- Omsetning
- 4,3 mill
- +5,2 %
- Resultat
- 2,1 mill
- +14 %
Om Palmafossen Næring AS
Palmafossen Næring AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Ståle Gudmund Simonsen er styrets leder. I 2025 hadde Palmafossen Næring AS en omsetning på 4,26 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,06 mill kr. Egenkapitalen var 14,29 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Midgard Næring AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 068 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 547 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 135 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Investering i og drift av fast eiendom og dertil hørende virksomhet.
API og MCPGET /company/999606377
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999606377" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999606377",
"name": "PALMAFOSSEN NÆRING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "999606377" })Spør AI-assistenten
Hva driver Palmafossen Næring AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Palmafossen Næring AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Palmafossen Næring AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,2 % fra 2024 · +18,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,26 mill kr | 3,66 mill kr | 2,06 mill kr | 36,46 mill kr | 14,29 mill kr | 22,16 mill kr |
| 2024 | 4,05 mill kr | 3,45 mill kr | 1,81 mill kr | 37,01 mill kr | 14,08 mill kr | 22,93 mill kr |
| 2023 | 3,92 mill kr | 3,30 mill kr | 1,43 mill kr | 37,21 mill kr | 13,83 mill kr | 23,38 mill kr |
| 2022 | 3,69 mill kr | 3,00 mill kr | 1,41 mill kr | 37,72 mill kr | 4,56 mill kr | 33,16 mill kr |
| 2021 | 3,58 mill kr | 3,08 mill kr | 1,87 mill kr | 38,09 mill kr | 4,24 mill kr | 33,85 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 21 mill kr (59 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 1 mill kr
- Avgitt konsernbidrag
- 1,8 mill kr
API og MCPGET /company/999606377/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999606377/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999606377",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4257030,
"operating_profit": 3662951,
"net_profit": 2061629,
"equity": 14294464,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4046690,
"operating_profit": 3451497,
"net_profit": 1808732,
"equity": 14082796,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "999606377" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Palmafossen Næring AS per år.
Hvordan har omsetningen til Palmafossen Næring AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Palmafossen Næring AS i 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 20.07.2017Revisor
1Sist endret 26.08.2023Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/999606377/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999606377/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999606377",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "999606377" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Palmafossen Næring AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Palmafossen Næring AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Palmafossen Næring AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Midgard Næring AS100 %
- Norsk Peniche Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Midgard Næring AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2019
API og MCPGET /company/999606377/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999606377/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999606377",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MIDGARD NÆRING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2019, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "999606377" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Palmafossen Næring AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Palmafossen Næring AS eier Midgard Næring AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Palmafossen Næring AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Palmafossen Næring AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Bergen | − |
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.12.2023 | Kapital ↗ |
| 1.12.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.8.2023 | Revisor ↗ |
| 19.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/999606377/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999606377/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999606377",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "999606377" })Spør AI-assistenten
Når ble Palmafossen Næring AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Palmafossen Næring AS sist godkjent årsregnskap?
Har Palmafossen Næring AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 3,0 % av driftsinntektene — 16,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 86,0 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 48,4 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 39,2 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,05 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 1,55 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 14,4 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,2 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 3,0 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 10,9 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/999606377/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999606377/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999606377",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64559,
"revenue": { "value": 4257030, "percentile": 0.8497 },
"operating_margin": { "value": 0.8604, "percentile": 0.9521 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "999606377" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Palmafossen Næring AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Palmafossen Næring AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Palmafossen Næring AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+114 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Palmafossen Næring AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Palmafossen Næring AS?
Det er registrert 76 547 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 4 068 i Bergen.
Er Palmafossen Næring AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 51 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 135 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Palmafossen Næring AS i Enhetsregisteret?
Palmafossen Næring AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Palmafossen Næring AS?
Ståle Gudmund Simonsen er registrert som styreleder i Palmafossen Næring AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Palmafossen Næring AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2019 er Midgard Næring AS største eier i Palmafossen Næring AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Palmafossen Næring AS?
Palmafossen Næring AS hadde i 2025 en omsetning på 4,26 mill kr og et overskudd på 2,06 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Palmafossen Næring AS?
Egenkapitalen i Palmafossen Næring AS var 14,29 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 39,2 % av totalkapitalen.
Er Palmafossen Næring AS registrert i MVA-registeret?
Palmafossen Næring AS er registrert i MVA-registeret (siden 2017) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hvem er revisor for Palmafossen Næring AS?
Forvis Mazars AS er registrert som revisor for Palmafossen Næring AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.