Hopp til innhold
Nytt: prøv API og MCP gratis.Kom i gang →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Parinder AS

Org.nr 995958562

Om Parinder AS

Parinder AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandefjord, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2010 og har vært i drift i 16 år. Ahmed Shador Shorif er daglig leder, og Nicoleta Balan er styreleder. Selskapet er ett av 111 innen drift av restauranter i Sandefjord, og ett av 11 297 i Norge. Det er eldre enn 80 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).

Aktivitet

Restaurant virksomhet.

Formål

Drift av restaurant og bar.

AI-sammendrag

Omsetningsveksten på 13% til 9 mill. kr viser at etterspørselen i Sandefjord er god, men et underskudd på 186 000 kr og en driftsmargin under bransjesnittet tyder på at kostnadene, trolig knyttet til 14 ansatte, spiser opp veksten. En egenkapitalandel på om lag 33% er likevel over snittet for restauranter og gir et visst handlingsrom. Eierskapet er delt (50% hos én aksjonær), og med bare ett styremedlem og sju kunngjøringer siste to år bør utviklingen i lønnsomhet følges tett.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler2,71 mill kr
Anleggsmidler7 %197 719 krOmløpsmidler93 %2,51 mill kr
Egenkapital og gjeld2,71 mill kr
Innskutt egenkapital4 %100 000 krOpptjent egenkapital44 %1,18 mill krKortsiktig gjeld47 %1,27 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader8,74 mill kr
Finansinntekter8 142 kr
Finanskostnader18 185 kr
Netto finans−10 044 kr
Ordinært resultat før skatt−186 390 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20258,56 mill kr−176 347 kr−186 390 kr2,71 mill kr1,28 mill kr1,43 mill kr
20247,57 mill kr−211 136 kr−298 120 kr3,06 mill kr1,47 mill kr1,59 mill kr
20236,02 mill kr−637 003 kr−721 367 kr2,63 mill kr1,48 mill kr1,15 mill kr
20226,02 mill kr−1,07 mill kr−857 488 kr2,70 mill kr–1,46 mill kr
20217,12 mill kr659 905 kr490 685 kr3,36 mill kr2,10 mill kr1,26 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 39 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 48 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 31.08.2023
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 07.08.2026
Styrets lederSignaturProkura

Regnskapsfører

1Sist endret 07.08.2026
Regnskapsfører
repr. REGNSKAP OG BEDRIFTSRÅDGIVNING ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 10.11.2025
Revisor
repr. SYSTEMREVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 endret eierandel

Endret (1)
År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Masuma Jahan ShimuPersonOrdinære aksjer50.0 %50
New Agra ASSelskapOrdinære aksjer50.0 %50

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Parinder ASBEDRDrift av restauranterSandefjord14

Kunngjøringer31

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:11→14
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Endring i roller og styre
    +REGNSKAP OG BEDRIFTSRÅDGIVNING AS(Regnskapsfører)−SYSTEM REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:13→11
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:11→13

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 34,4 % av driftsinntektene — 10,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-2,1 %1,5 %
Resultatmargin-2,2 %1,1 %
Egenkapitalandel47,2 %13,6 %
Likviditetsgrad1,980,95
Gjeldsgrad1,121,84
Egenkapitalrentabilitet-14,6 %21,2 %
Omsetningsvekst (siste år)+13,0 %+4,2 %
Omsetning per ansatt611 526,714 kr543 266,252 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad26,3 %31,4 %
Lønnskostnad39,1 %39,4 %
Annen driftskostnad34,4 %23,7 %
Avskrivninger2,3 %1,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Også i Sandefjord

1 000+ til i Sandefjord →

Ofte spurt om Parinder AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Parinder AS?

Det er registrert 11 297 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 111 i Sandefjord.

Er Parinder AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2010, som er lenger enn 80 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 161 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Parinder AS bedre enn andre i bransjen?

Parinder AS hadde en driftsmargin på −2,1 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 1,5 % for drift av restauranter.

Er Parinder AS et aktivt selskap?

Parinder AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Parinder AS?

Daglig leder i Parinder AS er Ahmed Shador Shorif, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem eier Parinder AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Masuma Jahan Shimu største eier i Parinder AS med 50 % av aksjene. Nest størst er New Agra AS med 50 %.

Hva er omsetningen til Parinder AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 8,56 mill kr, opp 13 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,28 mill kr ved årsslutt.

Hva er aksjekapitalen i Parinder AS?

Parinder AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 100 aksjer.

Hvor ligger Parinder AS?

Forretningsadressen til Parinder AS er Kilgata 1, 3217, SANDEFJORD i Sandefjord kommune.

Hvem er revisor for Parinder AS?

Parinder AS bruker Regnskap Og Bedriftsrådgivning AS som regnskapsfører og Systemrevisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestfold