Malermester Evensen & Meland AS
- Omsetning
- 7,8 mill
- +8,2 %
- Resultat
- 264 968
- −18,4 %
- Ansatte
- 5
Om Malermester Evensen & Meland AS
Malermester Evensen & Meland AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. John Klette Evensen er daglig leder, og Dani Meland er styreleder. Selskapet er ett av 150 innen maler- og glassarbeid i Trondheim, og ett av 4 957 i Norge. Det er eldre enn 72 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Malervirksomhet.
Formål
Arbeid med maling, flis og gulv, samt investering, drift og salg av eiendom.
AI-sammendrag
Solid omsetningsvekst på 8% til 8M kr kombinert med en driftsmargin over bransjesnittet tyder på god operasjonell kontroll, til tross for at selskapet opererer med relativt lav egenkapitalandel sammenlignet med konkurrentene. Med kun 5 ansatte leverer virksomheten i toppsjiktet for omsetning i bransjen, noe som antyder høy produktivitet per ansatt og muligens betydelig innleie eller underentrepriser. Eierskapsstrukturen med Heddan Holding AS som halvpartseier indikerer et bevisst skille mellom drift og investering, understøttet av selskapets formål om eiendomsaktivitet ved siden av håndverkskjernen.
API og MCPGET /company/999524257
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999524257" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999524257",
"name": "MALERMESTER EVENSEN & MELAND AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "999524257" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Malermester Evensen & Meland AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Malermester Evensen & Meland AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Trondheim holder Malermester Evensen & Meland AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +8,2 % fra 2024 · +47,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,78 mill kr | 337 390 kr | 264 968 kr | 1,61 mill kr | 495 335 kr | 1,11 mill kr |
| 2024 | 7,19 mill kr | 417 495 kr | 324 667 kr | 1,95 mill kr | 730 366 kr | 1,22 mill kr |
| 2023 | 11,44 mill kr | 616 297 kr | 456 925 kr | 2,58 mill kr | 1,01 mill kr | 1,58 mill kr |
| 2022 | 7,01 mill kr | 592 667 kr | 460 569 kr | 1,86 mill kr | 948 774 kr | 916 101 kr |
| 2021 | 5,27 mill kr | 804 075 kr | 627 133 kr | 1,83 mill kr | 488 204 kr | 1,34 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 62 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 57 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 38 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/999524257/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999524257/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999524257",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7778135,
"operating_profit": 337390,
"net_profit": 264968,
"equity": 495335,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7189634,
"operating_profit": 417495,
"net_profit": 324667,
"equity": 730366,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "999524257" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Malermester Evensen & Meland AS per år.
Hvordan har omsetningen til Malermester Evensen & Meland AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Malermester Evensen & Meland AS i 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 14.01.2013Styre
3Sist endret 14.01.2013Regnskapsfører
1Sist endret 24.08.2023Revisor
1Sist endret 18.09.2023API og MCPGET /company/999524257/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999524257/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999524257",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "999524257" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Malermester Evensen & Meland AS?
List alle roller i Malermester Evensen & Meland AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Malermester Evensen & Meland AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 2 ute
- Dani Melandhadde 50 %
- John Klette Evensenhadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Heddan Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Johnkanon Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2019
API og MCPGET /company/999524257/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999524257/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999524257",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HEDDAN HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2019, … },
{ "shareholder_name": "JOHNKANON HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2019, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "999524257" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Malermester Evensen & Meland AS eier Heddan Holding AS, og hvem eier resten?
Er Malermester Evensen & Meland AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Malermester Evensen & Meland AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Malermester Evensen & Meland AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Trondheim | 5 |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.8.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.10.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.9.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.9.2023 | Revisor ↗ |
| 23.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/999524257/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999524257/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999524257",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-10", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2026-05-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "999524257" })Spør AI-assistenten
Når ble Malermester Evensen & Meland AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Malermester Evensen & Meland AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Malermester Evensen & Meland AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Fossegrenda 13B→c/o John evensen Astronomvegen 28APostnummer:7038→7036
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 62,3 % av driftsinntektene — 13,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,3 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 3,4 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 30,8 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,41 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 2,25 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 53,5 % | 18,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +8,2 % | -0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,56 mill kr | 1,07 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 19,9 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 62,3 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 13,4 % | 14,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/999524257/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999524257/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999524257",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 7778135, "percentile": 0.7795 },
"operating_margin": { "value": 0.0434, "percentile": 0.5131 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "999524257" })Spør AI-assistenten
Er Malermester Evensen & Meland AS blant de største selskapene innen maler- og glassarbeid?
Hvor solid er Malermester Evensen & Meland AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Malermester Evensen & Meland AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Malermester Evensen & Meland AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Malermester Evensen & Meland AS?
Det er registrert 4 957 selskaper i Norge innen maler- og glassarbeid, hvorav 150 i Trondheim.
Er Malermester Evensen & Meland AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 72 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 119 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Malermester Evensen & Meland AS et aktivt selskap?
Malermester Evensen & Meland AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Malermester Evensen & Meland AS?
Malermester Evensen & Meland AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Malermester Evensen & Meland AS?
Daglig leder i Malermester Evensen & Meland AS er John Klette Evensen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Malermester Evensen & Meland AS?
Malermester Evensen & Meland AS eies i hovedsak av Heddan Holding AS (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2019.
Hva er omsetningen til Malermester Evensen & Meland AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 7,78 mill kr, opp 8 % fra 2024. Egenkapitalen var 495 335 kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Malermester Evensen & Meland AS?
Egenkapitalen i Malermester Evensen & Meland AS var 495 335 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 30,8 % av totalkapitalen.
Hvor mange ansatte har Malermester Evensen & Meland AS?
Malermester Evensen & Meland AS har 5 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.