- Omsetning
- 76,4 mill
- +32,9 %
- Resultat
- 3,2 mill
- +14,6 %
- Ansatte
- 16
Om Bambusa AS
Bambusa AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med tekstiler og utstyrsvarer. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Kristin Folkestad er daglig leder, og Håvard Gundersen er styreleder. Selskapet er ett av 4 innen engroshandel med tekstiler og utstyrsvarer i Stavanger, og ett av 370 i Norge. Det ble etablert samme år som 9 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (62 %).
Aktivitet
Kjøp og salg av tekstiler for videresalg. Utvikling, forskning og produksjon av båter og alt hva som inngår under dette.
Formål
Utvikling, forskning og produksjon av båter og alt hva som inngår under dette. I tillegg kjøp og salg av tekstiler for videresalg.
AI-sammendrag
Omsetningsveksten på 33% til 76 mrd kr… Faktisk: en omsetningsvekst på 33% til 76 mill. kr plasserer aktøren blant de 10% største i bransjen, samtidig som driftsmargin og egenkapitalandel (ca. 47%) ligger over snittet. Kombinasjonen av tekstilengros og et vedtektsfestet båtformål er uvanlig, og med 85% eierskap hos Creative Invest AS er kontrollen konsentrert, noe som gir raske beslutninger men også avhengighet av én eier.
API og MCPGET /company/999647049
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999647049" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999647049",
"name": "BAMBUSA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.410",
"nace_desc": "Engroshandel med tekstiler og utstyrsvarer",
"employees": 16,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "999647049" })Spør AI-assistenten
Er Bambusa AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Bambusa AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Bambusa AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2019–2025 · +32,9 % fra 2024 · +221,5 % over 6 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 76,38 mill kr | 4,84 mill kr | 3,22 mill kr | 43,16 mill kr | 19,97 mill kr | 23,19 mill kr |
| 2024 | 57,49 mill kr | 4,43 mill kr | 2,81 mill kr | 44,04 mill kr | 19,75 mill kr | 24,29 mill kr |
| 2023 | 53,65 mill kr | 5,13 mill kr | 3,40 mill kr | 46,21 mill kr | 18,13 mill kr | 28,08 mill kr |
| 2020 | 22,88 mill kr | – | – | 27,37 mill kr | 9,55 mill kr | 17,83 mill kr |
| 2019 | 23,76 mill kr | – | – | 12,63 mill kr | 5,82 mill kr | 6,81 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 20 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater. Årsregnskapet oppgir pantstillelser.
API og MCPGET /company/999647049/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999647049/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999647049",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 76377674,
"operating_profit": 4840647,
"net_profit": 3224561,
"equity": 19970935,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 57488446,
"operating_profit": 4431619,
"net_profit": 2814258,
"equity": 19746374,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "999647049" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Bambusa AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Bambusa AS per år.
Hvordan har omsetningen til Bambusa AS utviklet seg fra 2019 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 23.01.2024Styre
1Sist endret 24.01.2017Regnskapsfører
1Sist endret 22.07.2025Revisor
1Sist endret 27.09.2019API og MCPGET /company/999647049/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999647049/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999647049",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "999647049" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Bambusa AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Bambusa AS?
Hvem er regnskapsfører for Bambusa AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Mr Heart AS15 %
- Creative Invest AS100 % → 85 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Creative Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 85,0 % | 3 550 |
| Mr Heart AS | Selskap | Ordinære aksjer | 15,0 % | 626 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2019
API og MCPGET /company/999647049/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999647049/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999647049",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "CREATIVE INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 85.01,
"year": 2019,
…
},
{ "shareholder_name": "MR HEART AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 14.99, "year": 2019, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "999647049" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Bambusa AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Bambusa AS eier Creative Invest AS, og hvem eier resten?
Er Bambusa AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bambusa | BEDR | Engroshandel med tekstiler og utstyrsvarer | Stavanger | 16 |
Kunngjøringer45
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 19.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.4.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.8.2024 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 31.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.1.2024 | Daglig leder ↗ |
| 23.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.3.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2022 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/999647049/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999647049/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999647049",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "999647049" })Spør AI-assistenten
Når leverte Bambusa AS sist godkjent årsregnskap?
Har Bambusa AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Bambusa AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→16
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 25,5 % av driftsinntektene — 8,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,3 % | 3,3 % |
| Resultatmargin | 4,2 % | 2,5 % |
| Egenkapitalandel | 46,3 % | 39,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,01 | 1,96 |
| Gjeldsgrad | 1,16 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,1 % | 9,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +32,9 % | +3,8 % |
| Omsetning per ansatt | 4,77 mill kr | 2,38 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 46,1 % | 54,5 % |
| Lønnskostnad | 19,9 % | 21,1 % |
| Annen driftskostnad | 25,5 % | 16,9 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/999647049/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999647049/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999647049",
"nace_code": "46.410",
"industry_count": 227,
"revenue": { "value": 76377674, "percentile": 0.9822 },
"operating_margin": { "value": 0.0634, "percentile": 0.6343 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "999647049" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Bambusa AS på i bransjen?
Hvor ligger Bambusa AS blant de 227 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Bambusa AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Bambusa AS er registrert med 4 tildelinger fra Innovasjon Norge (11,64 mill kr) og 3 SkatteFUNN-søknader, 1 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 9.9.2024 | Risikolån og garantier | Landsdekkende garantier | 3,00 mill kr | Garanti |
| 17.9.2020 | Risikolån og garantier | Landsdekkende garantier | 3,00 mill kr | Garanti |
| 23.7.2020 | Risikolån og garantier | Landsdekkende risikolån | 5,00 mill kr | Lån |
| 23.7.2020 | Ekstraordinære tiltak | Koronatiltak | 640 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/999647049/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999647049/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999647049",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Risikolån og garantier",
"innvilget_belop": 3000000,
"innvilget_dato": "2024-09-09",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Sømløs dugnadshåndtering (2023)",
"godkjent": false,
"innsendt_dato": "2023-06-08",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "999647049" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Bambusa AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Bambusa AS søkt om, og ble de godkjent?
Oppsummer all offentlig støtte til Bambusa AS per år.
Immaterielle rettigheter
Bambusa AS har 5 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
Investeringer
BAMBUSA AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Auto-Distribution AS | Stavanger | 100,0 % | 2021 | 2024 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+13 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Bambusa AS
Hvor stor er bransjen Bambusa AS tilhører?
Bambusa AS er ett av 4 selskaper innen engroshandel med tekstiler og utstyrsvarer i Stavanger, og ett av 370 på landsbasis.
Hvor lenge har Bambusa AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Bambusa AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 48 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Bambusa AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for engroshandel med tekstiler og utstyrsvarer er en driftsmargin på 3,3 %. Bambusa AS lå på 6,3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Bambusa AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bambusa AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Bambusa AS?
Organisasjonsformen til Bambusa AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Bambusa AS?
Kristin Folkestad er registrert som daglig leder i Bambusa AS.
Hvem er største aksjonær i Bambusa AS?
Største aksjonær i Bambusa AS er Creative Invest AS med 85 % av aksjene, fulgt av Mr Heart AS (15 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2019.
Hva omsatte Bambusa AS for i 2025?
Bambusa AS hadde i 2025 en omsetning på 76,38 mill kr og et overskudd på 3,22 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mange jobber i Bambusa AS?
Det er registrert 16 ansatte i Bambusa AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Har Bambusa AS mottatt offentlig støtte?
Bambusa AS er registrert med 4 tildelinger fra Innovasjon Norge (til sammen 11,64 mill kr) og 1 godkjent SkatteFUNN-søknad.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.