Vangen Cafe AS
- Omsetning
- 18,1 mill
- +0,1 %
- Resultat
- 121 269
- −62 %
- Ansatte
- 28
- +5 siden mars
Om Vangen Cafe AS
Vangen Cafe AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Voss, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Anita Knapstad er daglig leder, og Anita Knapstad er styreleder. I 2025 hadde Vangen Cafe AS en omsetning på 18,12 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 121 269 kr. Egenkapitalen var 1,56 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Anita Knapstad med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 45 innen drift av restauranter i Voss, og ett av 11 256 i Norge. Det er eldre enn 78 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Kafeverksemd med servering, arrangement og catering.
Formål
Kafeverksemd med servering, arrangement og catering, samt anna som høyrer inn under denne verksemda.
API og MCPGET /company/998009413
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998009413" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998009413",
"name": "VANGEN CAFE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 28,
"address": { "municipality": "VOSS", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "998009413" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Vangen Cafe AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Vangen Cafe AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Vangen Cafe AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0,1 % fra 2024 · +47,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 18,12 mill kr | 147 191 kr | 121 269 kr | 4,07 mill kr | 1,56 mill kr | 2,51 mill kr |
| 2024 | 18,10 mill kr | 438 510 kr | 318 913 kr | 4,01 mill kr | 1,84 mill kr | 2,17 mill kr |
| 2023 | 17,60 mill kr | 597 351 kr | 463 429 kr | 3,81 mill kr | 1,52 mill kr | 2,29 mill kr |
| 2022 | 15,40 mill kr | 390 072 kr | 275 289 kr | – | – | – |
| 2021 | 12,30 mill kr | 292 987 kr | 196 756 kr | 4,06 mill kr | 1,23 mill kr | 2,82 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 47 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 75 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/998009413/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998009413/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998009413",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 18121864,
"operating_profit": 147191,
"net_profit": 121269,
"equity": 1562500,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 18098664,
"operating_profit": 438510,
"net_profit": 318913,
"equity": 1841231,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "998009413" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Vangen Cafe AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Vangen Cafe AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Vangen Cafe AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 06.03.2012Styre
3Sist endret 17.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 07.01.2025Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/998009413/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998009413/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998009413",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "998009413" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Vangen Cafe AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Vangen Cafe AS?
List alle roller i Vangen Cafe AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Britt Knapstad40 % → 50 %
- Anita Knapstad60 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Anita Knapstad | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Britt Knapstad | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/998009413/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998009413/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998009413",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "998009413" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Vangen Cafe AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Vangen Cafe AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Vangen Cafe AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vangen Cafe AS | BEDR | Drift av restauranter | Voss | 28 |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 20.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 29.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/998009413/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998009413/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998009413",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-08-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "998009413" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Vangen Cafe AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Vangen Cafe AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Vangen Cafe AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:27→28
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:23→27
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 47,3 % av driftsinntektene — 7,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,8 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 38,4 % | 13,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,23 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 1,61 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,8 % | 21,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,1 % | +4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 647 209,429 kr | 561 110,903 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 28,9 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 47,3 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 19,6 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 3,4 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/998009413/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/998009413/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "998009413",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 8002,
"revenue": { "value": 18121864, "percentile": 0.9094 },
"operating_margin": { "value": 0.0081, "percentile": 0.4669 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "998009413" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Vangen Cafe AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vangen Cafe AS på i bransjen?
Hvor ligger Vangen Cafe AS blant de 8002 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
VANGEN CAFE AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Ims Kjeden AS | Bergen | 1,2 % | 2015 | 2017 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Vangen Cafe AS
Hvor stor er bransjen Vangen Cafe AS tilhører?
Vangen Cafe AS er ett av 45 selskaper innen drift av restauranter i Voss, og ett av 11 256 på landsbasis.
Hvor lenge har Vangen Cafe AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vangen Cafe AS ble etablert i 2012 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 78 % av selskapene.
Hva er statusen til Vangen Cafe AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vangen Cafe AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Vangen Cafe AS?
Vangen Cafe AS er registrert i bransjen Drift av restauranter (næringskode 56.110). Registrert aktivitet: Kafeverksemd med servering, arrangement og catering.
Hvem leder Vangen Cafe AS?
Anita Knapstad er registrert som daglig leder i Vangen Cafe AS.
Hvem er største aksjonær i Vangen Cafe AS?
Største aksjonær i Vangen Cafe AS er Anita Knapstad med 50 % av aksjene, fulgt av Britt Knapstad (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Vangen Cafe AS for i 2025?
I 2025 omsatte Vangen Cafe AS for 18,12 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 121 269 kr.
Hvor lønnsom er driften i Vangen Cafe AS?
Driftsresultatet for 2025 var 147 191 kr (driftsmargin 0,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Vangen Cafe AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Vangen Cafe AS en egenkapital på 1,56 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 38,4 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.