D1a Næring AS
- Omsetning
- 8,3 mill
- −16,1 %
- Resultat
- −3,6 mill
- −174,7 %
Om D1a Næring AS
D1a Næring AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Marius Ekbråten Johansen er styrets leder. I 2025 hadde D1a Næring AS en omsetning på 8,29 mill kr, en nedgang på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 3,64 mill kr. Egenkapitalen var 96,80 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sørenga Portfolio AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 574 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 535 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 134 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Eie, kjøpe, selge, drive og forvalte fast eiendom og annen virksomhet som har sammenheng med dette. Selskapet kan også eie aksjer eller andeler i og delta i andre selskaper som driver virksomhet som nevnt i forrige punktum.
Formål
Investeringsvirksomhet, forvaltningsvirksomhet og tjenesteyting. Dette inkluderer, men er ikke begrenset til investering i eiendom, aksjer og andre formuesgoder, samt investering i selskaper som eier eiendom, aksjer eller andre formuesgoder. Virksomheten inkluderer også alt hva som står i forbindelse med de forannevnte virksomheter.
API og MCPGET /company/999122957
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999122957" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999122957",
"name": "D1A NÆRING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "999122957" })Spør AI-assistenten
Når ble D1a Næring AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder D1a Næring AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er D1a Næring AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −16,1 % fra 2024 · +47,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,29 mill kr | −4,90 mill kr | −3,64 mill kr | 97,58 mill kr | 96,80 mill kr | 780 133 kr |
| 2024 | 9,87 mill kr | 5,98 mill kr | 4,87 mill kr | 101,86 mill kr | 100,44 mill kr | 1,43 mill kr |
| 2023 | 8,68 mill kr | −3,41 mill kr | −2,61 mill kr | 96,32 mill kr | 95,57 mill kr | 754 410 kr |
| 2022 | 7,81 mill kr | 4,41 mill kr | 3,42 mill kr | 100,61 mill kr | 98,18 mill kr | 2,43 mill kr |
| 2021 | 5,62 mill kr | 949 432 kr | 885 802 kr | 95,69 mill kr | 94,76 mill kr | 933 159 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var avskrivninger den største kostnadsposten, med om lag 31 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 5 mill kr (5 % av balansen)
API og MCPGET /company/999122957/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999122957/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999122957",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8286143,
"operating_profit": -4896361,
"net_profit": -3638937,
"equity": 96797561,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 9874934,
"operating_profit": 5983775,
"net_profit": 4868365,
"equity": 100436498,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "999122957" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til D1a Næring AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for D1a Næring AS per år.
Hvordan har omsetningen til D1a Næring AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre7
Styre
4Sist endret 22.06.2026Regnskapsfører
1Sist endret 19.10.2021Revisor
1Sist endret 09.01.2020Forretningsfører
1Sist endret 26.10.2021API og MCPGET /company/999122957/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999122957/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999122957",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "999122957" })Spør AI-assistenten
List alle roller i D1a Næring AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i D1a Næring AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer D1a Næring AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Sørenga Portfolio AS100 %
- Tellus Eiendom Invest AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sørenga Portfolio AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2019
API og MCPGET /company/999122957/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999122957/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999122957",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "SØRENGA PORTFOLIO AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2019,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "999122957" })Spør AI-assistenten
Hvem eier D1a Næring AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av D1a Næring AS eier Sørenga Portfolio AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har D1a Næring AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| D1a Næring AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer48
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2026 | Styre ↗ |
| 1.11.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 1.11.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 1.11.2025 | Styre ↗ |
| 11.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2024 | Styre ↗ |
| 14.11.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/999122957/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999122957/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999122957",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-22", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "999122957" })Spør AI-assistenten
Når leverte D1a Næring AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i D1a Næring AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for D1a Næring AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Kimberly Adamek Cholewa(Styremedlem)−Carey Joseph Flaherty(Styremedlem)
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 127,7 % av driftsinntektene — 108,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -59,1 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | -43,9 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 99,2 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 4,78 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -3,8 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -16,1 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 127,7 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 31,4 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/999122957/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/999122957/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "999122957",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 8286143, "percentile": 0.9171 },
"operating_margin": { "value": -0.5909, "percentile": 0.1062 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "999122957" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til D1a Næring AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er D1a Næring AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er D1a Næring AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+482 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om D1a Næring AS
Hvor stor er bransjen D1a Næring AS tilhører?
D1a Næring AS er ett av 12 574 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 535 på landsbasis.
Hvor lenge har D1a Næring AS eksistert sammenlignet med bransjen?
D1a Næring AS ble etablert i 2012 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 52 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har D1a Næring AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for D1a Næring AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver D1a Næring AS med?
D1a Næring AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Eie, kjøpe, selge, drive og forvalte fast eiendom og annen virksomhet som har sammenheng med dette.
Hvem er styreleder i D1a Næring AS?
Styrets leder i D1a Næring AS er Marius Ekbråten Johansen. Styret har totalt 4 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak D1a Næring AS?
Største aksjonær i D1a Næring AS er Sørenga Portfolio AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2019.
Hva omsatte D1a Næring AS for i 2025?
D1a Næring AS hadde i 2025 en omsetning på 8,29 mill kr og et underskudd på 3,64 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i D1a Næring AS?
Driftsresultatet for 2025 var −4,90 mill kr (driftsmargin −59,1 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i D1a Næring AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har D1a Næring AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.