Sulacare AS
- Omsetning
- 200 000
- 2025
- Resultat
- −1,2 mill
- 5 års regnskap
Om Sulacare AS
Sulacare AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Rana, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Marie Steinfjell er daglig leder, og Rune Christian Nystad er styreleder. I 2025 hadde Sulacare AS en omsetning på 200 000 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 1,16 mill kr. Egenkapitalen var 68 567 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Marie Steinfjell med 55,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk i Rana, og ett av 1 849 i Norge. Det ble etablert samme år som 156 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (67 %).
Aktivitet
Utvikling av medisinske hjelpemidler.
Formål
Utvikling av medisinske hjelpemidler samt annen virksomhet med nærliggende formål. For øvrig næringsvirksomhet som står i naturlig forbindelse hermed, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/827803022
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827803022" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827803022",
"name": "SULACARE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "72.100",
"nace_desc": "Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RANA", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "827803022" })Spør AI-assistenten
Hvor i Rana holder Sulacare AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sulacare AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Sulacare AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 200 000 kr | −986 491 kr | −1,16 mill kr | 3,00 mill kr | 68 567 kr | 2,93 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −1,77 mill kr | −2,20 mill kr | 1,11 mill kr | −1,41 mill kr | 2,53 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −956 326 kr | −762 862 kr | 2,57 mill kr | 788 210 kr | 1,79 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −302 003 kr | −235 562 kr | 814 986 kr | 287 769 kr | 527 217 kr |
| 2021 | 0 kr | −8 582 kr | −6 695 kr | 23 306 kr | 23 306 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 22 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/827803022/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827803022/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827803022",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 200000,
"operating_profit": -986491,
"net_profit": -1164895,
"equity": 68567,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 0,
"operating_profit": -1765576,
"net_profit": -2203075,
"equity": -1414865,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "827803022" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Sulacare AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sulacare AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sulacare AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 26.06.2024Styre
4Sist endret 21.05.2026Regnskapsfører
1Sist endret 08.01.2025API og MCPGET /company/827803022/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827803022/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827803022",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "827803022" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Sulacare AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Sulacare AS?
Hvem er regnskapsfører for Sulacare AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
13 nye · 1 ute · 2 endret eierandel
- Olga Voronchikhinahadde 1,1 %
- Marie Steinfjell64,5 % → 55,3 %
- Cofounder III AS17,3 % → 14,8 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Marie Steinfjell | Person | Ordinære aksjer | 55,3 % | 28 000 |
| Cofounder III AS | Selskap | Ordinære aksjer | 14,8 % | 7 500 |
| Arctic Seed AS | Selskap | Ordinære aksjer | 5,4 % | 2 710 |
| Deja Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,0 % | 2 000 |
| Fjellreven AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,2 % | 1 111 |
| Tromsø Eiendomsutvikling AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,0 % | 1 000 |
| Kupa AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,6 % | 813 |
| Agn AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,5 % | 741 |
| Evertsen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,5 % | 740 |
| Tenari AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,5 % | 741 |
30 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/827803022/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827803022/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827803022",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "COFOUNDER III AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 14.82, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "ARCTIC SEED AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 5.35, "year": 2025, … },
…
],
"total": 30
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "827803022" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Sulacare AS eier Cofounder III AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Sulacare AS?
Er Sulacare AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
- 67 %Nærings- Og Fiskeridepartementet
- 3,1 %Folketrygdfondet
- 2,8 %Jpmorgan Chase Bank, N.a., London· USA
- 2,2 %Equinor ASA
- 1,7 %Clearstream Banking S.a.· Luxemburg
- 1,3 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 1,3 %Citibank, N.a.· Irland
- 1 %The Northern Trust Comp, London Br· Storbritannia
- 0,9 %Jpmorgan Chase Bank, N.a., London· Storbritannia
- 0,8 %State Street Bank And Trust Comp· USA
Viser de 25 største av 59 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sulacare AS Avd. Mo I Rana | BEDR | Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk | Rana | − |
| Sulacare AS Avd Trondheim | BEDR | Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk | Trondheim | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.5.2026 | Styre ↗ |
| 24.2.2026 | Styre ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.4.2025 | Kapital ↗ |
| 9.4.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 9.4.2025 | Signatur ↗ |
| 26.6.2024 | Signatur ↗ |
| 26.6.2024 | Styre ↗ |
| 26.6.2024 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/827803022/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827803022/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827803022",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-21", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "827803022" })Spør AI-assistenten
Når leverte Sulacare AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Sulacare AS sist endret?
