Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Nattklubb AS

Org.nr 996629538
Omsetning
20,0 mill
−6,2 %
Resultat
1,9 mill
−3,6 %
Ansatte
40
−12 siden mars
Mer

Om Nattklubb AS

Nattklubb AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Eirik Magerøy er daglig leder, og Eirik Magerøy er styreleder. I 2025 hadde Nattklubb AS en omsetning på 20,02 mill kr, en nedgang på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,88 mill kr. Egenkapitalen var 2,15 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Apenor AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 354 innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 258 i Norge. Det er eldre enn 80 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).

Aktivitet

Restaurantvirksomhet.

Formål

Drift av restaurant og alt som står i forhold til dette.

API og MCPGET /company/996629538

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/996629538" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "996629538",
  "name": "NATTKLUBB AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "56.110",
  "nace_desc": "Drift av restauranter",
  "employees": 40,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "996629538" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Nattklubb AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Oslo holder Nattklubb AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Nattklubb AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −6,2 % fra 2024 · +174,5 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202520,02 mill kr2,47 mill kr1,88 mill kr9,07 mill kr2,15 mill kr6,92 mill kr
202421,36 mill kr2,41 mill kr1,95 mill kr9,08 mill kr267 268 kr8,82 mill kr
202326,77 mill kr5,29 mill kr3,72 mill kr13,10 mill kr109 194 kr12,99 mill kr
202226,14 mill kr7,75 mill kr6,00 mill kr13,73 mill kr109 194 kr13,62 mill kr
20217,29 mill kr135 110 kr72 662 kr9,22 mill kr1,58 mill kr7,64 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler9,07 mill kr
Anleggsmidler4 %397 099 krOmløpsmidler96 %8,67 mill kr
Egenkapital og gjeld9,07 mill kr
Innskutt egenkapital1 %109 194 krOpptjent egenkapital22 %2,04 mill krKortsiktig gjeld76 %6,92 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader17,56 mill kr
Finansinntekter88 439 kr
Finanskostnader53 021 kr
Netto finans35 418 kr
Ordinært resultat før skatt2,50 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2024 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 32 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 28 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 62 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/996629538/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/996629538/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "996629538",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 20023078,
      "operating_profit": 2466111,
      "net_profit": 1881583,
      "equity": 2148851,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 21356013,
      "operating_profit": 2405096,
      "net_profit": 1952785,
      "equity": 267268,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "996629538" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nattklubb AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Nattklubb AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Nattklubb AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre6

Daglig leder

1Sist endret 28.09.2015
Daglig lederSignatur

Styre

3Sist endret 06.11.2025
Styrets lederSignatur
Olav Tvenge(f. 1983)
StyremedlemSignatur
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 02.11.2026
Regnskapsfører
repr. ECIT SERVICES ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte november 2026

Revisor

1Sist endret 20.12.2025
Revisor
repr. SENS REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/996629538/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/996629538/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "996629538",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "996629538" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Nattklubb AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Nattklubb AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Nattklubb AS?

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

3 nye · 1 ute

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Apenor ASSelskapOrdinære aksjer50,0 %150 000
Eima Invest ASSelskapOrdinære aksjer16,7 %50 000
Meinich Sendresen Invest ASSelskapOrdinære aksjer16,7 %50 000
Otvenge Holding ASSelskapOrdinære aksjer16,7 %50 000

4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/996629538/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/996629538/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "996629538",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "APENOR AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
    { "shareholder_name": "EIMA INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 16.67, "year": 2025, … },
    …
  ],
  "total": 4
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "996629538" })

Spør AI-assistenten

  • Er Nattklubb AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Nattklubb AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Nattklubb AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Nattklubb ASBEDRDrift av restauranterOslo40

Kunngjøringer27

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/996629538/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/996629538/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "996629538",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-12-20", "type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "996629538" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Nattklubb AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Nattklubb AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Nattklubb AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +ECIT SERVICES AS(Regnskapsfører)−ECIT INTUNOR AS(Regnskapsfører)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:38→40
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:41→38
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:42→41

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 27,8 % av driftsinntektene — 11,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin12,3 %1,5 %
Resultatmargin9,4 %1,1 %
Egenkapitalandel23,7 %13,6 %
Likviditetsgrad1,250,95
Gjeldsgrad3,221,86
Egenkapitalrentabilitet87,6 %20,9 %
Omsetningsvekst (siste år)-6,2 %+4,0 %
Omsetning per ansatt500 576,95 kr561 386 kr
Andel av driftsinntekter2024Bransjemedian
Varekostnad22,6 %31,3 %
Lønnskostnad27,8 %39,4 %
Annen driftskostnad32,1 %23,7 %
Avskrivninger6,3 %1,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/996629538/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/996629538/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "996629538",
  "nace_code": "56.110",
  "industry_count": 7999,
  "revenue": { "value": 20023078, "percentile": 0.923 },
  "operating_margin": { "value": 0.1232, "percentile": 0.8486 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "996629538" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Nattklubb AS blant de 7999 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Nattklubb AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Nattklubb AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?

Immaterielle rettigheter

Nattklubb AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.

TittelSøknadsnr.Reg.nr.StatusUtløp
IVY ↗202301562326858Registrert7.2.2033

Kilde: Patentstyret

Spørsmål og svar om Nattklubb AS

Hvor stor er bransjen Nattklubb AS tilhører?

Nattklubb AS er ett av 2 354 selskaper innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 258 på landsbasis.

Hvor lenge har Nattklubb AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Nattklubb AS ble etablert i 2011 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 80 % av selskapene.

Hvordan er lønnsomheten til Nattklubb AS sammenlignet med bransjen?

Medianen for drift av restauranter er en driftsmargin på 1,5 %. Nattklubb AS lå på 12,3 % i siste tilgjengelige regnskap.

Hvilken status har Nattklubb AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nattklubb AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Nattklubb AS?

Eirik Magerøy er registrert som daglig leder i Nattklubb AS.

Hvem eier Nattklubb AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Apenor AS største eier i Nattklubb AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Eima Invest AS med 16,7 %.

Går Nattklubb AS med overskudd?

I 2025 omsatte Nattklubb AS for 20,02 mill kr, ned 6 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,88 mill kr.

Hvor lønnsom er driften i Nattklubb AS?

Driftsresultatet for 2025 var 2,47 mill kr (driftsmargin 12,3 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor mye egenkapital har Nattklubb AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Nattklubb AS en egenkapital på 2,15 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 23,7 %.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner