Malermester-Ronny Gulbrandsen AS
- Omsetning
- 14,2 mill
- +1,9 %
- Resultat
- 93 647
- −91,3 %
- Ansatte
- 11
- −2 siden mars
Om Malermester-Ronny Gulbrandsen AS
Malermester-Ronny Gulbrandsen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sarpsborg, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Ronny Gulbrandsen er daglig leder, og Ronny Gulbrandsen er styreleder. I 2025 hadde Malermester-Ronny Gulbrandsen AS en omsetning på 14,23 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 93 647 kr. Egenkapitalen var 1,89 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mrg Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 74 innen maler- og glassarbeid i Sarpsborg, og ett av 4 956 i Norge. Det er eldre enn 65 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Maling og håndverkvirksomhet.
API og MCPGET /company/916764286
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916764286" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916764286",
"name": "MALERMESTER-RONNY GULBRANDSEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": 11,
"address": { "municipality": "SARPSBORG", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916764286" })Spør AI-assistenten
Når ble Malermester-Ronny Gulbrandsen AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Sarpsborg holder Malermester-Ronny Gulbrandsen AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Malermester-Ronny Gulbrandsen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1,9 % fra 2024 · +26,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14,23 mill kr | 184 116 kr | 93 647 kr | 6,74 mill kr | 1,89 mill kr | 4,85 mill kr |
| 2024 | 13,97 mill kr | 1,45 mill kr | 1,08 mill kr | 7,01 mill kr | 1,80 mill kr | 5,21 mill kr |
| 2023 | 13,91 mill kr | 2,14 mill kr | 1,65 mill kr | 6,28 mill kr | 1,77 mill kr | 4,51 mill kr |
| 2022 | 11,26 mill kr | 801 574 kr | 584 476 kr | 5,69 mill kr | 1,20 mill kr | 4,50 mill kr |
| 2021 | 11,25 mill kr | −257 676 kr | −222 752 kr | 4,33 mill kr | 1,11 mill kr | 3,22 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 50 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 62 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 2 mill kr (29 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 40 000 kr
API og MCPGET /company/916764286/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916764286/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916764286",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 14233188,
"operating_profit": 184116,
"net_profit": 93647,
"equity": 1892902,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 13969373,
"operating_profit": 1451384,
"net_profit": 1077752,
"equity": 1799256,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916764286" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Malermester-Ronny Gulbrandsen AS per år.
Hvordan har omsetningen til Malermester-Ronny Gulbrandsen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Malermester-Ronny Gulbrandsen AS i 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 09.03.2016Styre
1Sist endret 09.03.2016Revisor
1Sist endret 18.10.2017API og MCPGET /company/916764286/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916764286/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916764286",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916764286" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Malermester-Ronny Gulbrandsen AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Malermester-Ronny Gulbrandsen AS?
List alle roller i Malermester-Ronny Gulbrandsen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mrg Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916764286/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916764286/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916764286",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MRG HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916764286" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Malermester-Ronny Gulbrandsen AS eier Mrg Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Malermester-Ronny Gulbrandsen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Malermester-Ronny Gulbrandsen AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Mrg Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/916764286/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916764286/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916764286",
"chain": [
{ "org_no": "914444705", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "916764286", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "916764286" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Malermester-Ronny Gulbrandsen AS?
Hvem eier Malermester-Ronny Gulbrandsen AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Malermester-Ronny Gulbrandsen AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Sarpsborg | 11 |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 16.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916764286/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916764286/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916764286",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916764286" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Malermester-Ronny Gulbrandsen AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Malermester-Ronny Gulbrandsen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Malermester-Ronny Gulbrandsen AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→11
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→12
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 32,8 % av driftsinntektene — 5,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,3 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 28,1 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,18 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 2,56 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,9 % | 18,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,9 % | -0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,29 mill kr | 1,07 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 32,8 % | 27,2 % |
| Lønnskostnad | 50,3 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 12,4 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 3,3 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916764286/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916764286/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916764286",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1653,
"revenue": { "value": 14233188, "percentile": 0.8745 },
"operating_margin": { "value": 0.0129, "percentile": 0.3856 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916764286" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Malermester-Ronny Gulbrandsen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Malermester-Ronny Gulbrandsen AS blant de største selskapene innen maler- og glassarbeid?
Hvor solid er Malermester-Ronny Gulbrandsen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+6 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Malermester-Ronny Gulbrandsen AS
Hvor stor er bransjen Malermester-Ronny Gulbrandsen AS tilhører?
Malermester-Ronny Gulbrandsen AS er ett av 74 selskaper innen maler- og glassarbeid i Sarpsborg, og ett av 4 956 på landsbasis.
Hvor lenge har Malermester-Ronny Gulbrandsen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Malermester-Ronny Gulbrandsen AS ble etablert i 2016 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 65 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Malermester-Ronny Gulbrandsen AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Malermester-Ronny Gulbrandsen AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Malermester-Ronny Gulbrandsen AS?
Ronny Gulbrandsen er registrert som daglig leder i Malermester-Ronny Gulbrandsen AS.
Hvem eier Malermester-Ronny Gulbrandsen AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Mrg Holding AS største eier i Malermester-Ronny Gulbrandsen AS med 100 % av aksjene.
Hvem er morselskapet til Malermester-Ronny Gulbrandsen AS?
Selskapet er datterselskap av Mrg Holding AS (100 % eierandel).
Går Malermester-Ronny Gulbrandsen AS med overskudd?
I 2025 omsatte Malermester-Ronny Gulbrandsen AS for 14,23 mill kr, opp 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 93 647 kr.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.