Villa9 AS
- Omsetning
- 25,7 mill
- −13,1 %
- Resultat
- 670 941
- 6 års regnskap
- Ansatte
- 27
- +4 siden mars
Om Villa9 AS
Villa9 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Marcello Amato er daglig leder, og Frank Ove Ditlaroche er styreleder. I 2025 hadde Villa9 AS en omsetning på 25,66 mill kr, en nedgang på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 670 941 kr. Egenkapitalen var 4,06 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Villani Holding AS med 90,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 599 innen drift av restauranter i Bergen, og ett av 11 258 i Norge. Det er eldre enn 55 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Driver med cafe og restaurant drift, samt det som naturlig
Formål
Å drive med cafe og restaurant drift.
API og MCPGET /company/822563872
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822563872" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822563872",
"name": "VILLA9 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 27,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "822563872" })Spør AI-assistenten
Når ble Villa9 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bergen holder Villa9 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Villa9 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −13,1 % fra 2024 · −15,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 25,66 mill kr | −721 306 kr | 670 941 kr | 13,72 mill kr | 4,06 mill kr | 9,67 mill kr |
| 2024 | 29,52 mill kr | −735 471 kr | −942 146 kr | 8,12 mill kr | −1,76 mill kr | 9,88 mill kr |
| 2023 | 28,95 mill kr | 105 821 kr | −166 578 kr | 10,93 mill kr | −816 284 kr | 11,75 mill kr |
| 2022 | 31,71 mill kr | −4,16 mill kr | −4,49 mill kr | 15,00 mill kr | −649 706 kr | 15,65 mill kr |
| 2021 | 30,52 mill kr | −4,73 mill kr | −3,87 mill kr | 21,01 mill kr | 3,84 mill kr | 17,17 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 41 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 15 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
- Til gode hos konsernselskaper
- 130 000 kr (2 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,1 mill kr (13 % av balansen)
API og MCPGET /company/822563872/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822563872/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822563872",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 25659898,
"operating_profit": -721306,
"net_profit": 670941,
"equity": 4056690,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 29524332,
"operating_profit": -735471,
"net_profit": -942146,
"equity": -1758429,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "822563872" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Villa9 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Villa9 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Villa9 AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 26.11.2022Styre
3Sist endret 29.07.2025Regnskapsfører
1Sist endret 05.03.2025Revisor
1Sist endret 05.03.2024API og MCPGET /company/822563872/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822563872/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822563872",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "822563872" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Villa9 AS?
Hvem er regnskapsfører for Villa9 AS?
List alle roller i Villa9 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Marcello Amato15 % → 9,9 %
- Villani Holding AS85 % → 90,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Villani Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 90,1 % | 27 030 |
| Marcello Amato | Person | Ordinære aksjer | 9,9 % | 2 970 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/822563872/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822563872/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822563872",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "VILLANI HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 90.1, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "822563872" })Spør AI-assistenten
Er Villa9 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Villa9 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Villa9 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Villani Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/822563872/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822563872/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822563872",
"chain": [
{ "org_no": "993556718", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "996096998", "owner_pct": 98, … },
{ "org_no": "921956983", "owner_pct": 80, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "822563872" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Villa9 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Villa9 AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Villa9 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Villa9 AS | BEDR | Drift av restauranter | Bergen | 27 |
Kunngjøringer24
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.10.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2025 | Styre ↗ |
| 26.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.3.2024 | Revisor ↗ |
| 2.1.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.11.2022 | Revisor ↗ |
| 26.11.2022 | Daglig leder ↗ |
| 28.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/822563872/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822563872/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822563872",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "822563872" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Villa9 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Villa9 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Villa9 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:26→27
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:24→26
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:23→24
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:21→23
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 32,6 % av driftsinntektene — 8,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -2,8 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 2,6 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 29,6 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,95 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 2,38 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,5 % | 20,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -13,1 % | +4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 950 366,593 kr | 561 386 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 24,3 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 40,9 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 32,6 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 4,6 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/822563872/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822563872/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822563872",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 7999,
"revenue": { "value": 25659898, "percentile": 0.949 },
"operating_margin": { "value": -0.0281, "percentile": 0.3204 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "822563872" })Spør AI-assistenten
Er Villa9 AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
Hvor solid er Villa9 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Villa9 AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+111 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Villa9 AS
Hvor stor er bransjen Villa9 AS tilhører?
Villa9 AS er ett av 599 selskaper innen drift av restauranter i Bergen, og ett av 11 258 på landsbasis.
Hvor lenge har Villa9 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Villa9 AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 55 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Villa9 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Villa9 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Villa9 AS?
Marcello Amato er registrert som daglig leder i Villa9 AS.
Hvem er styreleder i Villa9 AS?
Styrets leder i Villa9 AS er Frank Ove Ditlaroche. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Villa9 AS?
Største aksjonær i Villa9 AS er Villani Holding AS med 90,1 % av aksjene, fulgt av Marcello Amato (9,9 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Villa9 AS med overskudd?
I 2025 omsatte Villa9 AS for 25,66 mill kr, ned 13 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 670 941 kr.
Er Villa9 AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2019. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.