Mal I Sør AS
- Omsetning
- 65,6 mill
- +10 %
- Resultat
- 5,1 mill
- −16,5 %
- Ansatte
- 41
- −3 siden mars
Om Mal I Sør AS
Mal I Sør AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kristiansand, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Yngvar Aamodt er daglig leder, og Tom Arne Aamodt er styreleder. Selskapet er ett av 114 innen maler- og glassarbeid i Kristiansand, og ett av 4 955 i Norge. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Malervirksomhet. Eiendomsutvikling.
Formål
Salg av malertjenester, kjøp og salg av fast eiendom samt hva som står i naturlig forbindelse.
AI-sammendrag
Til tross for en under-snittet egenkapitalandel og 37M kr i gjeld, viser 10% omsetningsvekst til 66M kr og over-snittet driftsmargin at malerselskapet driver lønnsomt innenfor topp-10%-sjiktet i bransjen. Konsentrert eierskap gjennom Yngvar Aamodt AS (80%) med daglig leder som eneste signaturberettiget gir en tett koblet, personavhengig styringsstruktur.
API og MCPGET /company/888436022
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888436022" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888436022",
"name": "MAL I SØR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": 41,
"address": { "municipality": "KRISTIANSAND", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "888436022" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Mal I Sør AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Mal I Sør AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Mal I Sør AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +10 % fra 2024 · +84,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 65,58 mill kr | 4,93 mill kr | 5,14 mill kr | 46,89 mill kr | 9,94 mill kr | 36,96 mill kr |
| 2024 | 59,59 mill kr | 7,30 mill kr | 6,15 mill kr | 33,80 mill kr | 8,80 mill kr | 24,99 mill kr |
| 2023 | 56,30 mill kr | 4,90 mill kr | 5,21 mill kr | 31,07 mill kr | 7,65 mill kr | 23,43 mill kr |
| 2022 | 52,82 mill kr | 4,64 mill kr | 4,36 mill kr | 27,10 mill kr | 5,94 mill kr | 21,16 mill kr |
| 2021 | 35,53 mill kr | 4,57 mill kr | 3,57 mill kr | 14,30 mill kr | 4,08 mill kr | 10,21 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 39 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/888436022/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888436022/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888436022",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 65575314,
"operating_profit": 4933139,
"net_profit": 5136798,
"equity": 9937607,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 59589239,
"operating_profit": 7302768,
"net_profit": 6154103,
"equity": 8800809,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "888436022" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mal I Sør AS per år.
Hvordan har omsetningen til Mal I Sør AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Mal I Sør AS i 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 09.07.2005Styre
3Sist endret 09.07.2005Regnskapsfører
1Sist endret 22.01.2018Revisor
1Sist endret 21.02.2007API og MCPGET /company/888436022/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888436022/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888436022",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "888436022" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Mal I Sør AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Mal I Sør AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Mal I Sør AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Yngvar Aamodt AS | Selskap | Ordinære aksjer | 80,0 % | 160 |
| Mur I Sør Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20,0 % | 40 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/888436022/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888436022/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888436022",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "YNGVAR AAMODT AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 80, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "MUR I SØR EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 20, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "888436022" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Mal I Sør AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Mal I Sør AS eier Yngvar Aamodt AS, og hvem eier resten?
Er Mal I Sør AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Yngvar Aamodt AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/888436022/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888436022/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888436022",
"chain": [
{ "org_no": "990689598", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "888436022", "owner_pct": 80, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "888436022" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Mal I Sør AS?
Hvem eier Mal I Sør AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mal I Sør AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Kristiansand | 41 |
Kunngjøringer31
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2025 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 3.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.10.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.1.2021 | Meldepliktig avtale ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/888436022/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888436022/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888436022",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "888436022" })Spør AI-assistenten
Når ble Mal I Sør AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Mal I Sør AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Mal I Sør AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:40→41
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:45→40
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:44→45
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 38,6 % av driftsinntektene — 10,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,5 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 7,8 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 21,2 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,95 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 3,72 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 51,7 % | 18,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +10,0 % | -0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,60 mill kr | 1,07 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 36,0 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 38,6 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 16,5 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 1,4 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/888436022/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888436022/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888436022",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 65575314, "percentile": 0.9855 },
"operating_margin": { "value": 0.0752, "percentile": 0.6402 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "888436022" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Mal I Sør AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Mal I Sør AS på i bransjen?
Hvor ligger Mal I Sør AS blant de 1654 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
MAL I SØR AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Mestermal AS | Vennesla | 50,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+18 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Mal I Sør AS
Hvor stor er bransjen Mal I Sør AS tilhører?
Mal I Sør AS er ett av 114 selskaper innen maler- og glassarbeid i Kristiansand, og ett av 4 955 på landsbasis.
Hvor lenge har Mal I Sør AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Mal I Sør AS ble etablert i 2005 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 85 % av selskapene.
Hvilken status har Mal I Sør AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mal I Sør AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Mal I Sør AS?
Organisasjonsformen til Mal I Sør AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Mal I Sør AS?
Yngvar Aamodt er registrert som daglig leder i Mal I Sør AS.
Hvem eier Mal I Sør AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Yngvar Aamodt AS største eier i Mal I Sør AS med 80 % av aksjene. Nest størst er Mur I Sør Eiendom AS med 20 %.
Hvem er morselskapet til Mal I Sør AS?
Selskapet er datterselskap av Yngvar Aamodt AS (80 % eierandel).
Hva omsatte Mal I Sør AS for i 2025?
I 2025 omsatte Mal I Sør AS for 65,58 mill kr, opp 10 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 5,14 mill kr.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Mal I Sør AS?
I Enhetsregisteret er Mal I Sør AS registrert med regnskapsfører View Group AS og revisor Revisjon Sør AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.