Safe Track Food AS
- Omsetning
- 560 339
- −91,6 %
- Resultat
- −7,9 mill
- 7 års regnskap
Om Safe Track Food AS
Safe Track Food AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bø, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Lene Torbjørnsen Reed er daglig leder, og Martin Kværnstuen er styreleder. I 2025 hadde Safe Track Food AS en omsetning på 560 339 kr, en nedgang på 92 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 7,85 mill kr. Egenkapitalen var −15,35 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Vesterålen Havbruk AS med 72,5 % av aksjene. Selskapet er ett av 371 i Norge innen frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr. Det ble etablert samme år som 15 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (87 %).
Aktivitet
Utvikling og foredling av tørrfiskprodukter.
Formål
Utvikling og foredling av tørrfiskprodukter, herunder å delta som aksjonær i selskap med tilsvarende formål, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/816783992
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816783992" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816783992",
"name": "SAFE TRACK FOOD AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "10.203",
"nace_desc": "Frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BØ", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "816783992" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Safe Track Food AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Safe Track Food AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Safe Track Food AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −91,6 % fra 2024 · −86,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 560 339 kr | −5,94 mill kr | −7,85 mill kr | 12,06 mill kr | −15,35 mill kr | 27,41 mill kr |
| 2024 | 6,69 mill kr | −8,14 mill kr | −9,88 mill kr | 15,08 mill kr | −7,50 mill kr | 22,59 mill kr |
| 2023 | 6,93 mill kr | −10,55 mill kr | −11,52 mill kr | 21,37 mill kr | 2,37 mill kr | 19,00 mill kr |
| 2022 | 7,16 mill kr | −8,16 mill kr | −8,53 mill kr | 30,68 mill kr | 13,89 mill kr | 16,79 mill kr |
| 2021 | 4,17 mill kr | −8,64 mill kr | −8,98 mill kr | 40,77 mill kr | 22,42 mill kr | 18,35 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 72 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 3 mill kr (25 % av balansen)
API og MCPGET /company/816783992/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816783992/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816783992",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 560339,
"operating_profit": -5935756,
"net_profit": -7850020,
"equity": -15352835,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6685550,
"operating_profit": -8141074,
"net_profit": -9875622,
"equity": -7502815,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "816783992" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Safe Track Food AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Safe Track Food AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Safe Track Food AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 13.05.2024Styre
2Sist endret 15.04.2024Revisor
1Sist endret 26.08.2023API og MCPGET /company/816783992/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816783992/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816783992",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "816783992" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Safe Track Food AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Safe Track Food AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Safe Track Food AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 16 ute
- Vesterålen Havbruk AS96,4 %
- Investinor Nord-Norge AShadde 28,3 %
- Terje Navjord AShadde 17,3 %
- Tor Kirkeng AShadde 17,3 %
- N. Anthonisen & Co. AShadde 8,9 %
- Jan Wilhelm Rollandhadde 3,4 %
- Camilla Margaret Anthonisenhadde 2,7 %
- Cecilie Irene Campeyhadde 2,7 %
- Nordahl Philip Anthonisenhadde 2,7 %
… og 8 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Vesterålen Havbruk AS | Selskap | Ordinære aksjer | 72,5 % | 212 586 |
| Vesterålen Havbruk AS | Selskap | Preferanse aksjer | 23,9 % | 70 000 |
| Safe Track Food AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,6 % | 10 455 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/816783992/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816783992/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816783992",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "VESTERÅLEN HAVBRUK AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 72.54,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "VESTERÅLEN HAVBRUK AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 23.89,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "816783992" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Safe Track Food AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Safe Track Food AS eier Vesterålen Havbruk AS, og hvem eier resten?
