Nstar AS
- Omsetning
- 10,2 mill
- −16,8 %
- Resultat
- 1,4 mill
- −41,9 %
Om Nstar AS
Nstar AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillestrøm, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Morgan Grindheim er daglig leder, og Yngve Dyrøy er styreleder. I 2025 hadde Nstar AS en omsetning på 10,15 mill kr, en nedgang på 17 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,37 mill kr. Egenkapitalen var 2,74 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Runway AS med 34,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 468 innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Lillestrøm, og ett av 31 917 i Norge. Det er eldre enn 75 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (55 %).
Aktivitet
Salg av konsulenttjenester, programvare og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Formål
Konsulentvirksomhet. Kjøp og salg av verdipapirer. Deltakelse, kjøp, salg og utleie av fast eiendom og dertil hørende virksomhet.
API og MCPGET /company/998694477
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998694477" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998694477",
"name": "NSTAR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "70.200",
"nace_desc": "Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LILLESTRØM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "998694477" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Nstar AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Nstar AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Nstar AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −16,8 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,15 mill kr | 1,58 mill kr | 1,37 mill kr | 4,52 mill kr | 2,74 mill kr | 1,78 mill kr |
| 2024 | 12,20 mill kr | 3,01 mill kr | 2,35 mill kr | 5,33 mill kr | 2,67 mill kr | 2,66 mill kr |
| 2023 | 10,48 mill kr | 2,42 mill kr | 4,56 mill kr | 8,00 mill kr | 1,36 mill kr | 6,64 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −139 334 kr | 860 666 kr | 2,51 mill kr | 1,30 mill kr | 1,21 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −127 944 kr | −127 944 kr | 1,63 mill kr | 442 545 kr | 1,18 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2024 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 60 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 71 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/998694477/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998694477/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998694477",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10153321,
"operating_profit": 1577707,
"net_profit": 1366949,
"equity": 2741783,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 12200571,
"operating_profit": 3007046,
"net_profit": 2350761,
"equity": 2665346,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "998694477" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Nstar AS per år.
Hvordan har omsetningen til Nstar AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Nstar AS i 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 09.08.2012Styre
4Sist endret 07.02.2024Regnskapsfører
1Sist endret 09.08.2012Revisor
1Sist endret 27.12.2025API og MCPGET /company/998694477/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998694477/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998694477",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "998694477" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Nstar AS?
List alle roller i Nstar AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Nstar AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 2 endret eierandel
- Cijo Invest AS16,6 %
- Nar Invest AS16,6 %
- Runway AS50,7 % → 34,1 %
- Gyd Invest AS49,3 % → 32,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Runway AS | Selskap | Ordinære aksjer | 34,1 % | 493 |
| Gyd Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 32,7 % | 473 |
| Cijo Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,6 % | 241 |
| Nar Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,6 % | 241 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/998694477/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998694477/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998694477",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "RUNWAY AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 34.05, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "GYD INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 32.67, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "998694477" })Spør AI-assistenten
Er Nstar AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Nstar AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Nstar AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nstar AS | BEDR | Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning | Lillestrøm | − |
Kunngjøringer37
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.11.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.12.2025 | Revisor ↗ |
| 22.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.11.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.11.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.10.2024 | Revisor ↗ |
| 17.8.2024 | Manglende roller ↗ |
| 6.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.2.2024 | Styre ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/998694477/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998694477/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998694477",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-11-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-27", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998694477" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Nstar AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Nstar AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Nstar AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- SkatteFUNN-søknadSkatteFUNN:HRO‑basert beredskaps‑ og hendelseshåndtering for cybersikkerhet i samfunnskritiske IT‑ope…(Godkjent)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 60,1 % av driftsinntektene — 12,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,5 % | 8,4 % |
| Resultatmargin | 13,5 % | 11,3 % |
| Egenkapitalandel | 60,6 % | 63,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,51 | 2,10 |
| Gjeldsgrad | 0,65 | 0,32 |
| Egenkapitalrentabilitet | 49,9 % | 6,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -16,8 % | -1,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 4,5 % | 13,0 % |
| Lønnskostnad | 60,1 % | 48,0 % |
| Annen driftskostnad | 10,2 % | 15,0 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/998694477/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998694477/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998694477",
"nace_code": "70.200",
"industry_count": 16836,
"revenue": { "value": 10153321, "percentile": 0.962 },
"operating_margin": { "value": 0.1554, "percentile": 0.5777 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "998694477" })Spør AI-assistenten
Er Nstar AS blant de største selskapene innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning?
Hvor solid er Nstar AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Nstar AS på i bransjen?
Offentlig støtte
Nstar AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 26.8.2025 | HRO‑basert beredskaps‑ og hendelseshåndtering for cybersikkerhet i samfunnskritiske IT‑operasjoner | 2025–2027 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/998694477/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998694477/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998694477",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "HRO‑basert beredskaps‑ og hendelseshåndtering for cybersikkerhet i samfunnskritiske IT‑operasjoner",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2025-08-26",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "998694477" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Nstar AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilken offentlig støtte har Nstar AS fått?
Immaterielle rettigheter
Nstar AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| NSTAR ↗ | 202217005 | 325075 | Registrert | 16.12.2032 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
NSTAR AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Xpolar AS | Svalbard | 100,0 % | 2019 | 2023 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Nstar AS
Hvor stor er bransjen Nstar AS tilhører?
Nstar AS er ett av 468 selskaper innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Lillestrøm, og ett av 31 917 på landsbasis.
Hvor lenge har Nstar AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Nstar AS ble etablert i 2012 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 75 % av selskapene.
Hva er statusen til Nstar AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nstar AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Nstar AS?
Morgan Grindheim er registrert som daglig leder i Nstar AS.
Hvem eier Nstar AS?
Nstar AS eies i hovedsak av Runway AS (34,1 %). Totalt er det registrert 4 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Nstar AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 10,15 mill kr, ned 17 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,74 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er økonomien i Nstar AS?
Basert på regnskapstallene for 2024 har Nstar AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har Nstar AS?
Nstar AS har organisasjonsnummer 998 694 477. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.