Malerfirmaet Per Vernvik AS
- Omsetning
- 13,5 mill
- −13,9 %
- Resultat
- 1,7 mill
- +71,5 %
- Ansatte
- 10
- +2 siden mars
Om Malerfirmaet Per Vernvik AS
Malerfirmaet Per Vernvik AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Per Vernvik er daglig leder, og Per Vernvik er styreleder. I 2025 hadde Malerfirmaet Per Vernvik AS en omsetning på 13,51 mill kr, en nedgang på 14 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,68 mill kr. Egenkapitalen var 21,09 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Per Vernvik med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 783 innen maler- og glassarbeid i Oslo, og ett av 4 957 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Maler- og entreprenørvirksomhet og investeringsvirksomhet.
Formål
Entreprenørvirksomhet, investeringsvirksomhet og deltagelse i andre virksomheter.
API og MCPGET /company/998563356
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998563356" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998563356",
"name": "MALERFIRMAET PER VERNVIK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": 10,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "998563356" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Malerfirmaet Per Vernvik AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Malerfirmaet Per Vernvik AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Malerfirmaet Per Vernvik AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −13,9 % fra 2024 · −11,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13,51 mill kr | 719 567 kr | 1,68 mill kr | 23,16 mill kr | 21,09 mill kr | 2,07 mill kr |
| 2024 | 15,70 mill kr | 1,56 mill kr | 980 945 kr | 21,94 mill kr | 19,41 mill kr | 2,53 mill kr |
| 2023 | 13,19 mill kr | 68 439 kr | 35 004 kr | 21,54 mill kr | 18,43 mill kr | 3,11 mill kr |
| 2022 | 18,33 mill kr | – | – | 23,52 mill kr | 18,39 mill kr | 5,13 mill kr |
| 2021 | 15,33 mill kr | 1,65 mill kr | 3,88 mill kr | 24,16 mill kr | 17,56 mill kr | 6,60 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 41 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 35 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,2 mill kr (10 % av balansen)
API og MCPGET /company/998563356/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998563356/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998563356",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 13511923,
"operating_profit": 719567,
"net_profit": 1682303,
"equity": 21090070,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 15698504,
"operating_profit": 1559530,
"net_profit": 980945,
"equity": 19407766,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "998563356" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Malerfirmaet Per Vernvik AS per år.
Hvordan har omsetningen til Malerfirmaet Per Vernvik AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Malerfirmaet Per Vernvik AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 10.07.2012Styre
2Sist endret 10.07.2012Regnskapsfører
1Sist endret 16.12.2021Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/998563356/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998563356/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998563356",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "998563356" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Malerfirmaet Per Vernvik AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Malerfirmaet Per Vernvik AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Malerfirmaet Per Vernvik AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Per Vernvik | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/998563356/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998563356/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998563356",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "998563356" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Malerfirmaet Per Vernvik AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Malerfirmaet Per Vernvik AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av Malerfirmaet Per Vernvik AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/998563356/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998563356/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998563356",
"chain": [
{ "org_no": "998563356", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "998563356" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Malerfirmaet Per Vernvik AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Malerfirmaet Per Vernvik AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Oslo | 10 |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 7.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.10.2021 | Revisor ↗ |
| 17.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/998563356/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998563356/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998563356",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998563356" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Malerfirmaet Per Vernvik AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Malerfirmaet Per Vernvik AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Malerfirmaet Per Vernvik AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→10
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 41,1 % av driftsinntektene — 14,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,3 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 12,5 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 91,0 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 8,01 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,10 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,0 % | 18,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -13,9 % | -0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,35 mill kr | 1,07 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 41,1 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 41,3 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 11,9 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/998563356/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998563356/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998563356",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 13511923, "percentile": 0.868 },
"operating_margin": { "value": 0.0533, "percentile": 0.558 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "998563356" })Spør AI-assistenten
Er Malerfirmaet Per Vernvik AS blant de største selskapene innen maler- og glassarbeid?
Hvor solid er Malerfirmaet Per Vernvik AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Malerfirmaet Per Vernvik AS på i bransjen?
Investeringer
MALERFIRMAET PER VERNVIK AS eier aksjer i 19 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Vernvik Eiendom AS | Oslo | 100,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Strongpoint ASA | Oslo | 0,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Dno ASA | Oslo | 0,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Kongsberg Automotive ASA | Kongsberg | 0,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Nordic Semiconductor ASA | Trondheim | 0,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Rec Silicon Holdings AS | Bærum | 0,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Norsk Hydro ASA | Oslo | 0,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Mpc Container Ships ASA | Oslo | 0,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Axactor ASA | Oslo | 0,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Petronor E&p ASA | Oslo | 0,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Malerfirmaet Per Vernvik AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Malerfirmaet Per Vernvik AS?
Det er registrert 4 957 selskaper i Norge innen maler- og glassarbeid, hvorav 783 i Oslo.
Er Malerfirmaet Per Vernvik AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 73 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 131 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Malerfirmaet Per Vernvik AS i Enhetsregisteret?
Malerfirmaet Per Vernvik AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Malerfirmaet Per Vernvik AS?
Daglig leder i Malerfirmaet Per Vernvik AS er Per Vernvik, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Malerfirmaet Per Vernvik AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Per Vernvik største eier i Malerfirmaet Per Vernvik AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Malerfirmaet Per Vernvik AS?
I 2025 omsatte Malerfirmaet Per Vernvik AS for 13,51 mill kr, ned 14 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,68 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Malerfirmaet Per Vernvik AS?
I 2025 hadde Malerfirmaet Per Vernvik AS et driftsresultat på 719 567 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 5,3 %.
Hvem er revisor for Malerfirmaet Per Vernvik AS?
Malerfirmaet Per Vernvik AS bruker Ecit Services AS som regnskapsfører og Cedra Norge AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.