- Omsetning
- 11,3 mill
- +8,9 %
- Resultat
- 233 067
- −9,8 %
- Ansatte
- 7
Om Stella It AS
Stella It AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Håkon Høgset er daglig leder, og Håkon Høgset er styreleder. Selskapet er ett av 345 innen engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr i Oslo, og ett av 1 577 i Norge. Det ble etablert samme år som 30 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (68 %).
Aktivitet og formål
Salg av varer, leveranse og drift av tjenester innenfor telekom og informasjonsteknologi gjennom eget selskap, hel eller deleide selskaper, og virksomhet beslektet med dette, herunder eie verdipapirer og fast eiendom.
AI-sammendrag
Heleid av HH HOLDIN AS opererer dette IT-engrosselskapet i et effektivt lavmarginlandskap, der 9% omsetningsvekst til 11M kr viser stabil fremdrift til tross for bransjens generelt svake driftsmarginer. Med kun 7 ansatte og en egenkapitalandel klart over bransjesnittet ligger selskapet godt posisjonert finansielt, men den lille organisasjonen gjør vekstpotensialet avhengig av nøkkelpersoner og eiernes strategiske ambisjoner.
API og MCPGET /company/996593525
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996593525" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996593525",
"name": "STELLA IT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.500",
"nace_desc": "Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr",
"employees": 7,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "996593525" })Spør AI-assistenten
Er Stella It AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Stella It AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Stella It AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +8,9 % fra 2024 · −1,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,34 mill kr | 290 246 kr | 233 067 kr | 3,70 mill kr | 1,91 mill kr | 1,78 mill kr |
| 2024 | 10,41 mill kr | 318 111 kr | 258 416 kr | 3,18 mill kr | 1,98 mill kr | 1,20 mill kr |
| 2023 | 13,91 mill kr | 909 320 kr | 692 980 kr | 5,08 mill kr | 1,82 mill kr | 3,26 mill kr |
| 2022 | 14,94 mill kr | 1,51 mill kr | 1,16 mill kr | 5,88 mill kr | 1,33 mill kr | 4,55 mill kr |
| 2021 | 11,49 mill kr | 496 342 kr | 383 406 kr | 6,60 mill kr | 2,17 mill kr | 4,44 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 41 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 46 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 150 000 kr (4 % av balansen)
API og MCPGET /company/996593525/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996593525/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996593525",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 11339863,
"operating_profit": 290246,
"net_profit": 233067,
"equity": 1914684,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 10413544,
"operating_profit": 318111,
"net_profit": 258416,
"equity": 1981617,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "996593525" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stella It AS per år.
Hvordan har omsetningen til Stella It AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Stella It AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 31.08.2015Styre
2Sist endret 17.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 03.09.2025Revisor
1Sist endret 03.07.2013API og MCPGET /company/996593525/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996593525/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996593525",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "996593525" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stella It AS?
Hvem er regnskapsfører for Stella It AS?
List alle roller i Stella It AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Harris Georg Struvehadde 43,5 %
- Hh Holdin AS56,5 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hh Holdin AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 575 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/996593525/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996593525/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996593525",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HH HOLDIN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "996593525" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stella It AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Stella It AS eier Hh Holdin AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Stella It AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/996593525/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996593525/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996593525",
"chain": [
{ "org_no": "920498752", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "996593525", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "996593525" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stella It AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stella It AS | BEDR | Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr | Oslo | 7 |
Kunngjøringer50
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.4.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 15.4.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.4.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 14.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.8.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/996593525/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996593525/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996593525",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "996593525" })Spør AI-assistenten
Når leverte Stella It AS sist godkjent årsregnskap?
Har Stella It AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Stella It AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Immateriell rettighetVaremerke:Stella IT(Registrert)
- Immateriell rettighetVaremerke:Stella IT(Under behandling)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 26,4 % av driftsinntektene — 31,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,6 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 2,1 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | 51,8 % | 39,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,82 | 1,50 |
| Gjeldsgrad | 0,93 | 1,05 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,2 % | 10,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +8,9 % | +2,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,62 mill kr | 3,24 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 26,4 % | 57,4 % |
| Lønnskostnad | 41,3 % | 23,6 % |
| Annen driftskostnad | 27,7 % | 12,3 % |
| Avskrivninger | 1,9 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/996593525/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/996593525/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "996593525",
"nace_code": "46.500",
"industry_count": 1099,
"revenue": { "value": 11339863, "percentile": 0.6869 },
"operating_margin": { "value": 0.0256, "percentile": 0.4413 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "996593525" })Spør AI-assistenten
Er Stella It AS blant de største selskapene innen engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr?
Hvor solid er Stella It AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stella It AS på i bransjen?
Immaterielle rettigheter
Stella It AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Stella IT ↗ | 202612726 | 344120 | Registrert | 19.10.2036 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
STELLA IT AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Stella It AS | Oslo | 42,5 % | 2015 | 2018 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+38 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Stella It AS
Hvor stor er bransjen Stella It AS tilhører?
Stella It AS er ett av 345 selskaper innen engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr i Oslo, og ett av 1 577 på landsbasis.
Hvor lenge har Stella It AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stella It AS ble etablert i 2011 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 48 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Stella It AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stella It AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Stella It AS?
Organisasjonsformen til Stella It AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Stella It AS?
Håkon Høgset er registrert som daglig leder i Stella It AS.
Hvem er største aksjonær i Stella It AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Hh Holdin AS største eier i Stella It AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Stella It AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 11,34 mill kr, opp 9 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,91 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Stella It AS?
Driftsresultatet for 2025 var 290 246 kr (driftsmargin 2,6 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mange jobber i Stella It AS?
Det er registrert 7 ansatte i Stella It AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Er Stella It AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2011. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.