- Omsetning
- 2,1 mill
- +22 %
- Resultat
- 799 311
- +44,6 %
Om Lønningsveien 39 AS
Lønningsveien 39 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Ivar Gjærum er daglig leder, og Trond Toppe er styreleder. I 2025 hadde Lønningsveien 39 AS en omsetning på 2,06 mill kr, en økning på 22 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 799 311 kr. Egenkapitalen var 4,33 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Birkebeiner Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 067 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 533 i Norge. Det er eldre enn 55 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Eiendom: Drift og utleie.
Formål
Kjøp, salg, utleie og drift av fast eiendom samt hva hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/997035267
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997035267" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997035267",
"name": "LØNNINGSVEIEN 39 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "997035267" })Spør AI-assistenten
Hva driver Lønningsveien 39 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Lønningsveien 39 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Lønningsveien 39 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +22 % fra 2024 · +108,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,06 mill kr | 1,38 mill kr | 799 311 kr | 11,59 mill kr | 4,33 mill kr | 7,26 mill kr |
| 2024 | 1,69 mill kr | 1,06 mill kr | 552 888 kr | 11,00 mill kr | 4,35 mill kr | 6,66 mill kr |
| 2023 | 1,69 mill kr | 1,43 mill kr | 860 423 kr | 11,51 mill kr | 4,36 mill kr | 7,15 mill kr |
| 2022 | 1,62 mill kr | 1,36 mill kr | 833 499 kr | 11,90 mill kr | 4,36 mill kr | 7,54 mill kr |
| 2021 | 989 506 kr | 728 356 kr | 433 236 kr | 11,72 mill kr | 1,36 mill kr | 10,36 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 utgjorde lønnskostnadene rundt 17 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 6,1 mill kr (52 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 360 000 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 820 000 kr
API og MCPGET /company/997035267/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997035267/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997035267",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2064059,
"operating_profit": 1384568,
"net_profit": 799311,
"equity": 4329625,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1691958,
"operating_profit": 1064084,
"net_profit": 552888,
"equity": 4345611,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "997035267" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lønningsveien 39 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Lønningsveien 39 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Lønningsveien 39 AS i 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 16.06.2011Styre
3Sist endret 16.06.2011Regnskapsfører
1Sist endret 31.10.2026Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/997035267/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997035267/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997035267",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "997035267" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Lønningsveien 39 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Lønningsveien 39 AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Lønningsveien 39 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Birkebeiner Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/997035267/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997035267/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997035267",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "BIRKEBEINER EIENDOM AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "997035267" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Lønningsveien 39 AS eier Birkebeiner Eiendom AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Lønningsveien 39 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Lønningsveien 39 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Birkebeiner Eiendom AS
7 selskaperAPI og MCPGET /company/997035267/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997035267/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997035267",
"chain": [
{ "org_no": "994445014", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "997035267", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "997035267" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Lønningsveien 39 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Lønningsveien 39 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lønningsveien 39 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Bergen | − |
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 26.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.1.2023 | Kapital ↗ |
| 5.1.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 30.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/997035267/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997035267/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997035267",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "997035267" })Spør AI-assistenten
Når ble Lønningsveien 39 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Lønningsveien 39 AS sist godkjent årsregnskap?
Har Lønningsveien 39 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+VKST AS(Regnskapsfører)−PRIMO SERVICES AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 16,6 % av driftsinntektene — 10,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 67,1 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 38,7 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 37,3 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,94 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 1,68 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,5 % | 5,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 16,6 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 9,1 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 7,2 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/997035267/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/997035267/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "997035267",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 2064059, "percentile": 0.7432 },
"operating_margin": { "value": 0.6708, "percentile": 0.7876 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "997035267" })Spør AI-assistenten
Er Lønningsveien 39 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Lønningsveien 39 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lønningsveien 39 AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+32 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Lønningsveien 39 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lønningsveien 39 AS?
Det er registrert 76 533 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 4 067 i Bergen.
Er Lønningsveien 39 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2011, som er lenger enn 55 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 788 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Lønningsveien 39 AS i Enhetsregisteret?
Lønningsveien 39 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Lønningsveien 39 AS?
Daglig leder i Lønningsveien 39 AS er Ivar Gjærum, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Lønningsveien 39 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Birkebeiner Eiendom AS største eier i Lønningsveien 39 AS med 100 % av aksjene.
Er Lønningsveien 39 AS en del av et konsern?
Lønningsveien 39 AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Birkebeiner Eiendom AS, som eier 100 % av selskapet.
Hvordan går det økonomisk med Lønningsveien 39 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,06 mill kr, opp 22 % fra 2024. Egenkapitalen var 4,33 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Lønningsveien 39 AS?
I 2025 hadde Lønningsveien 39 AS et driftsresultat på 1,38 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 67,1 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.