- Omsetning
- 25,5 mill
- +27,1 %
- Resultat
- 596 462
- +32,2 %
- Ansatte
- 19
- +3 siden mars
Om Fjellgutta AS
Fjellgutta AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trysil, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Håvard Lunde er daglig leder, og Henning Klepp Hexeberg er styreleder. Selskapet er ett av 29 innen kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift i Trysil, og ett av 6 769 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Service for hytteiere, vedlikehold av hytter og hus.
Formål
Hytteservice, salg av vedlikeholdstjenester samt deltagelse i annen virksomhet.
AI-sammendrag
Sterk omsetningsvekst på 27% til 26 millioner kroner viser at hytteservicemarkedet i Trysilregionen er i god medvind, og selskapet hevder seg blant de ti prosent største aktørene i bransjen. Egenkapitalandelen er over snittet, noe som gir finansiell robusthet til tross for en driftsmargin som henger noe etter konkurrentene. Daglig leder Håvard Lunde er også største aksjonær med 40%, noe som gir tydelig lederforankring, men konsentrert eierskap kan by på utfordringer ved generasjonsskifte eller ekstern kapitaltilgang.
API og MCPGET /company/996760421
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996760421" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996760421",
"name": "FJELLGUTTA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "81.100",
"nace_desc": "Kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift",
"employees": 19,
"address": { "municipality": "TRYSIL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "996760421" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Fjellgutta AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Fjellgutta AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Trysil holder Fjellgutta AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +27,1 % fra 2024 · +16,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 25,51 mill kr | 749 183 kr | 596 462 kr | 4,79 mill kr | 2,26 mill kr | 2,53 mill kr |
| 2024 | 20,07 mill kr | 622 243 kr | 451 133 kr | 4,78 mill kr | 1,96 mill kr | 2,82 mill kr |
| 2023 | 20,37 mill kr | −67 419 kr | −83 862 kr | 4,49 mill kr | 1,51 mill kr | 2,98 mill kr |
| 2022 | 20,16 mill kr | 777 472 kr | 583 644 kr | 5,17 mill kr | 1,60 mill kr | 3,57 mill kr |
| 2021 | 21,91 mill kr | 2,12 mill kr | 1,63 mill kr | 5,32 mill kr | 1,51 mill kr | 3,81 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 40 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 41 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 32 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/996760421/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996760421/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996760421",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 25506869,
"operating_profit": 749183,
"net_profit": 596462,
"equity": 2259695,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 20065584,
"operating_profit": 622243,
"net_profit": 451133,
"equity": 1963233,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "996760421" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Fjellgutta AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Fjellgutta AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Fjellgutta AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 06.04.2011Styre
3Sist endret 11.01.2024Regnskapsfører
1Sist endret 08.03.2012Revisor
1Sist endret 28.08.2015API og MCPGET /company/996760421/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996760421/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996760421",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "996760421" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Fjellgutta AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Fjellgutta AS?
Hvem er regnskapsfører for Fjellgutta AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 2 ute
- Melker AS20 %
- Tm Sport AS20 %
- Øyvind Mellumhadde 20 %
- Tomas Myrvoldhadde 20 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Håvard Lunde | Person | Ordinære aksjer | 40,0 % | 50 |
| Melker AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20,0 % | 25 |
| Roger Kjeverud | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 25 |
| Tm Sport AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20,0 % | 25 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/996760421/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996760421/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996760421",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MELKER AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 20, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "TM SPORT AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 20, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "996760421" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Fjellgutta AS eier Melker AS, og hvem eier resten?
Er Fjellgutta AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Fjellgutta AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fjellgutta AS | BEDR | Kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift | Trysil | 19 |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.1.2024 | Styre ↗ |
| 5.10.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/996760421/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996760421/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996760421",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "996760421" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Fjellgutta AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Fjellgutta AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Fjellgutta AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:18→19
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:16→18
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 40,1 % av driftsinntektene — 16,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,9 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 2,3 % | 3,8 % |
| Egenkapitalandel | 47,2 % | 40,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,66 | 1,48 |
| Gjeldsgrad | 1,12 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 26,4 % | 12,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +27,1 % | +1,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,34 mill kr | 689 363,508 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 40,1 % | 23,8 % |
| Lønnskostnad | 40,1 % | 41,5 % |
| Annen driftskostnad | 16,3 % | 19,5 % |
| Avskrivninger | 0,6 % | 2,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/996760421/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996760421/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996760421",
"nace_code": "81.100",
"industry_count": 1704,
"revenue": { "value": 25506869, "percentile": 0.9699 },
"operating_margin": { "value": 0.0294, "percentile": 0.4364 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "996760421" })Spør AI-assistenten
Er Fjellgutta AS blant de største selskapene innen kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift?
Hvor solid er Fjellgutta AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Fjellgutta AS på i bransjen?
Godkjenninger og registre
Fjellgutta AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
FJELLGUTTA AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Fjellgutta Eiendom AS | Trysil | 20,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Fjellgutta AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Fjellgutta AS?
Det er registrert 6 769 selskaper i Norge innen kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift, hvorav 29 i Trysil.
Er Fjellgutta AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2011, som er lenger enn 84 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 88 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Fjellgutta AS bedre enn andre i bransjen?
Fjellgutta AS hadde en driftsmargin på 2,9 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,7 % for kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift.
Er Fjellgutta AS et aktivt selskap?
Fjellgutta AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Fjellgutta AS?
Daglig leder i Fjellgutta AS er Håvard Lunde, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Fjellgutta AS?
Henning Klepp Hexeberg er registrert som styreleder i Fjellgutta AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Fjellgutta AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Håvard Lunde største eier i Fjellgutta AS med 40 % av aksjene. Nest størst er Melker AS med 20 %.
Hva er omsetningen til Fjellgutta AS?
Fjellgutta AS hadde i 2025 en omsetning på 25,51 mill kr og et overskudd på 596 462 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Fjellgutta AS?
Fjellgutta AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvilke godkjenninger har Fjellgutta AS?
I offentlige godkjenningsregistre er Fjellgutta AS oppført med sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde. Detaljene vises i seksjonen Godkjenninger og registre på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.