning
5,0 mill
+36 %
Resultat
−78 536
5 års regnskap
Mer

Om Nedre Prinsdalsvei 79 AS

Nedre Prinsdalsvei 79 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Erik Bakkejord er styrets leder. I 2025 hadde Nedre Prinsdalsvei 79 AS en omsetning på 4,97 mill kr, en økning på 36 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 78 536 kr. Egenkapitalen var 985 313 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sober AS med 97,6 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 574 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 533 i Norge. Det ble etablert samme år som 4 157 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet

Drive med utleie, rehabilitering, kjøp og salg av eiendommer, handel med finansielle instrumenter samt deltagelse i andre selskap.

Formål

Å drive med utleie, rehabilitering, kjøp og salg av eiendommer, handel med finansielle instrumenter samt deltagelse i andre selskap.

API og MCPGET /company/827985732

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/827985732" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "827985732",
  "name": "NEDRE PRINSDALSVEI 79 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "827985732" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Nedre Prinsdalsvei 79 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Nedre Prinsdalsvei 79 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Nedre Prinsdalsvei 79 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +36 % fra 2024 · +30,8 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20254,97 mill kr2,13 mill kr−78 536 kr56,25 mill kr985 313 kr55,27 mill kr
20243,66 mill kr−999 905 kr−2,73 mill kr41,70 mill kr1,05 mill kr40,65 mill kr
20233,49 mill kr914 216 kr−1,09 mill kr38,52 mill kr1,20 mill kr37,32 mill kr
20223,82 mill kr785 183 kr−175 675 kr35,39 mill kr834 560 kr34,56 mill kr
20213,80 mill kr2,10 mill kr1,64 mill kr33,24 mill kr1,27 mill kr31,97 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler56,25 mill kr
Anleggsmidler69 %38,56 mill krOmløpsmidler31 %17,70 mill kr
Egenkapital og gjeld56,25 mill kr
Innskutt egenkapital2 %985 313 krLangsiktig gjeld89 %50,09 mill krKortsiktig gjeld9 %5,18 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader2,84 mill kr
Finanskostnader2,23 mill kr
Netto finans−2,23 mill kr
Ordinært resultat før skatt−100 688 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 35 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Til gode hos konsernselskaper
16 000 kr
Rentekostnad til konsernselskaper
2,2 mill kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/827985732/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/827985732/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "827985732",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 4969818,
      "operating_profit": 2128894,
      "net_profit": -78536,
      "equity": 985313,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 3655325,
      "operating_profit": -999905,
      "net_profit": -2726145,
      "equity": 1051502,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "827985732" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Nedre Prinsdalsvei 79 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Nedre Prinsdalsvei 79 AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Nedre Prinsdalsvei 79 AS fra 2024 til 2025?

Roller og styre5

Styre

3Sist endret 01.08.2023
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 25.04.2025
Regnskapsfører
repr. SANDBERG REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 06.10.2026
Revisor
repr. CEDRA NORGE ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →Tiltrådte oktober 2026
API og MCPGET /company/827985732/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/827985732/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "827985732",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "827985732" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Nedre Prinsdalsvei 79 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Nedre Prinsdalsvei 79 AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Nedre Prinsdalsvei 79 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Sober ASSelskapOrdinære aksjer97,6 %1 472 588
Fjord & Atoll Sosyfr ASSelskapOrdinære aksjer2,4 %35 542

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/827985732/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/827985732/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "827985732",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "SOBER AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 97.64, "year": 2025, … },
    {
      "shareholder_name": "FJORD & ATOLL SOSYFR AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 2.36,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "827985732" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Nedre Prinsdalsvei 79 AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Nedre Prinsdalsvei 79 AS eier Sober AS, og hvem eier resten?
  • Er Nedre Prinsdalsvei 79 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Nedre Prinsdalsvei 79 ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomOslo−

Kunngjøringer11

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/827985732/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/827985732/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "827985732",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
    { "dato": "2026-08-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "827985732" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Nedre Prinsdalsvei 79 AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Nedre Prinsdalsvei 79 AS sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Nedre Prinsdalsvei 79 AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
  4. Endring i roller og styre
    +HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−RSM NORGE AS(Revisor)
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 35,2 % av driftsinntektene — 16,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin42,8 %42,3 %
Resultatmargin-1,6 %17,1 %
Egenkapitalandel1,8 %37,0 %
Likviditetsgrad3,421,76
Gjeldsgrad56,091,06
Egenkapitalrentabilitet-8,0 %5,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+36,0 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Annen driftskostnad35,2 %19,2 %
Avskrivninger22,0 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/827985732/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/827985732/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "827985732",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64534,
  "revenue": { "value": 4969818, "percentile": 0.8672 },
  "operating_margin": { "value": 0.4284, "percentile": 0.5053 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "827985732" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Nedre Prinsdalsvei 79 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Nedre Prinsdalsvei 79 AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Nedre Prinsdalsvei 79 AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Godt å vite om Nedre Prinsdalsvei 79 AS

Hvor stor er bransjen Nedre Prinsdalsvei 79 AS tilhører?

Nedre Prinsdalsvei 79 AS er ett av 12 574 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 533 på landsbasis.

Hvor lenge har Nedre Prinsdalsvei 79 AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Nedre Prinsdalsvei 79 AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 19 % av selskapene i bransjen.

Hva er statusen til Nedre Prinsdalsvei 79 AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nedre Prinsdalsvei 79 AS i Brønnøysundregistrene.

Hva betyr organisasjonsformen AS?

Organisasjonsformen til Nedre Prinsdalsvei 79 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er største aksjonær i Nedre Prinsdalsvei 79 AS?

Største aksjonær i Nedre Prinsdalsvei 79 AS er Sober AS med 97,6 % av aksjene, fulgt av Fjord & Atoll Sosyfr AS (2,4 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvem er morselskapet til Nedre Prinsdalsvei 79 AS?

Selskapet er datterselskap av Sober AS (97,6 % eierandel).

Hva omsatte Nedre Prinsdalsvei 79 AS for i 2025?

Nedre Prinsdalsvei 79 AS hadde i 2025 en omsetning på 4,97 mill kr og et underskudd på 78 536 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor lønnsom er driften i Nedre Prinsdalsvei 79 AS?

Driftsresultatet for 2025 var 2,13 mill kr (driftsmargin 42,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor mye egenkapital har Nedre Prinsdalsvei 79 AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Nedre Prinsdalsvei 79 AS en egenkapital på 985 313 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 1,8 %.

Hvem er revisor og regnskapsfører for Nedre Prinsdalsvei 79 AS?

I Enhetsregisteret er Nedre Prinsdalsvei 79 AS registrert med regnskapsfører Sandberg Regnskap AS og revisor Cedra Norge AS.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner