Nvrlnd AS
- Omsetning
- 4,2 mill
- −5,4 %
- Resultat
- −703 644
- 7 års regnskap
Om Nvrlnd AS
Nvrlnd AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lærdal, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Etterbehandling av tekstiler. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Remi Lunde Solbakken er styrets leder. I 2025 hadde Nvrlnd AS en omsetning på 4,23 mill kr, en nedgang på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 703 644 kr. Egenkapitalen var −1,17 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Norteck Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 229 i Norge innen etterbehandling av tekstiler. Det er eldre enn 75 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Produksjon av tekstil. Selskapet vil og ha aktivitet med engroshandel med tekstil, samt engroshandel med andre husholdningsvarer, samt eksport og import av tekstil og husholdingsvarer.
Formål
Produksjon av tekstil, engroshandel med tekstil, samt engroshandel med andre husholdningsvarer, samt eksport og import av tekstil og husholdingsvarer.
API og MCPGET /company/998444500
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998444500" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998444500",
"name": "NVRLND AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "13.300",
"nace_desc": "Etterbehandling av tekstiler",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LÆRDAL", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "998444500" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Nvrlnd AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Nvrlnd AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Nvrlnd AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −5,4 % fra 2024 · −53 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,23 mill kr | −654 100 kr | −703 644 kr | 4,32 mill kr | −1,17 mill kr | 5,49 mill kr |
| 2024 | 4,47 mill kr | −1,42 mill kr | −1,80 mill kr | 4,05 mill kr | −469 514 kr | 4,52 mill kr |
| 2023 | 6,49 mill kr | −327 470 kr | −866 431 kr | 4,41 mill kr | −3,32 mill kr | 7,73 mill kr |
| 2022 | 5,51 mill kr | −2,33 mill kr | – | 5,87 mill kr | −2,45 mill kr | 8,32 mill kr |
| 2021 | 9,00 mill kr | −1,21 mill kr | −1,44 mill kr | 8,22 mill kr | 205 680 kr | 8,01 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 52 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 19 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 21 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/998444500/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998444500/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998444500",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4233261,
"operating_profit": -654100,
"net_profit": -703644,
"equity": -1173158,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4473285,
"operating_profit": -1418604,
"net_profit": -1795124,
"equity": -469514,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "998444500" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nvrlnd AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Nvrlnd AS per år.
Hvordan har omsetningen til Nvrlnd AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 29.11.2022Regnskapsfører
1Sist endret 16.12.2023API og MCPGET /company/998444500/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998444500/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998444500",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "998444500" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Nvrlnd AS?
List alle roller i Nvrlnd AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Nvrlnd AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 8 ute
- Norteck Invest AS100 %
- Remi Lunde Solbakkenhadde 28,7 %
- Erica Stevens Banghadde 23,8 %
- Nils Øyvind Solbakkenhadde 12,3 %
- Norteck AShadde 11,3 %
- Casey Strickland Haashadde 8,9 %
- Michael Hicehadde 5,7 %
- Liv Anlaug Solbakkenhadde 4,8 %
- Steffen Inge Lægreidhadde 4,4 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Norteck Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 50 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/998444500/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998444500/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998444500",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "NORTECK INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "998444500" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Nvrlnd AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Nvrlnd AS eier Norteck Invest AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Nvrlnd AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/998444500/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998444500/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998444500",
"chain": [
{ "org_no": "927565072", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "998444500", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "998444500" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Nvrlnd AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nvrlnd AS | BEDR | Etterbehandling av tekstiler | Lærdal | − |
Kunngjøringer42
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 31.10.2026 | Kapital ↗ |
| 31.10.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 25.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.10.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.9.2024 | Kapital ↗ |
| 27.9.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 10.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.10.2023 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 14.10.2023 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/998444500/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998444500/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998444500",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-31", "type": "Kapital", … },
{ "dato": "2026-10-31", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998444500" })Spør AI-assistenten
Når leverte Nvrlnd AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Nvrlnd AS sist endret?
Har Nvrlnd AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 43,4 % av driftsinntektene — 22,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -15,5 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | -16,6 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandel | -27,2 % | 46,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,86 | 1,75 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -5,4 % | +2,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 52,4 % | 37,6 % |
| Lønnskostnad | 18,8 % | 37,5 % |
| Annen driftskostnad | 43,4 % | 20,7 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/998444500/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998444500/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998444500",
"nace_code": "13.300",
"industry_count": 86,
"revenue": { "value": 4233261, "percentile": 0.6941 },
"operating_margin": { "value": -0.1545, "percentile": 0.1053 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "998444500" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Nvrlnd AS på i bransjen?
Hvor ligger Nvrlnd AS blant de 86 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Nvrlnd AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Nvrlnd AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (3,00 mill kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 4.10.2021 | Risikolån og garantier | Landsdekkende garantier | 3,00 mill kr | Garanti |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/998444500/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998444500/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998444500",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Risikolån og garantier",
"innvilget_belop": 3000000,
"innvilget_dato": "2021-10-04",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "998444500" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Nvrlnd AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilken offentlig støtte har Nvrlnd AS fått?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Nvrlnd AS
Hvor stor er bransjen Nvrlnd AS tilhører?
Nvrlnd AS er ett av 229 selskaper i Norge innen etterbehandling av tekstiler.
Hvor lenge har Nvrlnd AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Nvrlnd AS ble etablert i 2012 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 75 % av selskapene.
Hva er statusen til Nvrlnd AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nvrlnd AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Nvrlnd AS?
Nvrlnd AS er registrert i bransjen Etterbehandling av tekstiler (næringskode 13.300). Registrert aktivitet: Produksjon av tekstil.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Nvrlnd AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Nvrlnd AS?
Nvrlnd AS eies i hovedsak av Norteck Invest AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Nvrlnd AS med overskudd?
I 2025 omsatte Nvrlnd AS for 4,23 mill kr, ned 5 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 703 644 kr.
Hvor holder Nvrlnd AS til?
Nvrlnd AS holder til i Lærdalsvegen 1367, 6887, LÆRDAL, i Lærdal kommune i Vestland.
Er Nvrlnd AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2013. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilken regnskapsfører bruker Nvrlnd AS?
I Enhetsregisteret er Nvrlnd AS registrert med regnskapsfører Aider AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.