Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Krag Holding AS

Org.nr 998126711

Om Krag Holding AS

Krag Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Randaberg, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Stian Krag er daglig leder, og Stian Krag er styreleder. I 2024 hadde Krag Holding AS en omsetning på 150 258 kr, en økning på 59 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 416 436 kr. Egenkapitalen var 2,80 mill kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Stian Krag med 49 % av aksjene. Selskapet er ett av 20 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Randaberg, og ett av 14 358 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).

Aktivitet

Investeringsvirksomhet i eiendom, aksjer og verdipapirer. Eiendomsutvikling. Kjøp, salg og utleie av utstyr til olje og fornybar bransje.

Formål

Eie fast eiendom, eiendomsutvikling og utleie av fast eiendom, eie aksjer og andre verdipapirer, samt annen virksomhet som står naturlig til dette. Og drive med kjøp, videresalg og utleie av utstyr til olje og fornybar bransjen.

Økonomi

Balanse

2024
Eiendeler3,70 mill kr
Anleggsmidler69 %2,57 mill krOmløpsmidler31 %1,14 mill kr
Egenkapital og gjeld3,70 mill kr
Innskutt egenkapital6 %226 333 krOpptjent egenkapital69 %2,57 mill krLangsiktig gjeld0 %0 krKortsiktig gjeld28 %1,03 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader617 666 kr
Finansinntekter181 953 kr
Finanskostnader217 593 kr
Netto finans−35 640 kr
Ordinært resultat før skatt−503 048 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2024150 258 kr−467 408 kr−416 436 kr3,70 mill kr2,80 mill kr905 444 kr
202394 638 kr−616 226 kr6,11 mill kr5,70 mill kr5,41 mill kr290 958 kr
2022344 948 kr−186 616 kr−931 326 kr3,05 mill kr1,30 mill kr1,75 mill kr
20211,65 mill kr457 496 kr240 038 kr4,46 mill kr2,23 mill kr2,23 mill kr
20203,78 mill kr1,35 mill kr1,35 mill kr5,37 mill kr2,59 mill kr2,77 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

For 2024 ble det avsatt utbytte for regnskapsåret.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre7

Daglig leder

1Sist endret 19.03.2012
Stian Krag(f. 1968)
Daglig lederSignatur

Styre

4Sist endret 24.03.2021
Stian Krag(f. 1968)
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 19.03.2012
Regnskapsfører
repr. JANSSON & LARSEN REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 19.03.2012
Revisor
repr. KALLESTEN REVISJON OG REGNSKAP ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

3 nye · 1 endret eierandel

Endret (1)
År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Stian KragPersonA-aksjer49.0 %49
Ida Holmen KragPersonB-aksjer17.0 %17
Nora Dahl KragPersonB-aksjer17.0 %17
Sanna Krag EngenPersonB-aksjer17.0 %17

4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Krag Holding ASBEDRUtvikling og salg av byggeprosjekterRandaberg−

Kunngjøringer26

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2024Bransjemedian
Egenkapitalandel75,5 %20,5 %
Likviditetsgrad1,102,03
Gjeldsgrad0,321,19
Egenkapitalrentabilitet-14,9 %-0,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Investeringer

KRAG HOLDING AS eier aksjer i 8 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Gs Energy Solutions ASSola100.0 %20162025Aktiv
Gs Oiltools ASSola71.5 %20152025Aktiv
Blaavand ASSola66.7 %20152025Aktiv
Jaermec ASTime25.0 %20252025Aktiv
Norquant ASOslo0.2 %20202025Aktiv
Grønn Mat ASØstre Toten0.1 %20212025Aktiv
Huddlestock Fintech ASOslo0.0 %20232025Aktiv
Bikefinder ASStavanger0.0 %20212025Inaktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Ofte spurt om Krag Holding AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Krag Holding AS?

Det er registrert 14 358 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 20 i Randaberg.

Er Krag Holding AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 73 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 512 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Krag Holding AS?

Krag Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva driver Krag Holding AS med?

Krag Holding AS driver innen utvikling og salg av byggeprosjekter, med NACE-kode 68.120 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Investeringsvirksomhet i eiendom, aksjer og verdipapirer.

Hvem er daglig leder i Krag Holding AS?

Daglig leder i Krag Holding AS er Stian Krag, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem sitter i styret i Krag Holding AS?

Stian Krag er registrert som styreleder i Krag Holding AS, i et styre med 4 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem eier Krag Holding AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Stian Krag største eier i Krag Holding AS med 49 % av aksjene. Nest størst er Ida Holmen Krag med 17 %.

Hva er omsetningen til Krag Holding AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 150 258 kr, opp 59 % fra 2023. Egenkapitalen var 2,80 mill kr ved årsslutt.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland