Malling & Co Hotelia AS
- Omsetning
- 4,1 mill
- −43,6 %
- Resultat
- 139 838
- −12,4 %
Om Malling & Co Hotelia AS
Malling & Co Hotelia AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Anders Vatne er daglig leder, og Anders Berggren er styreleder. I 2025 hadde Malling & Co Hotelia AS en omsetning på 4,06 mill kr, en nedgang på 44 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 139 838 kr. Egenkapitalen var 1,47 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bgl AS med 45 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 933 innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Oslo, og ett av 31 926 i Norge. Det er eldre enn 75 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (55 %).
Aktivitet
Konsulenttjenester innenfor hotell, eiendom og reiseliv.
Formål
Selskapets formål er å yte konsulenttjenester innenfor hotell, eiendom og reiseliv, samt å yte eiendomsmeglingstjenester innenfor næringseiendom.
API og MCPGET /company/998811910
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998811910" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998811910",
"name": "MALLING & CO HOTELIA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "70.200",
"nace_desc": "Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "998811910" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Malling & Co Hotelia AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Malling & Co Hotelia AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Malling & Co Hotelia AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −43,6 % fra 2024 · +25,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,06 mill kr | 141 920 kr | 139 838 kr | 2,13 mill kr | 1,47 mill kr | 660 598 kr |
| 2024 | 7,20 mill kr | 166 619 kr | 159 657 kr | 3,96 mill kr | 1,33 mill kr | 2,63 mill kr |
| 2023 | 8,44 mill kr | 84 103 kr | 85 671 kr | 2,42 mill kr | 1,17 mill kr | 1,25 mill kr |
| 2022 | 6,73 mill kr | 89 764 kr | 75 642 kr | 3,05 mill kr | 1,08 mill kr | 1,97 mill kr |
| 2021 | 3,24 mill kr | 18 699 kr | 16 610 kr | 1,23 mill kr | 1,01 mill kr | 218 286 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 57 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 45 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 54 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/998811910/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998811910/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998811910",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4059427,
"operating_profit": 141920,
"net_profit": 139838,
"equity": 1469263,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7198282,
"operating_profit": 166619,
"net_profit": 159657,
"equity": 1329425,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "998811910" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Malling & Co Hotelia AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Malling & Co Hotelia AS per år.
Hvordan har omsetningen til Malling & Co Hotelia AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 11.09.2012Styre
4Sist endret 25.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 02.11.2026Revisor
1Sist endret 17.09.2026API og MCPGET /company/998811910/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998811910/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998811910",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "998811910" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Malling & Co Hotelia AS?
Hvem er regnskapsfører for Malling & Co Hotelia AS?
List alle roller i Malling & Co Hotelia AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 endret eierandel
- Socius Direkte AS50 % → 45 %
- Bgl AS50 % → 45 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bgl AS | Selskap | Ordinære aksjer | 45,0 % | 450 |
| Socius Direkte AS | Selskap | Ordinære aksjer | 45,0 % | 450 |
| Presidion Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10,0 % | 100 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/998811910/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998811910/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998811910",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BGL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 45, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "SOCIUS DIREKTE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 45, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "998811910" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Malling & Co Hotelia AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Malling & Co Hotelia AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Malling & Co Hotelia AS eier Bgl AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Malling & Co Hotelia AS | BEDR | Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning | Oslo | − |
Kunngjøringer33
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.9.2026 | Revisor ↗ |
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.4.2026 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 25.4.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 25.4.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.4.2026 | Signatur ↗ |
| 25.4.2026 | Styre ↗ |
| 25.4.2026 | Foretaksnavn ↗ |
| 26.3.2026 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 26.3.2026 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/998811910/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998811910/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998811910",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-17", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998811910" })Spør AI-assistenten
Når ble Malling & Co Hotelia AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Malling & Co Hotelia AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Malling & Co Hotelia AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT SERVICES AS(Regnskapsfører)−ECIT INTUNOR AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+BDO AS(Revisor)−KPMG AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Anders Berggren(Styrets leder)+Fredrik Thormod Sommerfeldt(Styremedlem)+Geir Lundkvist(Styremedlem)−Anders Vatne(Styremedlem)−Geir Lundkvist(Styrets leder)−Håkon Gaarder-Larsen(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertNavn:HOTELIA AS→MALLING & CO HOTELIA ASAdresse:Henrik Ibsens gate 90→Dronning Mauds gate 15Postnummer:0255→0250Formål:Konsulenttjenester innenfor hotell, eiendom og reiseliv, samt eiendomsmegling for næringseiendom.→Selskapets formål er å yte konsulenttjenester innenfor hotell, eiendom og reiseliv, samt å yte eiendomsmeglingstjenester innenfor næringseiendom.
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 25,0 % av driftsinntektene — 10,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,5 % | 8,4 % |
| Resultatmargin | 3,4 % | 11,3 % |
| Egenkapitalandel | 69,0 % | 63,5 % |
| Likviditetsgrad | 3,22 | 2,09 |
| Gjeldsgrad | 0,45 | 0,32 |
| Egenkapitalrentabilitet | 9,5 % | 6,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -43,6 % | -1,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 14,4 % | 13,0 % |
| Lønnskostnad | 57,1 % | 48,0 % |
| Annen driftskostnad | 25,0 % | 15,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/998811910/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998811910/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998811910",
"nace_code": "70.200",
"industry_count": 16837,
"revenue": { "value": 4059427, "percentile": 0.9176 },
"operating_margin": { "value": 0.035, "percentile": 0.4328 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "998811910" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Malling & Co Hotelia AS blant de 16837 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Malling & Co Hotelia AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Malling & Co Hotelia AS blant de største selskapene innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+482 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Malling & Co Hotelia AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Malling & Co Hotelia AS?
Det er registrert 31 926 selskaper i Norge innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, hvorav 8 933 i Oslo.
Er Malling & Co Hotelia AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 75 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 714 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Malling & Co Hotelia AS bedre enn andre i bransjen?
Malling & Co Hotelia AS hadde en driftsmargin på 3,5 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 8,4 % for bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning.
Hvilken status har Malling & Co Hotelia AS i Enhetsregisteret?
Malling & Co Hotelia AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Malling & Co Hotelia AS?
Daglig leder i Malling & Co Hotelia AS er Anders Vatne, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Malling & Co Hotelia AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Bgl AS største eier i Malling & Co Hotelia AS med 45 % av aksjene. Nest størst er Socius Direkte AS med 45 %.
Hvordan går det økonomisk med Malling & Co Hotelia AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,06 mill kr, ned 44 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,47 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Malling & Co Hotelia AS?
I 2025 hadde Malling & Co Hotelia AS et driftsresultat på 141 920 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 3,5 %.
Hvor ligger Malling & Co Hotelia AS?
Forretningsadressen til Malling & Co Hotelia AS er Dronning Mauds gate 15, 0250, OSLO i Oslo kommune.
Hvem er revisor for Malling & Co Hotelia AS?
Malling & Co Hotelia AS bruker Ecit Services AS som regnskapsfører og Bdo AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.