Har Sulacare AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Immateriell rettighetVaremerke:Sulacare(Registrert)
- Endring i roller og styre−Ketil Sundelin(Styremedlem)
- Immateriell rettighetVaremerke:Sulacare(Under behandling)
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 2,3 % | 50,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,79 | 1,53 |
| Gjeldsgrad | 42,79 | 0,39 |
| Egenkapitalrentabilitet | -1698,9 % | -1,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/827803022/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827803022/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827803022",
"nace_code": "72.100",
"industry_count": 1246,
"revenue": { "value": 200000, "percentile": 0.5453 },
"operating_margin": { "value": -4.9325, "percentile": 0.1224 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "827803022" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sulacare AS på i bransjen?
Hvor ligger Sulacare AS blant de 1246 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sulacare AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Sulacare AS er registrert med 6 tildelinger fra Innovasjon Norge (4,49 mill kr) og 1 forskningsprosjekt fra Forskningsrådet.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 25.2.2025 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 2,35 mill kr | Tilskudd |
| 25.2.2025 | Innovasjonstilskudd | Mentortjenesten | 31 500 kr | Tilskudd |
| 5.2.2025 | Innovasjonstilskudd | Andre innovasjonstilskudd | 46 000 kr | Tilskudd |
| 21.8.2024 | Risikolån og garantier | Landsdekkende garantier | 755 625 kr | Garanti |
| 13.12.2023 | Risikolån og garantier | Landsdekkende garantier | 761 250 kr | Garanti |
| 10.1.2022 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 550 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/827803022/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827803022/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827803022",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Distriktsutviklingstilskudd",
"innvilget_belop": 2350000,
"innvilget_dato": "2025-02-25",
…
},
…
],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Prosjektstøtte til søknadsarbeid, Women TechEU for bedriften Sulacare",
"prosjektstart": 2024,
"tildelt_belop": 0,
…
}
],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "827803022" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Sulacare AS fått?
Hvor mye har Sulacare AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilke forskningsprosjekter har Sulacare AS hatt hos Forskningsrådet?
Immaterielle rettigheter
Sulacare AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Sulacare ↗ | 202605781 | 342264 | Registrert | 7.5.2036 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Sulacare AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sulacare AS?
Det er registrert 1 849 selskaper i Norge innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk, hvorav 4 i Rana.
Er Sulacare AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 30 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 156 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Sulacare AS i Enhetsregisteret?
Sulacare AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Sulacare AS med?
Sulacare AS driver innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk, med NACE-kode 72.100 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Utvikling av medisinske hjelpemidler.
Hvem er daglig leder i Sulacare AS?
Daglig leder i Sulacare AS er Marie Steinfjell, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Sulacare AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Marie Steinfjell største eier i Sulacare AS med 55,3 % av aksjene. Nest størst er Cofounder III AS med 14,8 %.
Hva er omsetningen til Sulacare AS?
Sulacare AS hadde i 2025 en omsetning på 200 000 kr og et underskudd på 1,16 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Har Sulacare AS flere lokasjoner?
Det er registrert 2 avdelinger under Sulacare AS i Enhetsregisteret. Underenheter er ikke egne selskaper, men separate arbeidssteder under samme juridiske enhet.
Har Sulacare AS registrerte immaterielle rettigheter?
Hos Patentstyret er det registrert 1 varemerke knyttet til Sulacare AS.
Er Sulacare AS registrert i MVA-registeret?
Sulacare AS er registrert i MVA-registeret (siden 2023) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.