Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Helmersen Vvs Og Varmepumper AS

Org.nr 997073479

Om Helmersen Vvs Og Varmepumper AS

Helmersen Vvs Og Varmepumper AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Levanger, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Halvard Nicolai Helmersen er daglig leder, og Halvard Nicolai Helmersen er styreleder. I 2025 hadde Helmersen Vvs Og Varmepumper AS en omsetning på 4,48 mill kr, en økning på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 61 296 kr. Egenkapitalen var 648 318 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Halvard Nicolai Helmersen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 14 innen rørleggerarbeid i Levanger, og ett av 4 972 i Norge. Det er eldre enn 66 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).

Aktivitet

Virksomhetens bransje er VVS arbeid og salg og montering av varmepumper.

Formål

Rørleggerarbeid, salg og montering av varmepumper. Herunder deltakelse i selskaper av samme eller annen art gjennom aksjetegning eller annen måte.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler1,26 mill kr
Anleggsmidler12 %154 484 krOmløpsmidler88 %1,10 mill kr
Egenkapital og gjeld1,26 mill kr
Innskutt egenkapital8 %100 000 krOpptjent egenkapital44 %548 318 krLangsiktig gjeld0 %0 krKortsiktig gjeld48 %607 733 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader4,54 mill kr
Finansinntekter1 438 kr
Finanskostnader1 201 kr
Netto finans237 kr
Ordinært resultat før skatt−61 296 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20254,48 mill kr−61 533 kr−61 296 kr1,26 mill kr648 318 kr607 733 kr
20243,86 mill kr300 072 kr247 416 kr1,41 mill kr734 614 kr677 552 kr
20233,10 mill kr26 602 kr39 907 kr1,00 mill kr487 197 kr515 021 kr
20223,25 mill kr−43 096 kr−14 439 kr1,29 mill kr447 291 kr840 126 kr
20213,06 mill kr−61 397 kr−35 590 kr882 461 kr461 730 kr420 731 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 44 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte for regnskapsåret.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 47 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 25.06.2011
Daglig lederSignaturProkura

Styre

2Sist endret 25.06.2011
Styrets lederSignaturProkura
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 20.06.2024
Regnskapsfører
repr. ECON REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Aksjonærer

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Halvard Nicolai HelmersenPersonOrdinære aksjer100.0 %100

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Helmersen Vvs & Varmepumper ASBEDRRørleggerarbeidLevanger−

Kunngjøringer18

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Bransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
  2. Endring i roller og styre
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 43,8 % av driftsinntektene — 8,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-1,4 %4,4 %
Resultatmargin-1,4 %3,6 %
Egenkapitalandel51,6 %40,9 %
Likviditetsgrad1,811,63
Gjeldsgrad0,941,09
Egenkapitalrentabilitet-9,5 %15,1 %
Omsetningsvekst (siste år)+16,2 %+1,2 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad41,9 %42,2 %
Lønnskostnad43,8 %34,9 %
Annen driftskostnad15,6 %14,8 %
Avskrivninger0,1 %1,4 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Investeringer

HELMERSEN VVS OG VARMEPUMPER AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Rørkjøp ASLier0.2 %20152025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Spørsmål og svar om Helmersen Vvs Og Varmepumper AS

Hvor stor er bransjen Helmersen Vvs Og Varmepumper AS tilhører?

Helmersen Vvs Og Varmepumper AS er ett av 14 selskaper innen rørleggerarbeid i Levanger, og ett av 4 972 på landsbasis.

Hvor lenge har Helmersen Vvs Og Varmepumper AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Helmersen Vvs Og Varmepumper AS ble etablert i 2011 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 66 % av selskapene i bransjen.

Hvordan er lønnsomheten til Helmersen Vvs Og Varmepumper AS sammenlignet med bransjen?

Medianen for rørleggerarbeid er en driftsmargin på 4,4 %. Helmersen Vvs Og Varmepumper AS lå på −1,4 % i siste tilgjengelige regnskap.

Hvilken status har Helmersen Vvs Og Varmepumper AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Helmersen Vvs Og Varmepumper AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Helmersen Vvs Og Varmepumper AS?

Halvard Nicolai Helmersen er registrert som daglig leder i Helmersen Vvs Og Varmepumper AS.

Hvem eier Helmersen Vvs Og Varmepumper AS?

Helmersen Vvs Og Varmepumper AS eies i hovedsak av Halvard Nicolai Helmersen (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Går Helmersen Vvs Og Varmepumper AS med overskudd?

Helmersen Vvs Og Varmepumper AS hadde i 2025 en omsetning på 4,48 mill kr og et underskudd på 61 296 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor lønnsom er driften i Helmersen Vvs Og Varmepumper AS?

Driftsresultatet for 2025 var −61 533 kr (driftsmargin −1,4 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Er Helmersen Vvs Og Varmepumper AS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2011. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag