- Omsetning
- 2,5 mill
- −20,1 %
- Resultat
- 905 014
- −14,9 %
Om Rmanager AS
Rmanager AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Tobias Lange er styrets leder. I 2025 hadde Rmanager AS en omsetning på 2,53 mill kr, en nedgang på 20 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 905 014 kr. Egenkapitalen var 1,66 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Easy Step AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 970 innen dataprogrammeringstjenester i Trondheim, og ett av 17 674 i Norge. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Konsulenttjenester tilknyttet informasjonsteknologi, herunder utvikling og salg av programvare og webtjenester, samt det som måtte falle inn under dette.
Formål
Utvikling og salg av informasjonsteknologi med tilhørende produkter og tjenester, samt investeringer i andre selskaper.
API og MCPGET /company/998703727
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998703727" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998703727",
"name": "RMANAGER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.100",
"nace_desc": "Dataprogrammeringstjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "998703727" })Spør AI-assistenten
Hva driver Rmanager AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Rmanager AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Rmanager AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −20,1 % fra 2024 · +18,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,53 mill kr | 913 637 kr | 905 014 kr | 6,09 mill kr | 1,66 mill kr | 4,43 mill kr |
| 2024 | 3,17 mill kr | 1,06 mill kr | 1,06 mill kr | 5,07 mill kr | 755 608 kr | 4,32 mill kr |
| 2023 | 2,61 mill kr | 877 251 kr | 876 969 kr | 4,07 mill kr | −307 981 kr | 4,37 mill kr |
| 2022 | 2,81 mill kr | −1,53 mill kr | −1,36 mill kr | 5,64 mill kr | −520 658 kr | 6,16 mill kr |
| 2021 | 2,13 mill kr | −1,80 mill kr | −1,82 mill kr | 4,50 mill kr | 236 296 kr | 4,27 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 34 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 27 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 5,8 mill kr (96 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 4,4 mill kr (72 % av balansen)
API og MCPGET /company/998703727/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998703727/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998703727",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2532622,
"operating_profit": 913637,
"net_profit": 905014,
"equity": 1660621,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3169932,
"operating_profit": 1063589,
"net_profit": 1063589,
"equity": 755608,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "998703727" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Rmanager AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rmanager AS per år.
Hvordan har omsetningen til Rmanager AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 12.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 30.06.2026API og MCPGET /company/998703727/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998703727/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998703727",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "998703727" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Rmanager AS?
List alle roller i Rmanager AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Rmanager AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 7 ute
- Easy Step AS100 %
- Hands On Holding AShadde 30,8 %
- Inicon AShadde 16,1 %
- Accrue AShadde 16 %
- Hannevold Consulting AShadde 16 %
- New Relations AShadde 7,4 %
- Severin Suveren AShadde 7,4 %
- Tp Solutions AShadde 6,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Easy Step AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 2 080 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/998703727/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998703727/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998703727",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "EASY STEP AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "998703727" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Rmanager AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Rmanager AS eier Easy Step AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Rmanager AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 30 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Done Pay AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/998703727/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998703727/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998703727",
"chain": [
{ "org_no": "923393897", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "912650774", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "998703727", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "998703727" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Rmanager AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Rmanager AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Rmanager AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rmanager AS | BEDR | Dataprogrammeringstjenester | Trondheim | − |
Kunngjøringer54
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.3.2026 | Signatur ↗ |
| 12.2.2026 | Styre ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.3.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 31.3.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 31.3.2025 | Styre ↗ |
| 31.3.2025 | Daglig leder ↗ |
| 3.10.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.9.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/998703727/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998703727/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998703727",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-03-19", "type": "Signatur", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998703727" })Spør AI-assistenten
Når ble Rmanager AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Rmanager AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Rmanager AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+FRISIKT VEST AS(Regnskapsfører)−FRISIKT ØKONOMI VEST AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 26,7 % av driftsinntektene — 21,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 36,1 % | 1,3 % |
| Resultatmargin | 35,7 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | 27,3 % | 53,0 % |
| Likviditetsgrad | 52,48 | 1,50 |
| Gjeldsgrad | 2,67 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 54,5 % | 0,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -20,1 % | +5,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 33,6 % | 16,3 % |
| Lønnskostnad | 26,7 % | 47,8 % |
| Annen driftskostnad | 3,7 % | 20,7 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 2,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/998703727/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998703727/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998703727",
"nace_code": "62.100",
"industry_count": 8463,
"revenue": { "value": 2532622, "percentile": 0.7998 },
"operating_margin": { "value": 0.3607, "percentile": 0.8313 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "998703727" })Spør AI-assistenten
Er Rmanager AS blant de største selskapene innen dataprogrammeringstjenester?
Hvor solid er Rmanager AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Rmanager AS på i bransjen?
Offentlig støtte
Rmanager AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (585 000 kr) og 5 SkatteFUNN-søknader, 3 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 27.7.2017 | Innovasjonstilskudd | Forsknings- og utviklingstilskudd | 450 000 kr | Tilskudd |
| 25.1.2017 | Innovasjonstilskudd | Forsknings- og utviklingstilskudd | 135 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/998703727/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998703727/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998703727",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 450000,
"innvilget_dato": "2017-07-27",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Innovativt støttesystem for butikker og restauranter",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2022-08-29",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "998703727" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Rmanager AS fått?
Hvor mye har Rmanager AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Rmanager AS søkt om, og ble de godkjent?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Rmanager AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rmanager AS?
Det er registrert 17 674 selskaper i Norge innen dataprogrammeringstjenester, hvorav 970 i Trondheim.
Er Rmanager AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 85 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 338 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Rmanager AS bedre enn andre i bransjen?
Rmanager AS hadde en driftsmargin på 36,1 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 1,3 % for dataprogrammeringstjenester.
Hva er statusen til Rmanager AS?
Rmanager AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Rmanager AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Rmanager AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Easy Step AS største eier i Rmanager AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Rmanager AS?
Rmanager AS hadde i 2025 en omsetning på 2,53 mill kr og et overskudd på 905 014 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Rmanager AS?
Egenkapitalen i Rmanager AS var 1,66 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 27,3 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Rmanager AS?
Rmanager AS har en registrert aksjekapital på 12,94 mill kr, fordelt på 2 080 aksjer.
Hvem fører regnskapet til Rmanager AS?
Frisikt Vest AS er registrert som regnskapsfører for Rmanager AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.