Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Sinsengarasjer AS

Org.nr 820130022ragde.no
Omsetning
20,9 mill
+6,3 %
Resultat
−4,6 mill
−195,1 %
Mer

Om Sinsengarasjer AS

Sinsengarasjer AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Edgar Haugen er styrets leder. I 2025 hadde Sinsengarasjer AS en omsetning på 20,95 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 4,57 mill kr. Egenkapitalen var 8,08 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Osv 2-8 AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 587 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 560 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 851 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet og formål

Drift, kjøp, salg og utvikling av fast eiendom, herunder gjennom deltakelse i andre selskaper, samt virksomhet som står i forbindelse med dette. Selskapet kan også påta seg annen inntektsgivende virksomhet.

API og MCPGET /company/820130022

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/820130022" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "820130022",
  "name": "SINSENGARASJER AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "820130022" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Sinsengarasjer AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Sinsengarasjer AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Sinsengarasjer AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +6,3 % fra 2024 · +74,7 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202520,95 mill kr−3,14 mill kr−4,57 mill kr52,09 mill kr8,08 mill kr44,01 mill kr
202419,70 mill kr9,18 mill kr4,80 mill kr53,48 mill kr12,64 mill kr40,84 mill kr
202318,94 mill kr13,22 mill kr9,19 mill kr48,95 mill kr12,89 mill kr36,06 mill kr
202212,84 mill kr10,86 mill kr7,79 mill kr47,73 mill kr11,99 mill kr35,74 mill kr
202111,99 mill kr7,16 mill kr5,47 mill kr22,44 mill kr9,32 mill kr13,12 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler52,09 mill kr
Anleggsmidler96 %50,22 mill krOmløpsmidler4 %1,87 mill kr
Egenkapital og gjeld52,09 mill kr
Innskutt egenkapital2 %874 870 krOpptjent egenkapital14 %7,20 mill krLangsiktig gjeld80 %41,74 mill krKortsiktig gjeld4 %2,27 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader24,09 mill kr
Finansinntekter12 065 kr
Finanskostnader2,72 mill kr
Netto finans−2,71 mill kr
Ordinært resultat før skatt−5,86 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025-regnskapet er andre driftskostnader den største kostnadsposten, og posten oversteg driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Gjeld til konsernselskaper
42 mill kr (80 % av balansen)
Rentekostnad til konsernselskaper
2,7 mill kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/820130022/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/820130022/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "820130022",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 20945335,
      "operating_profit": -3144270,
      "net_profit": -4567918,
      "equity": 8075756,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 19699468,
      "operating_profit": 9180042,
      "net_profit": 4804392,
      "equity": 12643673,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "820130022" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sinsengarasjer AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Sinsengarasjer AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Sinsengarasjer AS i 2025?

Roller og styre3

Styre

2Sist endret 10.10.2026
Edgar Haugen(f. 1965)
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Revisor

1Sist endret 10.04.2019
Revisor
repr. MOSS REVISJONSKONTOR ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/820130022/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/820130022/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "820130022",
  "roles": [
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "820130022" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Sinsengarasjer AS?
  • List alle roller i Sinsengarasjer AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Sinsengarasjer AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Inn (1)
Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Osv 2-8 ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %983

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/820130022/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/820130022/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "820130022",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "OSV 2-8 AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "820130022" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Sinsengarasjer AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Sinsengarasjer AS eier Osv 2-8 AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Sinsengarasjer AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Sinsengarasjer ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomOslo−

Kunngjøringer31

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/820130022/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/820130022/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "820130022",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-10", "type": "Signatur", … },
    { "dato": "2026-10-10", "type": "Styre", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "820130022" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Sinsengarasjer AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Sinsengarasjer AS sist endret?
  • Har Sinsengarasjer AS endret aksjekapitalen de siste årene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +Carl Fredrik Pihl(Styremedlem)−Thor Wiig(Styremedlem)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Endring i aksjekapital
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 111,0 % av driftsinntektene — 91,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-15,0 %42,3 %
Resultatmargin-21,8 %17,1 %
Egenkapitalandel15,5 %37,0 %
Likviditetsgrad0,821,76
Gjeldsgrad5,451,06
Egenkapitalrentabilitet-56,6 %5,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+6,3 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Annen driftskostnad111,0 %19,2 %
Avskrivninger4,1 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/820130022/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/820130022/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "820130022",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64570,
  "revenue": { "value": 20945335, "percentile": 0.9697 },
  "operating_margin": { "value": -0.1501, "percentile": 0.1652 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "820130022" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Sinsengarasjer AS blant de 64570 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Sinsengarasjer AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Sinsengarasjer AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?

Folk spør om Sinsengarasjer AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sinsengarasjer AS?

Det er registrert 76 560 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 587 i Oslo.

Er Sinsengarasjer AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2017, som er lenger enn 36 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 851 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Sinsengarasjer AS i Enhetsregisteret?

Sinsengarasjer AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem eier Sinsengarasjer AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Osv 2-8 AS største eier i Sinsengarasjer AS med 100 % av aksjene.

Hvordan går det økonomisk med Sinsengarasjer AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 20,95 mill kr, opp 6 % fra 2024. Egenkapitalen var 8,08 mill kr ved årsslutt.

Hvor solid er balansen til Sinsengarasjer AS?

Egenkapitalen i Sinsengarasjer AS var 8,08 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 15,5 % av totalkapitalen.

Hva er organisasjonsnummeret til Sinsengarasjer AS?

Sinsengarasjer AS har org.nr 820 130 022 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.

Hvem er revisor for Sinsengarasjer AS?

Moss Revisjonskontor AS er registrert som revisor for Sinsengarasjer AS.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner