Jaren Industrier AS
Investorportefølje (2025) — 46 selskaperSe historiske investeringer →
Jaren Industrier AS er registrert som aksjonær i 44 norske selskaper i siste årgang av aksjonærregisteret, med eierhistorikk tilbake til 2019. Porteføljen er konsentrert om banker og kredittforetak og utleie av egen eller leid fast eiendom, med tyngdepunkt i Oslo. Porteføljeselskapene har til sammen 7 018 ansatte, og eierandelsvektet omsetning er 267,64 mill kr. 17 av selskapene er lønnsomme, og 4 lyser ut stillinger. 3 av porteføljeselskapene er konkurs eller under avvikling.
Se selskapsprofilAI-sammendrag
Porteføljen på 40 selskaper er dominert av bankinvesteringer (24 selskaper) og eiendomsutleie (17 selskaper), men de største enkeltposisjonene avslører en tydelig maritim profil — med eierandeler i offshore-forsyning, bulkshipping og innenriks godsfart. Snittandelen på 2,3 % tyder på en bred, minoritetsorientert spredningsstrategi, mens posten i Buksér og Berging AS med 20 % og en omsetning på 1,4 mrd kr skiller seg klart ut som porteføljens tyngdepunkt.
Investeringer over tid
Porteføljesignaler
Hva porteføljeselskapene til Jaren Industrier AS faktisk gjør, av 44 selskaper (siste år).
- Lønnsomme selskaper17 av 44
- Majoritetseid (>50 %)0 av 44
- Mottar offentlig støtte13 av 44
- Har patent eller varemerke19 av 44
- Vinner offentlige anbud5 av 44
- Lyser ut stillinger4 av 44
- Konkurs eller avvikling3 av 44
Sektorfordeling
Topp bransjer i porteføljen
Geografisk fordeling
Hvor selskapene er registrert
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Buksér Og Berging AS | Bærum | 20.0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Spg Omsorgsbygg 2 AS | Oslo | 12.2 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Parbulkers III AS | Oslo | 10.0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Fmr Invest AS | Kragerø | 10.0 % | 2025 | 2025 | Inaktiv |
| Lovart Aqua Logistics AS | Molde | 5.8 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Revier Kongens Gate AS | Oslo | 5.3 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Oro Karihaugveien AS | Oslo | 4.0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Viftefabrikken AS | Oslo | 4.0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Veitvet Bydelssenter Invest AS | Oslo | 4.0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Navio Mobility Group AS | Bærum | 3.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Fedje Fryseri AS | Fedje | 2.4 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Fjellhamar Bruk AS | Lørenskog | 2.0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Forus Areal Holding AS | Stavanger | 1.6 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Icon Capital VII AS | Oslo | 1.5 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Telemark Sparebank | Midt-Telemark | 0.8 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Logcap Invest AS | Oslo | 0.8 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Haltdalen Sparebank | Holtålen | 0.6 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Swiss Life Ref Nordic 2018 AS | Oslo | 0.6 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Ocean Geoloop ASA | Verdal | 0.6 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Swiss Life Ref Nordic 2020 AS | Oslo | 0.5 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Kvinesdal Sparebank | Kvinesdal | 0.3 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Pci Biotech Holding ASA | Oslo | 0.2 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Voss Veksel- Og Landmandsbank ASA | Voss | 0.2 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Tinde Sparebank | Hustadvika | 0.2 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Bien Sparebank ASA | Oslo | 0.2 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Feddie Ocean Distillery AS | Fedje | 0.2 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Nidaros Sparebank | Trondheim | 0.2 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Trøndelag Sparebank | Ørland | 0.2 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Aasen Sparebank | Levanger | 0.2 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Grong Sparebank | Grong | 0.1 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Selbu Sparebank | Selbu | 0.1 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Preferred Global Health AS | Oslo | 0.1 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Aker Biomarine ASA | Bærum | 0.1 % | 2024 | 2025 | Inaktiv |
| Sparebank 1 Nordmøre | Kristiansund | 0.1 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Rogaland Sparebank | Sandnes | 0.0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Haugesund Sparebank | Haugesund | 0.0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Sparebanken Møre | Ålesund | 0.0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Sparebank 1 Helgeland | Rana | 0.0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Sparebanken Norge | Bergen | 0.0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Thor Medical ASA | Oslo | 0.0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Logcap Holding II AS | Oslo | 0.0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Sparebank 1 Østlandet | Hamar | 0.0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Sparebank 1 Sør-Norge ASA | Stavanger | 0.0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Sparebank 1 Smn | Trondheim | 0.0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Sparebank 1 Nord-Norge | Tromsø | 0.0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Circio Holding ASA | Oslo | 0.0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
Selskapseiere i samme bransjer og kommuner
Selskaper med eierandeler i samme bransjer eller kommuner som denne porteføljen.
- 205 selskaperRagde Eiendom AS177 i samme bransje · 204 i samme kommune
- 255 selskaperNordea Bank Abp56 i samme bransje · 189 i samme kommune
- 248 selskaperDanske Bank A/s50 i samme bransje · 190 i samme kommune
- 275 selskaperAvanza Bank Ab57 i samme bransje · 181 i samme kommune
- 283 selskaperNordnet Bank Ab57 i samme bransje · 178 i samme kommune
- 215 selskaperSkandinaviska Enskilda Banken Ab41 i samme bransje · 177 i samme kommune
- 213 selskaperSvenska Handelsbanken Ab41 i samme bransje · 175 i samme kommune
- 249 selskaperNordnet Livsforsikring AS55 i samme bransje · 157 i samme kommune
Spørsmål og svar om Jaren Industrier AS
Hvor mange selskaper har Jaren Industrier AS aksjer i?
Porteføljen til Jaren Industrier AS teller 46 norske selskaper, i tillegg til 42 historiske eierposter. Kilde: aksjonærregisteret for 2025.
Hva er den største eierposten til Jaren Industrier AS?
Den største registrerte eierandelen til Jaren Industrier AS er 20 % i Buksér Og Berging AS.
I hvilke bransjer investerer Jaren Industrier AS?
Porteføljen til Jaren Industrier AS er størst innen Banker og kredittforetak (24 selskaper), Utleie av egen eller leid fast eiendom (16 selskaper) og Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann (3 selskaper).
Hvor mye omsetter selskapene Jaren Industrier AS eier for?
Selskapene i porteføljen omsetter for 267,64 mill kr målt etter Jaren Industrier AS sin eierandel (7 018 ansatte totalt).