- Omsetning
- 57,1 mill
- +224,4 %
- Resultat
- 4,0 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 39
- +1 siden mars
Om Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS
Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Henriette Raa Ellingsen er daglig leder, og Roger Halshamn er styreleder. I 2025 hadde Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS en omsetning på 57,14 mill kr, en økning på 224 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 4,03 mill kr. Egenkapitalen var 3,70 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Norrein Holding AS med 38 % av aksjene. Selskapet er ett av 600 innen drift av restauranter i Bergen, og ett av 11 260 i Norge. Det er eldre enn 88 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet og formål
Leie og eie og drive kurs- og konferansesenter, samt å ha interesser i annen forretningsvirksomhet og som dermed står i forbindelse, samt ved aksjetegning eller på annen måte å delta i andre virksomheter.
API og MCPGET /company/987588306
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987588306" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987588306",
"name": "TRONDHEIM KURS- OG KONFERANSESENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 39,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "987588306" })Spør AI-assistenten
Hva driver Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +224,4 % fra 2024 · +76,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 57,14 mill kr | 5,72 mill kr | 4,03 mill kr | 36,22 mill kr | 3,70 mill kr | 32,52 mill kr |
| 2024 | 17,61 mill kr | −3,63 mill kr | −2,88 mill kr | 30,09 mill kr | 3,48 mill kr | 26,61 mill kr |
| 2023 | 44,11 mill kr | 5,60 mill kr | 4,73 mill kr | 14,14 mill kr | 6,35 mill kr | 7,79 mill kr |
| 2022 | 39,58 mill kr | 3,55 mill kr | 2,98 mill kr | 15,33 mill kr | 1,62 mill kr | 13,71 mill kr |
| 2021 | 32,35 mill kr | 3,88 mill kr | 3,07 mill kr | 12,17 mill kr | 6,57 mill kr | 5,61 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 32 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 51 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/987588306/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987588306/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987588306",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 57138969,
"operating_profit": 5721148,
"net_profit": 4027708,
"equity": 3703541,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 17611873,
"operating_profit": -3627195,
"net_profit": -2875435,
"equity": 3475834,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "987588306" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS per år.
Hvordan har omsetningen til Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS i 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 13.03.2026Styre
3Sist endret 06.01.2016Regnskapsfører
1Sist endret 04.01.2017Revisor
1Sist endret 12.04.2005API og MCPGET /company/987588306/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987588306/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987588306",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "987588306" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS?
Hvem er regnskapsfører for Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 2 endret eierandel
- Knut Fjerstadhadde 5 %
- Norrein Holding AS35 % → 38 %
- Know How Holding AS35 % → 37 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Norrein Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 38,0 % | 38 |
| Know How Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 37,0 % | 37 |
| Dan Robert Halshamn | Person | Ordinære aksjer | 15,0 % | 15 |
| Jan Helge Ludvigsen | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 5 |
| Ståle Nøst | Person | Ordinære aksjer | 3,0 % | 3 |
| Lars Gerhard Nordberg | Person | Ordinære aksjer | 2,0 % | 2 |
6 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/987588306/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987588306/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987588306",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "NORREIN HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 38, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "KNOW HOW HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 37, "year": 2025, … },
…
],
"total": 6
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "987588306" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS eier Norrein Holding AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS?
Er Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Egon Lagunen | BEDR | Drift av restauranter | Bergen | 39 |
Kunngjøringer39
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.3.2026 | Daglig leder ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.9.2022 | Daglig leder ↗ |
| 7.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.3.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/987588306/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987588306/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987588306",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-03-12", "type": "Daglig leder", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "987588306" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:37→39
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:43→37
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:42→43
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:38→42
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 32,0 % av driftsinntektene — 7,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,0 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 7,0 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 10,2 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,28 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 8,78 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 108,8 % | 20,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +224,4 % | +4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,47 mill kr | 561 386 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 28,4 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 32,0 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 24,6 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 5,0 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/987588306/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/987588306/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "987588306",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 7993,
"revenue": { "value": 57138969, "percentile": 0.9886 },
"operating_margin": { "value": 0.1001, "percentile": 0.798 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "987588306" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
Hvor solid er Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+111 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS?
Det er registrert 11 260 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 600 i Bergen.
Er Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2004, som er lenger enn 88 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 124 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS bedre enn andre i bransjen?
Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS hadde en driftsmargin på 10 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 1,5 % for drift av restauranter.
Er Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS et aktivt selskap?
Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS?
Daglig leder i Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS er Henriette Raa Ellingsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Norrein Holding AS største eier i Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS med 38 % av aksjene. Nest størst er Know How Holding AS med 37 %.
Hva er omsetningen til Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS?
Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS hadde i 2025 en omsetning på 57,14 mill kr og et overskudd på 4,03 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS?
Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Er Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS registrert i MVA-registeret?
Trondheim Kurs- Og Konferansesenter AS er registrert i MVA-registeret (siden 2006) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.