Mortensrudhøyden Huseierforening
Org.nr 996233618
Om Mortensrudhøyden Huseierforening
Mortensrudhøyden Huseierforening er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers. Virksomheten ble stiftet i 2010 og har vært i drift i 16 år. Rehan Yousaf er styrets leder. I 2022 hadde Mortensrudhøyden Huseierforening en omsetning på 1,75 mill kr, en økning på 26 % fra 2021. Selskapet endte året med et overskudd på 725 394 kr. Egenkapitalen var 51 929 kr ved utgangen av 2022. Selskapet er ett av 8 711 innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Oslo, og ett av 74 249 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 652 andre selskaper i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Huseierforening.
Økonomi
Balanse
2022| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 1,75 mill kr | 788 889 kr | 725 394 kr | 1,11 mill kr | 51 929 kr | 1,06 mill kr |
| 2021 | 1,39 mill kr | −1,05 mill kr | −1,10 mill kr | 720 037 kr | −673 465 kr | 1,39 mill kr |
| 2020 | 972 002 kr | 281 820 kr | 282 320 kr | 479 672 kr | 422 963 kr | 56 709 kr |
| 2019 | 1,17 mill kr | 360 609 kr | 361 423 kr | 241 465 kr | 139 143 kr | 102 322 kr |
| 2018 | 842 968 kr | −395 402 kr | −370 104 kr | 378 327 kr | −222 280 kr | 600 607 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2022-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 53 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 87 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre8
Styre
5Sist endret 15.11.2025Regnskapsfører
1Sist endret 12.06.2012Revisor
1Sist endret 01.11.2018Forretningsfører
1Sist endret 15.11.2025Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 31.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.6.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2016 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2015 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2022 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 4,7 % | 87,9 % |
| Likviditetsgrad | 12,71 | 4,18 |
| Gjeldsgrad | 20,44 | 0,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1396,9 % | 4,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+451 til på samme adresse →Godt å vite om Mortensrudhøyden Huseierforening
Hvor stor er bransjen Mortensrudhøyden Huseierforening tilhører?
Mortensrudhøyden Huseierforening er ett av 8 711 selskaper innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Oslo, og ett av 74 249 på landsbasis.
Hvor lenge har Mortensrudhøyden Huseierforening eksistert sammenlignet med bransjen?
Mortensrudhøyden Huseierforening ble etablert i 2010 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 50 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Mortensrudhøyden Huseierforening?
Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mortensrudhøyden Huseierforening i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen FLI?
Organisasjonsformen til Mortensrudhøyden Huseierforening er Forening/lag/innretning, forkortet FLI. Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.
Hva omsatte Mortensrudhøyden Huseierforening for i 2022?
I 2022 omsatte Mortensrudhøyden Huseierforening for 1,75 mill kr, opp 26 % fra 2021. Årsresultatet ble et overskudd på 725 394 kr.
Hvor lønnsom er driften i Mortensrudhøyden Huseierforening?
Driftsresultatet for 2022 var 788 889 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Mortensrudhøyden Huseierforening?
Ved utgangen av 2022 hadde Mortensrudhøyden Huseierforening en egenkapital på 51 929 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 4,7 %.
Hva er nettsiden til Mortensrudhøyden Huseierforening?
Registrert nettside for Mortensrudhøyden Huseierforening er www.obos.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.