Ersgaard II Boligsameie
Org.nr 999562094
Om Ersgaard II Boligsameie
Ersgaard II Boligsameie er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Lillehammer, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Tor Arne Ingvoldstad er styrets leder. I 2023 hadde Ersgaard II Boligsameie en omsetning på 678 204 kr, en økning på 3 % fra 2022. Selskapet endte året med et overskudd på 76 683 kr. Egenkapitalen var 461 303 kr ved utgangen av 2023. Selskapet er ett av 432 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Lillehammer, og ett av 47 198 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 108 andre selskaper i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Eierseksjonssameie
API og MCPGET /company/999562094
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999562094" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999562094",
"name": "ERSGAARD II BOLIGSAMEIE",
"org_form": "ESEK",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LILLEHAMMER", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "999562094" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Ersgaard II Boligsameie: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Ersgaard II Boligsameie registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Ersgaard II Boligsameie stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Balanse
2023| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 678 204 kr | 58 090 kr | 76 683 kr | 501 581 kr | 461 303 kr | 40 278 kr |
| 2022 | 657 224 kr | −23 361 kr | −11 437 kr | 487 489 kr | 384 620 kr | 102 869 kr |
| 2020 | 635 672 kr | 71 435 kr | 80 179 kr | 523 815 kr | 461 645 kr | 62 170 kr |
| 2019 | 631 516 kr | 61 606 kr | 72 327 kr | 413 086 kr | 381 466 kr | 31 619 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2023-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 86 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 81 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/999562094/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999562094/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999562094",
"years": [
{ "year": 2023, "revenue": 678204, "operating_profit": 58090, "net_profit": 76683, "equity": 461303, … },
{ "year": 2022, "revenue": 657224, "operating_profit": -23361, "net_profit": -11437, "equity": 384620, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "999562094" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ersgaard II Boligsameie de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ersgaard II Boligsameie per år.
Hvordan har omsetningen til Ersgaard II Boligsameie utviklet seg fra 2019 til 2023?
Roller og styre7
Styre
5Sist endret 25.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 21.01.2013Forretningsfører
1Sist endret 11.06.2019API og MCPGET /company/999562094/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999562094/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999562094",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "999562094" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Ersgaard II Boligsameie?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Ersgaard II Boligsameie?
List alle roller i Ersgaard II Boligsameie: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ersgaard II Boligsameie | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Lillehammer | − |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.4.2026 | Styre ↗ |
| 11.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2023 | Styre ↗ |
| 18.6.2022 | Styre ↗ |
| 1.12.2021 | Styre ↗ |
| 12.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.12.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.12.2019 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/999562094/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999562094/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999562094",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-24", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2024-06-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "999562094" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Ersgaard II Boligsameie i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ersgaard II Boligsameie sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ersgaard II Boligsameie sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Grete Øfsteng(Varamedlem)−Grete Coucheron Jensen(Varamedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 92,0 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 12,45 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,6 % | 8,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/999562094/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999562094/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999562094",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21422,
"revenue": { "value": 678204, "percentile": 0.2626 },
"operating_margin": { "value": 0.0857, "percentile": 0.3545 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "999562094" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Ersgaard II Boligsameie sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ersgaard II Boligsameie på i bransjen?
Hvor ligger Ersgaard II Boligsameie blant de 21422 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+256 til på samme adresse →Spørsmål og svar om Ersgaard II Boligsameie
Hvor stor er bransjen Ersgaard II Boligsameie tilhører?
Ersgaard II Boligsameie er ett av 432 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Lillehammer, og ett av 47 198 på landsbasis.
Hvor lenge har Ersgaard II Boligsameie eksistert sammenlignet med bransjen?
Ersgaard II Boligsameie ble etablert i 2012 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 38 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Ersgaard II Boligsameie i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Eierseksjonssameie. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ersgaard II Boligsameie i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Ersgaard II Boligsameie?
Organisasjonsformen til Ersgaard II Boligsameie er Eierseksjonssameie, forkortet ESEK.
Går Ersgaard II Boligsameie med overskudd?
Ersgaard II Boligsameie hadde i 2023 en omsetning på 678 204 kr og et overskudd på 76 683 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Ersgaard II Boligsameie?
Driftsresultatet for 2023 var 58 090 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hva er nettsiden til Ersgaard II Boligsameie?
Registrert nettside for Ersgaard II Boligsameie er usbl.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Hvilken regnskapsfører bruker Ersgaard II Boligsameie?
I Enhetsregisteret er Ersgaard II Boligsameie registrert med regnskapsfører Boligbyggelaget Usbl.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.