Idrettsvegen 109 AS
- Omsetning
- 2,5 mill
- +3,2 %
- Resultat
- 1,4 mill
- −0,6 %
Om Idrettsvegen 109 AS
Idrettsvegen 109 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2002 og har vært i drift i 24 år. Arild Faugstad er styrets leder. I 2025 hadde Idrettsvegen 109 AS en omsetning på 2,47 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,45 mill kr. Egenkapitalen var 555 298 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Vest Næring AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 068 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 545 i Norge. Det er eldre enn 78 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/984867727
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984867727" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984867727",
"name": "IDRETTSVEGEN 109 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "984867727" })Spør AI-assistenten
Hvor i Bergen holder Idrettsvegen 109 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Idrettsvegen 109 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Idrettsvegen 109 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3,2 % fra 2024 · +21,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,47 mill kr | 1,88 mill kr | 1,45 mill kr | 4,99 mill kr | 555 298 kr | 4,43 mill kr |
| 2024 | 2,39 mill kr | 1,85 mill kr | 1,45 mill kr | 4,43 mill kr | 510 547 kr | 3,92 mill kr |
| 2023 | 2,28 mill kr | 1,67 mill kr | 1,24 mill kr | 4,32 mill kr | 2,49 mill kr | 1,83 mill kr |
| 2022 | 2,08 mill kr | 1,50 mill kr | 1,13 mill kr | 5,43 mill kr | 2,49 mill kr | 2,95 mill kr |
| 2021 | 2,03 mill kr | 1,17 mill kr | 1,23 mill kr | 5,21 mill kr | 2,38 mill kr | 2,83 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 940 000 kr (19 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 2,5 mill kr (50 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 44 000 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 1,4 mill kr
API og MCPGET /company/984867727/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984867727/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984867727",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2467737,
"operating_profit": 1881506,
"net_profit": 1445823,
"equity": 555298,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2392352,
"operating_profit": 1852111,
"net_profit": 1454147,
"equity": 510547,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "984867727" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Idrettsvegen 109 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Idrettsvegen 109 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Idrettsvegen 109 AS per år.
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 07.02.2020Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/984867727/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984867727/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984867727",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "984867727" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Idrettsvegen 109 AS?
List alle roller i Idrettsvegen 109 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Idrettsvegen 109 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- Vest Næring AS100 %
- R. Tvedt Invest AShadde 65 %
- Idrettsveien Invest AShadde 35 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Vest Næring AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 81 250 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/984867727/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984867727/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984867727",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "VEST NÆRING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "984867727" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Idrettsvegen 109 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Idrettsvegen 109 AS eier Vest Næring AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Idrettsvegen 109 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Vest Næring AS
6 selskaperAPI og MCPGET /company/984867727/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984867727/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984867727",
"chain": [
{ "org_no": "924448318", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "984867727", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "984867727" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Idrettsvegen 109 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Idrettsvegen 109 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Idrettsvegen 109 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Bergen | − |
Kunngjøringer67
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 27.10.2025 | Revisor ↗ |
| 28.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.8.2023 | Revisor ↗ |
| 25.8.2023 | Revisor ↗ |
| 6.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/984867727/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984867727/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984867727",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "984867727" })Spør AI-assistenten
Har Idrettsvegen 109 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Idrettsvegen 109 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Idrettsvegen 109 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 4,1 % av driftsinntektene — 10,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 76,2 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 58,6 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 11,1 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,51 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 7,98 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 260,4 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,2 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 16,2 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 4,1 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/984867727/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/984867727/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "984867727",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64557,
"revenue": { "value": 2467737, "percentile": 0.7723 },
"operating_margin": { "value": 0.7624, "percentile": 0.8836 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "984867727" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Idrettsvegen 109 AS på i bransjen?
Hvor ligger Idrettsvegen 109 AS blant de 64557 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Idrettsvegen 109 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+21 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Idrettsvegen 109 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Idrettsvegen 109 AS?
Det er registrert 76 545 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 4 068 i Bergen.
Er Idrettsvegen 109 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2002, som er lenger enn 78 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 949 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Idrettsvegen 109 AS i Enhetsregisteret?
Idrettsvegen 109 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Idrettsvegen 109 AS med?
Idrettsvegen 109 AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Idrettsvegen 109 AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Idrettsvegen 109 AS?
Største aksjonær i Idrettsvegen 109 AS er Vest Næring AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Idrettsvegen 109 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,47 mill kr, opp 3 % fra 2024. Egenkapitalen var 555 298 kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Idrettsvegen 109 AS?
I 2025 hadde Idrettsvegen 109 AS et driftsresultat på 1,88 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 76,2 %.
Hvor ligger Idrettsvegen 109 AS?
Forretningsadressen til Idrettsvegen 109 AS er Kjøkkelvikveien 75, 5178, LODDEFJORD i Bergen kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.