Kanalveien Eierseksjonssameie
Org.nr 996917479
Om Kanalveien Eierseksjonssameie
Kanalveien Eierseksjonssameie er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Harald Grøndahl er styrets leder. I 2025 hadde Kanalveien Eierseksjonssameie en omsetning på 11,59 mill kr, en økning på 67 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 12 894 kr. Egenkapitalen var 908 919 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 9 278 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 47 134 i Norge. Det ble etablert samme år som 964 andre selskaper i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Eierseksjonssameie
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,59 mill kr | −73 249 kr | −12 894 kr | 1,21 mill kr | 908 919 kr | 298 250 kr |
| 2024 | 6,94 mill kr | 451 767 kr | 475 935 kr | 1,53 mill kr | 921 814 kr | 605 609 kr |
| 2023 | 5,96 mill kr | −348 420 kr | −331 756 kr | 1,29 mill kr | 445 879 kr | 839 166 kr |
| 2022 | 5,38 mill kr | −191 456 kr | −185 454 kr | 1,34 mill kr | 777 635 kr | 561 089 kr |
| 2021 | 5,18 mill kr | −524 061 kr | −521 688 kr | 1,38 mill kr | 963 090 kr | 412 362 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 98 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 93 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre9
Styre
6Sist endret 04.05.2026Regnskapsfører
1Sist endret 30.05.2011Revisor
1Sist endret 29.07.2025Forretningsfører
1Sist endret 30.05.2011Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Kanalveien Eierseksjonssameie | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Oslo | − |
Kunngjøringer39
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.5.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.5.2026 | Styre ↗ |
| 29.7.2025 | Revisor ↗ |
| 13.5.2025 | Styre ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.10.2024 | Styre ↗ |
| 5.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 6.6.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Asle Høibybråten(Varamedlem)+Teis Oliver Tyssøy-Larsen(Styremedlem)−Asle Høibybråten(Styremedlem)−Siv Tone Jakobsen Tomasgard(Varamedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:v/OBOS Eiendomsforvaltning AS Hammersborg torg 1→v/OBOS Eiendomsforvaltning AS Standardveien 1Postnummer:0179→0581
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 98,4 % av driftsinntektene — 30,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,6 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | -0,1 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 75,3 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 4,05 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 0,33 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | -1,4 % | 8,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +67,0 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 2,2 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 98,4 % | 68,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+551 til på samme adresse →Spørsmål og svar om Kanalveien Eierseksjonssameie
Hvor stor er bransjen Kanalveien Eierseksjonssameie tilhører?
Kanalveien Eierseksjonssameie er ett av 9 278 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 47 134 på landsbasis.
Hvor lenge har Kanalveien Eierseksjonssameie eksistert sammenlignet med bransjen?
Kanalveien Eierseksjonssameie ble etablert i 2011 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 41 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Kanalveien Eierseksjonssameie i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Eierseksjonssameie. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Kanalveien Eierseksjonssameie i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Kanalveien Eierseksjonssameie?
Organisasjonsformen til Kanalveien Eierseksjonssameie er Eierseksjonssameie, forkortet ESEK.
Hvem er styreleder i Kanalveien Eierseksjonssameie?
Styrets leder i Kanalveien Eierseksjonssameie er Harald Grøndahl. Styret har totalt 4 registrerte medlemmer.
Går Kanalveien Eierseksjonssameie med overskudd?
I 2025 omsatte Kanalveien Eierseksjonssameie for 11,59 mill kr, opp 67 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 12 894 kr.
Hvor solid er økonomien i Kanalveien Eierseksjonssameie?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Kanalveien Eierseksjonssameie økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har Kanalveien Eierseksjonssameie?
Organisasjonsnummeret til Kanalveien Eierseksjonssameie er 996 917 479. Selskapet er registrert som Eierseksjonssameie, med registreringsdato 30.05.2011.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Kanalveien Eierseksjonssameie?
I Enhetsregisteret er Kanalveien Eierseksjonssameie registrert med regnskapsfører Obos Eiendomsforvaltning AS og revisor Alpha Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.