- Omsetning
- 7,4 mill
- −55,4 %
- Resultat
- 167 489
- −63,7 %
Om Jb Safe Diesel AS
Jb Safe Diesel AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Time, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Teknisk prøving og analyse. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Jan-Narve Haugstad Bakken er daglig leder, og Jan-Narve Haugstad Bakken er styreleder. I 2025 hadde Jb Safe Diesel AS en omsetning på 7,39 mill kr, en nedgang på 55 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 167 489 kr. Egenkapitalen var 1,01 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jb Electro AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 928 i Norge innen teknisk prøving og analyse. Det er eldre enn 60 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Offshore og marine: Sikkerhetssytemer for dieselmotorer Atex og IECex, beskyttelse av dieselmotorer Atex og IECex, beskyttelse av naturlig tilhørende tilleggsutstyr for dieselmotorer.
Formål
Produksjon og salg av produkter og tjenester innen dieselbaserte løsninger samt alt som hører naturlig til dette.
API og MCPGET /company/998491851
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998491851" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998491851",
"name": "JB SAFE DIESEL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.200",
"nace_desc": "Teknisk prøving og analyse",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TIME", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "998491851" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Jb Safe Diesel AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Jb Safe Diesel AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Time holder Jb Safe Diesel AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −55,4 % fra 2024 · −46,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,39 mill kr | 378 065 kr | 167 489 kr | 9,64 mill kr | 1,01 mill kr | 8,63 mill kr |
| 2024 | 16,58 mill kr | 721 884 kr | 461 167 kr | 9,75 mill kr | 357 378 kr | 9,39 mill kr |
| 2023 | 16,82 mill kr | 579 778 kr | 202 426 kr | 10,66 mill kr | −103 782 kr | 10,76 mill kr |
| 2022 | 18,64 mill kr | 1,02 mill kr | 669 868 kr | 10,60 mill kr | −306 215 kr | 10,91 mill kr |
| 2021 | 13,72 mill kr | −691 637 kr | −506 020 kr | 8,67 mill kr | −976 083 kr | 9,65 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 74 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 49 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,2 mill kr (23 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,7 mill kr (18 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 1,7 mill kr
API og MCPGET /company/998491851/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998491851/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998491851",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7388725,
"operating_profit": 378065,
"net_profit": 167489,
"equity": 1008320,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 16584742,
"operating_profit": 721884,
"net_profit": 461167,
"equity": 357378,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "998491851" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Jb Safe Diesel AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Jb Safe Diesel AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Jb Safe Diesel AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 10.08.2016Styre
2Sist endret 09.06.2020Revisor
1Sist endret 13.06.2012API og MCPGET /company/998491851/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998491851/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998491851",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "998491851" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Jb Safe Diesel AS?
List alle roller i Jb Safe Diesel AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Jb Safe Diesel AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- Jb Electro AS100 %
- Jnb Holding AShadde 94 %
- Stian Jacobsenhadde 6 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jb Electro AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 10 000 952 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/998491851/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998491851/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998491851",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "JB ELECTRO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "998491851" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Jb Safe Diesel AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Jb Safe Diesel AS eier Jb Electro AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Jb Safe Diesel AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/998491851/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998491851/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998491851",
"chain": [
{ "org_no": "989143190", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "992714824", "owner_pct": 75, … },
{ "org_no": "998491851", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "998491851" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Jb Safe Diesel AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Jb Safe Diesel AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Jb Safe Diesel AS | BEDR | Teknisk prøving og analyse | Time | − |
Kunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.6.2020 | Styre ↗ |
| 10.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/998491851/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998491851/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998491851",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998491851" })Spør AI-assistenten
Når leverte Jb Safe Diesel AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Jb Safe Diesel AS sist endret?
Har Jb Safe Diesel AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 73,5 % av driftsinntektene — 58,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,1 % | 6,1 % |
| Resultatmargin | 2,3 % | 5,2 % |
| Egenkapitalandel | 10,5 % | 55,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,06 | 1,73 |
| Gjeldsgrad | 8,56 | 0,64 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,6 % | 12,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -55,4 % | +3,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 73,5 % | 15,5 % |
| Lønnskostnad | 0,0 % | 45,3 % |
| Annen driftskostnad | 19,3 % | 23,4 % |
| Avskrivninger | 2,0 % | 2,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/998491851/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998491851/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998491851",
"nace_code": "71.200",
"industry_count": 445,
"revenue": { "value": 7388725, "percentile": 0.7376 },
"operating_margin": { "value": 0.0512, "percentile": 0.4697 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "998491851" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Jb Safe Diesel AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Jb Safe Diesel AS på i bransjen?
Hvor ligger Jb Safe Diesel AS blant de 445 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Jb Safe Diesel AS er registrert med 3 SkatteFUNN-søknader, 3 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 1.9.2020 | Hybridgenerator med eksosrensing | 2020–2023 | Godkjent |
| 27.8.2018 | Forlengelse - Dieselgenset in hazardous area - DGHA | 2018–2019 | Godkjent |
| 1.9.2015 | Dieselgenset in hazardous area - DGHA | 2015–2017 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/998491851/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998491851/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998491851",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Hybridgenerator med eksosrensing",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2020-09-01",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "998491851" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Jb Safe Diesel AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Jb Safe Diesel AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Jb Safe Diesel AS søkt om, og ble de godkjent?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Jb Safe Diesel AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Jb Safe Diesel AS?
Det er registrert 928 selskaper i Norge innen teknisk prøving og analyse.
Er Jb Safe Diesel AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 60 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 42 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Jb Safe Diesel AS et aktivt selskap?
Jb Safe Diesel AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Jb Safe Diesel AS?
Jb Safe Diesel AS driver innen teknisk prøving og analyse, med NACE-kode 71.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Offshore og marine: Sikkerhetssytemer for dieselmotorer Atex og IECex, beskyttelse av dieselmotorer Atex og IECex, beskyttelse av naturlig tilhørende tilleggsutstyr for dieselmotorer.
Hvem er daglig leder i Jb Safe Diesel AS?
Daglig leder i Jb Safe Diesel AS er Jan-Narve Haugstad Bakken, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Jb Safe Diesel AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Jb Electro AS største eier i Jb Safe Diesel AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Jb Safe Diesel AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 7,39 mill kr, ned 55 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,01 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Jb Safe Diesel AS?
I 2025 hadde Jb Safe Diesel AS et driftsresultat på 378 065 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 5,1 %.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Jb Safe Diesel AS?
Jb Safe Diesel AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvem er revisor for Jb Safe Diesel AS?
Bryne Revisjon AS er registrert som revisor for Jb Safe Diesel AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.