Er Safe Track Food AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 16,7 %Kam Holding AS
- 13,2 %Skogsøya Invest AS
- 12 %Reinholdtsen Holding AS
- 9,5 %Kvæfjord Holding AS
- 6,7 %Orinoco AS
- 4 %T.d. Veen AS
- 3,3 %Newbrott AS
- 2,1 %Versvik Invest AS
- 1,9 %Medvode AS
- 1,8 %Investinor Nord-Norge AS
Andre selskaper eid av Vesterålen Havbruk AS
6 selskaperAPI og MCPGET /company/816783992/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816783992/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816783992",
"chain": [
{ "org_no": "998030919", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "816783992", "owner_pct": 96.43, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "816783992" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Safe Track Food AS?
Hvem eier Safe Track Food AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Safe Track Food AS | BEDR | Frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr | Bø | − |
Kunngjøringer48
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.5.2024 | Daglig leder ↗ |
| 15.4.2024 | Styre ↗ |
| 9.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.8.2023 | Revisor ↗ |
| 17.8.2023 | Styre ↗ |
| 25.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/816783992/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816783992/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816783992",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "816783992" })Spør AI-assistenten
Har Safe Track Food AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Safe Track Food AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Safe Track Food AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -127,3 % | 42,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,01 | 1,56 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -91,6 % | +4,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/816783992/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816783992/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816783992",
"nace_code": "10.203",
"industry_count": 323,
"revenue": { "value": 560339, "percentile": 0.3875 },
"operating_margin": { "value": -10.5932, "percentile": 0.0314 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "816783992" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Safe Track Food AS blant de 323 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Safe Track Food AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Safe Track Food AS blant de største selskapene innen frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr?
Offentlig støtte
Safe Track Food AS er registrert med 3 tildelinger fra Innovasjon Norge (11,50 mill kr) og 3 SkatteFUNN-søknader, 3 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 16.4.2020 | Risikolån og garantier | Distriktsrettede risikolån | 8,00 mill kr | Lån |
| 21.9.2018 | Distriktsutviklingstilskudd | Investeringstilskudd | 2,40 mill kr | Tilskudd |
| 21.9.2018 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 1,10 mill kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/816783992/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816783992/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816783992",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Risikolån og garantier",
"innvilget_belop": 8000000,
"innvilget_dato": "2020-04-16",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Nye prosesser for å øke holdbarhet på utvannet tørrfisk",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2019-08-30",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "816783992" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Safe Track Food AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Safe Track Food AS søkt om, og ble de godkjent?
Oppsummer all offentlig støtte til Safe Track Food AS per år.
Investeringer
SAFE TRACK FOOD AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Safe Track Food AS | Bø | 3,6 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Safe Track Food AS
Hvor stor er bransjen Safe Track Food AS tilhører?
Safe Track Food AS er ett av 371 selskaper i Norge innen frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr.
Hvor lenge har Safe Track Food AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Safe Track Food AS ble etablert i 2016 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 42 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Safe Track Food AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Safe Track Food AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Safe Track Food AS?
Lene Torbjørnsen Reed er registrert som daglig leder i Safe Track Food AS.
Hvem er styreleder i Safe Track Food AS?
Styrets leder i Safe Track Food AS er Martin Kværnstuen. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Safe Track Food AS?
Største aksjonær i Safe Track Food AS er Vesterålen Havbruk AS med 72,5 % av aksjene, fulgt av Vesterålen Havbruk AS (23,9 %) og Safe Track Food AS (3,6 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Safe Track Food AS?
Selskapet er datterselskap av Vesterålen Havbruk AS (96,4 % eierandel).
Hva omsatte Safe Track Food AS for i 2025?
I 2025 omsatte Safe Track Food AS for 560 339 kr, ned 92 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 7,85 mill kr.
Hvor holder Safe Track Food AS til?
Safe Track Food AS holder til i Steinesjøveien 73, 8470, BØ I VESTERÅLEN, i Bø kommune i Nordland.
Hvilket revisjonsselskap bruker Safe Track Food AS?
I Enhetsregisteret er Safe Track Food AS registrert med revisor Forvis Mazars AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.