Moerveien AS
- Omsetning
- 170 mill
- +111,9 %
- Resultat
- 3,5 mill
- −43 %
Om Moerveien AS
Moerveien AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Bjørn-Erik Indahl er styrets leder. Selskapet er ett av 12 574 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 523 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 134 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Drive kjøp, salg, utleie og utvikling av eiendommer samt hva hermed står i forbindelse, herunder delta i andre selskap med lignende virksomhet.
AI-sammendrag
Omsetningen mer enn doblet seg med 112% til 170 mill. kr, noe som plasserer aktøren blant de største 10% i bransjen, men marginene er blant de svakeste. Egenkapitalen på kun 9 mill. kr mot 610 mill. kr i gjeld (under 2% egenkapitalandel) gir minimal buffer mot rentesvingninger eller verdifall. Som heleid datterselskap av et utviklingsselskap er virksomheten trolig del av en større prosjektstruktur, og de seks kunngjøringene siste to år kan tyde på aktive endringer i selskapet.
API og MCPGET /company/912894150
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912894150" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912894150",
"name": "MOERVEIEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912894150" })Spør AI-assistenten
Når ble Moerveien AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Moerveien AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Moerveien AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +111,9 % fra 2024 · +11 707,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 170,10 mill kr | 7,48 mill kr | 3,48 mill kr | 618,55 mill kr | 8,96 mill kr | 609,59 mill kr |
| 2024 | 80,26 mill kr | 10,44 mill kr | 6,11 mill kr | 240,36 mill kr | 5,48 mill kr | 234,88 mill kr |
| 2023 | 850 869 kr | −1,82 mill kr | −3,08 mill kr | 140,64 mill kr | −634 251 kr | 141,28 mill kr |
| 2022 | 1,13 mill kr | −521 134 kr | −1,31 mill kr | 126,01 mill kr | 2,45 mill kr | 123,57 mill kr |
| 2021 | 1,44 mill kr | 57 385 kr | −1,60 mill kr | 114,24 mill kr | 3,76 mill kr | 110,48 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 95 prosent av driftsinntektene.
Kundefordringer står for om lag 39 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 61 mill kr (10 % av balansen)
API og MCPGET /company/912894150/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912894150/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912894150",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 170102144,
"operating_profit": 7479105,
"net_profit": 3482648,
"equity": 8958195,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 80260472,
"operating_profit": 10438074,
"net_profit": 6109799,
"equity": 5475548,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912894150" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Moerveien AS per år.
Hvordan har omsetningen til Moerveien AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Moerveien AS i 2025?
Roller og styre5
Styre
4Sist endret 13.02.2026Revisor
1Sist endret 20.02.2023Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/912894150/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912894150/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912894150",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912894150" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Moerveien AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Moerveien AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Moerveien AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Ik Gruppen AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Moerveien Utvikling AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912894150/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912894150/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912894150",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "MOERVEIEN UTVIKLING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912894150" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Moerveien AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Moerveien AS eier Moerveien Utvikling AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Moerveien AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 44,5 %Sparebankstiftelsen Hedmark
- 8,6 %Totens Sparebankstiftelse
- 8,2 %Landsorganisasjonen I Norge
- 5 %Skandinaviska Enskilda Banken Ab· Storbritannia
- 2,6 %Verdipapirfondet Eika Egenkapitalbevis
- 2 %Geveran Trading Company Ltd· Kypros
- 1,8 %Fellesforbundet
- 1,5 %Kommunal Landspensjonskasse Gjensidig Forsikringsselskap
- 1,4 %Brown Brothers Harriman & Co.· USA
- 1 %Norsk Nærings- Og Nytelsesmiddelarbeiderforbund
- 20 %Pareto AS
- 8 %Société Générale· Frankrike
- 6,8 %Awc AS
- 5 %Hjellegjerde Invest AS
- 3,1 %Verdipapirfondet Holberg Norge
- 3 %Salt Value AS
- 2,7 %Kolberg Motors AS
- 2,7 %Rb Investor AS
- 2,7 %Verdipapirfondet Landkreditt Utbytte
- 2,5 %Stenshagen Invest AS
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
- 5 %Grefsen Holding AS
- 4,7 %Verdipapirfondet Eika Egenkapitalbevis
- 2,9 %Kommunal Landspensjonskasse Gjensidig Forsikringsselskap
- 1,7 %Varia Holding AS
- 1,7 %Kitty Tørnby Lauvsnes
- 1,7 %Haaland Klima AS
- 1,5 %Halvor Sveistrup
- 1,5 %Agh AS
- 1,5 %Haaland Eiendom Holding AS
- 1,3 %Brus AS
- 2,9 %Skodre SA
- 2,8 %Øivind Langset
- 2,3 %Kommunal Landspensjonskasse Gjensidig Forsikringsselskap
- 2,3 %Petter Andreas Aamodt
- 2 %Olav Holmedahl
- 1,9 %Modalen Invest AS
- 1,8 %Bente Bjerkek Bunæs
- 1,7 %Verdipapirfondet Eika Egenkapitalbevis
- 1,3 %Finn Harald Aanerud
- 1,3 %Eika Gruppen AS
- 10,6 %O.m. Holding AS
- 4,9 %Sb1 Markets AS
- 4,9 %Verdipapirfondet Eika Egenkapitalbevis
- 4,2 %Kommunal Landspensjonskasse Gjensidig Forsikringsselskap
- 2,9 %Braabro AS
- 2,9 %Opal Maritime AS
- 2,5 %A Management AS
- 2,2 %Ole-Vidar Huser
- 1,8 %Floraveien Invest AS
- 1,7 %Jbf Forsikring AS
Viser de 25 største av 40 beregnede eiere.
Eierstrukturen inneholder krysseierskap (sirkulært eierskap).
API og MCPGET /company/912894150/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912894150/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912894150",
"chain": [
{ "org_no": "826861592", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "912894150", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "912894150" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Moerveien AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Moerveien AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer40
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.8.2026 | Signatur ↗ |
| 15.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.4.2026 | Signatur ↗ |
| 13.2.2026 | Styre ↗ |
| 18.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2024 | Signatur ↗ |
| 30.5.2024 | Styre ↗ |
| 29.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912894150/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912894150/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912894150",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-11", "type": "Signatur", … },
{ "dato": "2026-07-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912894150" })Spør AI-assistenten
Har Moerveien AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Moerveien AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Moerveien AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 94,9 % av driftsinntektene — 86,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,4 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 2,0 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 1,4 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 13,70 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 68,05 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 38,9 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +111,9 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 94,9 % | 8,0 % |
| Annen driftskostnad | 0,7 % | 19,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912894150/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912894150/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912894150",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64528,
"revenue": { "value": 170102144, "percentile": 0.9983 },
"operating_margin": { "value": 0.044, "percentile": 0.2404 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912894150" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Moerveien AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Moerveien AS på i bransjen?
Hvor ligger Moerveien AS blant de 64528 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+60 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Moerveien AS
Hvor stor er bransjen Moerveien AS tilhører?
Moerveien AS er ett av 12 574 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 523 på landsbasis.
Hvor lenge har Moerveien AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Moerveien AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 48 % av selskapene i bransjen.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Moerveien AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Moerveien AS?
Moerveien AS eies i hovedsak av Moerveien Utvikling AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Moerveien AS med overskudd?
Moerveien AS hadde i 2025 en omsetning på 170,10 mill kr og et overskudd på 3,48 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Moerveien AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Moerveien AS en egenkapital på 8,96 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 1,4 %.
Hvor stor aksjekapital har Moerveien AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Moerveien AS er 100 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Moerveien AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Moerveien AS økonomisk helse-vurderingen C (Moderat) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har Moerveien AS?
Moerveien AS har organisasjonsnummer 912 894 150. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.