Einar Mikal Hanasand
- Omsetning
- 107 mill
- −18,6 %
- Resultat
- −21,8 mill
- 6 års regnskap
- Ansatte
- 141
- +87 siden mars
Om Einar Mikal Hanasand
Einar Mikal Hanasand er registrert som enkeltpersonforetak med forretningsadresse i Randaberg, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster. Selskapet ble registrert i Enhetsregisteret i 1995. I 2025 hadde Einar Mikal Hanasand en omsetning på 106,55 mill kr, en nedgang på 19 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 21,79 mill kr. Egenkapitalen var 31,81 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 19 innen dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster i Randaberg, og ett av 1 789 i Norge. Det er eldre enn 76 % av selskapene i bransjen. Enkeltpersonforetak er den vanligste selskapsformen i bransjen (79 %).
Aktivitet
Dyrking av hagebruksvekster på friland. Dyrking av hagebruksvekster i drivhus.
API og MCPGET /company/969444062
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/969444062" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "969444062",
"org_form": "ENK",
"nace_code": "01.130",
"nace_desc": "Dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster",
"employees": 141,
"address": { "municipality": "RANDABERG", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "969444062" })Spør AI-assistenten
Hva driver selskapet med org.nr 969444062 med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over selskapet med org.nr 969444062: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er selskapet med org.nr 969444062 registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −18,6 % fra 2024 · −3,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 106,55 mill kr | −19,01 mill kr | −21,79 mill kr | 86,61 mill kr | 31,81 mill kr | 54,79 mill kr |
| 2024 | 130,83 mill kr | 1,24 mill kr | −1,69 mill kr | 91,37 mill kr | 35,06 mill kr | 56,31 mill kr |
| 2023 | 111,22 mill kr | −18,32 mill kr | −21,91 mill kr | 86,63 mill kr | 21,93 mill kr | 64,70 mill kr |
| 2022 | 127,96 mill kr | 1,64 mill kr | 7,06 mill kr | 92,77 mill kr | 11,76 mill kr | 81,00 mill kr |
| 2021 | 110,89 mill kr | 178 355 kr | −740 220 kr | 84,62 mill kr | −18,94 mill kr | 103,56 mill kr |
Balanse
2025API og MCPGET /company/969444062/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/969444062/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "969444062",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 106551010,
"operating_profit": -19011595,
"net_profit": -21791482,
"equity": 31811977,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 130832830,
"operating_profit": 1235350,
"net_profit": -1685225,
"equity": 35064168,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "969444062" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til selskapet med org.nr 969444062 i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til selskapet med org.nr 969444062 fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde selskapet med org.nr 969444062 i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre3
Regnskapsfører
1Sist endret 19.02.2004Revisor
1Sist endret 14.01.2026Innehaver
1Sist endret 20.02.1995API og MCPGET /company/969444062/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/969444062/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "969444062",
"roles": [
{ "role_type": "Innehaver", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "969444062" })Spør AI-assistenten
List alle roller i selskapet med org.nr 969444062: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvilket revisjonsselskap reviderer selskapet med org.nr 969444062?
Hvem er regnskapsfører for selskapet med org.nr 969444062?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Einar Mikal Hanasand | BEDR | Dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster | Randaberg | 141 |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.10.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.1.2026 | Revisor ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.10.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/969444062/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/969444062/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "969444062",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-01-14", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "969444062" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for selskapet med org.nr 969444062 i Brønnøysundregistrene?
Når ble selskapet med org.nr 969444062 sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte selskapet med org.nr 969444062 sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:145→141
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:143→145
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:120→143
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:95→120
Innehaver er også involvert i
3 selskaperBransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 40,9 % av driftsinntektene — 16,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -17,8 % | 5,5 % |
| Resultatmargin | -20,5 % | 3,9 % |
| Egenkapitalandel | 36,7 % | 37,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,05 | 1,52 |
| Gjeldsgrad | 1,72 | 0,81 |
| Egenkapitalrentabilitet | -68,5 % | 15,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -18,6 % | +8,9 % |
| Omsetning per ansatt | 755 680,922 kr | 1,37 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 34,2 % | 34,2 % |
| Lønnskostnad | 40,9 % | 24,0 % |
| Annen driftskostnad | 23,3 % | 25,2 % |
| Avskrivninger | 7,6 % | 3,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/969444062/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/969444062/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "969444062",
"nace_code": "01.130",
"industry_count": 254,
"revenue": { "value": 106551010, "percentile": 0.9684 },
"operating_margin": { "value": -0.1784, "percentile": 0.1754 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "969444062" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger selskapet med org.nr 969444062 blant de 254 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til selskapet med org.nr 969444062 sammenlignet med andre i bransjen?
Er selskapet med org.nr 969444062 blant de største selskapene innen dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 1 tilVis færre
Folk spør om Einar Mikal Hanasand
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Einar Mikal Hanasand?
Det er registrert 1 789 selskaper i Norge innen dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster, hvorav 19 i Randaberg.
Er Einar Mikal Hanasand et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1995, som er lenger enn 76 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 455 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Einar Mikal Hanasand bedre enn andre i bransjen?
Einar Mikal Hanasand hadde en driftsmargin på −17,8 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 5,5 % for dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster.
Hva betyr organisasjonsformen ENK?
Einar Mikal Hanasand er registrert som Enkeltpersonforetak (ENK). I et enkeltpersonforetak er innehaveren personlig ansvarlig for virksomhetens forpliktelser.
Hvem er innehaver av Einar Mikal Hanasand?
Innehaver i Einar Mikal Hanasand er Einar Mikal Hanasand, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvordan går det økonomisk med Einar Mikal Hanasand?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 106,55 mill kr, ned 19 % fra 2024. Egenkapitalen var 31,81 mill kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Einar Mikal Hanasand?
Einar Mikal Hanasand er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2024-regnskapet.
Hvor mange ansatte har Einar Mikal Hanasand?
Einar Mikal Hanasand har 141 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.