Idrettsvegen 132 AS
- Omsetning
- 1,8 mill
- −7,1 %
- Resultat
- 310 195
- −43 %
Om Idrettsvegen 132 AS
Idrettsvegen 132 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2010 og har vært i drift i 16 år. Arild Faugstad er styrets leder. I 2025 hadde Idrettsvegen 132 AS en omsetning på 1,80 mill kr, en nedgang på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 310 195 kr. Egenkapitalen var 4,75 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Vest Næring AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 067 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 534 i Norge. Det er eldre enn 56 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/996776107
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996776107" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996776107",
"name": "IDRETTSVEGEN 132 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "996776107" })Spør AI-assistenten
Hvor i Bergen holder Idrettsvegen 132 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Idrettsvegen 132 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Idrettsvegen 132 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −7,1 % fra 2024 · +7,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,80 mill kr | 861 207 kr | 310 195 kr | 11,96 mill kr | 4,75 mill kr | 7,21 mill kr |
| 2024 | 1,94 mill kr | 1,22 mill kr | 543 823 kr | 18,82 mill kr | 4,76 mill kr | 14,06 mill kr |
| 2023 | 1,85 mill kr | 1,01 mill kr | 378 018 kr | 17,76 mill kr | 3,75 mill kr | 14,02 mill kr |
| 2022 | 1,61 mill kr | 269 301 kr | −23 510 kr | 18,25 mill kr | 3,65 mill kr | 14,61 mill kr |
| 2021 | 1,68 mill kr | 648 265 kr | 276 777 kr | 18,86 mill kr | 3,67 mill kr | 15,19 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 27 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 780 000 kr (6 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 9,1 mill kr (76 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 190 000 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 290 000 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 320 000 kr
API og MCPGET /company/996776107/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996776107/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996776107",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1799393,
"operating_profit": 861207,
"net_profit": 310195,
"equity": 4747726,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1936670,
"operating_profit": 1223612,
"net_profit": 543823,
"equity": 4755380,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "996776107" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Idrettsvegen 132 AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Idrettsvegen 132 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Idrettsvegen 132 AS de siste årene.
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 29.04.2021Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/996776107/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996776107/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996776107",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "996776107" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Idrettsvegen 132 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Idrettsvegen 132 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Idrettsvegen 132 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Vest Næring AS100 %
- One AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Vest Næring AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/996776107/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996776107/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996776107",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "VEST NÆRING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "996776107" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Idrettsvegen 132 AS eier Vest Næring AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Idrettsvegen 132 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Idrettsvegen 132 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Vest Næring AS
6 selskaperAPI og MCPGET /company/996776107/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996776107/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996776107",
"chain": [
{ "org_no": "924448318", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "996776107", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "996776107" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Idrettsvegen 132 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Idrettsvegen 132 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Idrettsvegen 132 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Bergen | − |
Kunngjøringer44
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 27.10.2025 | Revisor ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.8.2023 | Revisor ↗ |
| 25.8.2023 | Revisor ↗ |
| 6.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/996776107/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996776107/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996776107",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "996776107" })Spør AI-assistenten
Når ble Idrettsvegen 132 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Idrettsvegen 132 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Idrettsvegen 132 AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 39,7 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,48 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 1,52 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,5 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/996776107/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996776107/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996776107",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 1799393, "percentile": 0.7196 },
"operating_margin": { "value": 0.4786, "percentile": 0.5582 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "996776107" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Idrettsvegen 132 AS på i bransjen?
Hvor ligger Idrettsvegen 132 AS blant de 64535 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Idrettsvegen 132 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+21 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Idrettsvegen 132 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Idrettsvegen 132 AS?
Det er registrert 76 534 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 4 067 i Bergen.
Er Idrettsvegen 132 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2010, som er lenger enn 56 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 538 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Idrettsvegen 132 AS et aktivt selskap?
Idrettsvegen 132 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er største aksjonær i Idrettsvegen 132 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Vest Næring AS største eier i Idrettsvegen 132 AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Idrettsvegen 132 AS?
Idrettsvegen 132 AS hadde i 2025 en omsetning på 1,80 mill kr og et overskudd på 310 195 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Idrettsvegen 132 AS?
I 2025 hadde Idrettsvegen 132 AS et driftsresultat på 861 207 kr.
Hva er organisasjonsnummeret til Idrettsvegen 132 AS?
Organisasjonsnummeret til Idrettsvegen 132 AS er 996 776 107. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 07.04.2011.
Hvem er revisor for Idrettsvegen 132 AS?
Cedra Norge AS er registrert som revisor for Idrettsvegen 132 AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.