Mestermal AS
- Omsetning
- 53,3 mill
- −15 %
- Resultat
- 4,6 mill
- +31,3 %
- Ansatte
- 45
- +6 siden mars
Om Mestermal AS
Mestermal AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vennesla, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Kristen Larsen er daglig leder, og Ole Johan Bueklev er styreleder. Selskapet er ett av 11 innen maler- og glassarbeid i Vennesla, og ett av 4 956 i Norge. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Tradisjonelt malerarbeide, samt salg av maling og malingsprodukter m.v.
Formål
Salg av malertjenester, kjøp og salg av aksjer og eiendom samt hva som står i naturlig forbindelse.
AI-sammendrag
Til tross for et omsetningsfall på 15% viser malerselskapet fortsatt over snittet driftsmargin og topp 10%-plassering på både omsetning og ansatte i sitt segment, noe som tyder på solid markedsposisjon i Vennesla-området. Under snittet egenkapitalandel og en gjeldstung balanse (17M kr gjeld mot 5M kr EK) gjør imidlertid selskapet mer sårbart for videre inntektssvikt. Eierskapet er konsentrert gjennom Mestermal Holding AS med 50%, som trolig gir strategisk styring og finansiell backing ved behov.
API og MCPGET /company/914871603
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914871603" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914871603",
"name": "MESTERMAL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": 45,
"address": { "municipality": "VENNESLA", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914871603" })Spør AI-assistenten
Når ble Mestermal AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Vennesla holder Mestermal AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Mestermal AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −15 % fra 2024 · +19 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 53,26 mill kr | 5,85 mill kr | 4,60 mill kr | 21,61 mill kr | 5,10 mill kr | 16,51 mill kr |
| 2024 | 62,66 mill kr | 4,47 mill kr | 3,50 mill kr | 20,80 mill kr | 4,50 mill kr | 16,30 mill kr |
| 2023 | 56,31 mill kr | 4,51 mill kr | 3,52 mill kr | 16,90 mill kr | 2,99 mill kr | 13,91 mill kr |
| 2022 | 49,14 mill kr | 5,94 mill kr | 4,63 mill kr | 19,31 mill kr | 2,98 mill kr | 16,33 mill kr |
| 2021 | 44,75 mill kr | 4,45 mill kr | 3,40 mill kr | 14,00 mill kr | 2,98 mill kr | 11,03 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 33 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 18 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 69 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/914871603/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914871603/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914871603",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 53257016,
"operating_profit": 5846512,
"net_profit": 4599702,
"equity": 5098448,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 62658133,
"operating_profit": 4465672,
"net_profit": 3504354,
"equity": 4498746,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914871603" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Mestermal AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Mestermal AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Mestermal AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 19.08.2025Styre
5Sist endret 13.04.2023Regnskapsfører
1Sist endret 27.01.2015Revisor
1Sist endret 27.01.2015API og MCPGET /company/914871603/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914871603/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914871603",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914871603" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Mestermal AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Mestermal AS?
Hvem er regnskapsfører for Mestermal AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Mal I Sør AS50 %
- Mestermal Holding AS100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mal I Sør AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 500 |
| Mestermal Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 500 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914871603/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914871603/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914871603",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MAL I SØR AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "MESTERMAL HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914871603" })Spør AI-assistenten
Er Mestermal AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Mestermal AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Mestermal AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mestermal AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Vennesla | 45 |
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.8.2025 | Daglig leder ↗ |
| 3.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.4.2023 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 13.4.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.4.2023 | Signatur ↗ |
| 13.4.2023 | Styre ↗ |
| 11.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914871603/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914871603/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914871603",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-19", "type": "Daglig leder", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914871603" })Spør AI-assistenten
Når ble Mestermal AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Mestermal AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Mestermal AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:42→45
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:40→42
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:39→40
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 46,3 % av driftsinntektene — 19,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,0 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 8,6 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 23,6 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,30 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 3,24 | 1,23 |
| Egenkapitalrentabilitet | 90,2 % | 18,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -15,0 % | -0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,18 mill kr | 1,07 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 46,3 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 33,1 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 9,5 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914871603/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914871603/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914871603",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 53257016, "percentile": 0.9794 },
"operating_margin": { "value": 0.1098, "percentile": 0.7284 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914871603" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Mestermal AS blant de 1654 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Mestermal AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Mestermal AS blant de største selskapene innen maler- og glassarbeid?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 1 tilVis færre
Spørsmål og svar om Mestermal AS
Hvor stor er bransjen Mestermal AS tilhører?
Mestermal AS er ett av 11 selskaper innen maler- og glassarbeid i Vennesla, og ett av 4 956 på landsbasis.
Hvor lenge har Mestermal AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Mestermal AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 67 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Mestermal AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mestermal AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Mestermal AS?
Organisasjonsformen til Mestermal AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Mestermal AS?
Kristen Larsen er registrert som daglig leder i Mestermal AS.
Hvem er største aksjonær i Mestermal AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Mal I Sør AS største eier i Mestermal AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Mestermal Holding AS med 50 %.
Går Mestermal AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 53,26 mill kr, ned 15 % fra 2024. Egenkapitalen var 5,10 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Mestermal AS?
Driftsresultatet for 2025 var 5,85 mill kr (driftsmargin 11 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.