Canvas Hotell AS
Org.nr 995715201
Om Canvas Hotell AS
Canvas Hotell AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nissedal, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Drift av hoteller. Virksomheten ble stiftet i 2010 og har vært i drift i 16 år. Jørgen Jørgensen er styrets leder. I 2025 hadde Canvas Hotell AS en omsetning på 10,10 mill kr, en økning på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 652 775 kr. Egenkapitalen var 2,27 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Norrøna Adventure AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 795 i Norge innen drift av hoteller. Det ble etablert samme år som 35 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (90 %).
Aktivitet
Drift av hotell.
Formål
Selskapets formål er å drive hotell i Nissedal.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,10 mill kr | −549 847 kr | −652 775 kr | 10,59 mill kr | 2,27 mill kr | 8,31 mill kr |
| 2024 | 8,91 mill kr | −782 025 kr | −975 461 kr | 8,02 mill kr | 260 065 kr | 7,76 mill kr |
| 2023 | 7,98 mill kr | −597 541 kr | −615 049 kr | 8,39 mill kr | 1,24 mill kr | 7,16 mill kr |
| 2022 | 8,82 mill kr | 2,25 mill kr | 1,73 mill kr | 6,92 mill kr | 1,85 mill kr | 5,07 mill kr |
| 2021 | 6,91 mill kr | 141 976 kr | 83 694 kr | 5,93 mill kr | 123 159 kr | 5,80 mill kr |
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 21.08.2025Regnskapsfører
1Sist endret 06.08.2026Revisor
1Sist endret 06.10.2026Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Norrøna Adventure AS100 %
- Lowcamp AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Norrøna Adventure AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 122 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Norrøna Adventure AS
2 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Canvas Hotell AS | BEDR | Drift av hoteller | Nissedal | 17 |
Kunngjøringer40
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 20.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 21.8.2025 | Styre ↗ |
| 29.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.3.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.2.2024 | Revisor ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:16→17
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→16
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre−ASPIA NORGE AS(Regnskapsfører)
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 17,3 % av driftsinntektene — 15,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -5,4 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | -6,5 % | 1,9 % |
| Egenkapitalandel | 21,5 % | 24,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,62 | 1,11 |
| Gjeldsgrad | 3,66 | 1,84 |
| Egenkapitalrentabilitet | -28,7 % | 7,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +13,4 % | +4,8 % |
| Omsetning per ansatt | 594 174,412 kr | 756 922,484 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 15,9 % | 15,3 % |
| Lønnskostnad | 37,2 % | 37,4 % |
| Annen driftskostnad | 35,1 % | 39,4 % |
| Avskrivninger | 17,3 % | 2,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Offentlig støtte
Canvas Hotell AS er registrert med 3 tildelinger fra Innovasjon Norge (1,58 mill kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 23.2.2018 | Distriktsutviklingstilskudd | Investeringstilskudd | 500 000 kr | Tilskudd |
| 23.2.2018 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 85 000 kr | Tilskudd |
| 23.2.2018 | Risikolån og garantier | Distriktsrettede risikolån | 1,00 mill kr | Lån |
Kilde: Innovasjon Norge
Immaterielle rettigheter
Canvas Hotell AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Canvas ↗ | 201911286 | 306369 | Registrert | 27.8.2029 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså i Nissedal
+471 til i Nissedal →Spørsmål og svar om Canvas Hotell AS
Hvor stor er bransjen Canvas Hotell AS tilhører?
Canvas Hotell AS er ett av 1 795 selskaper i Norge innen drift av hoteller.
Hvor lenge har Canvas Hotell AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Canvas Hotell AS ble etablert i 2010 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 53 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Canvas Hotell AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for drift av hoteller er en driftsmargin på 4 %. Canvas Hotell AS lå på −5,4 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Canvas Hotell AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Canvas Hotell AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier Canvas Hotell AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Norrøna Adventure AS største eier i Canvas Hotell AS med 100 % av aksjene.
Går Canvas Hotell AS med overskudd?
I 2025 omsatte Canvas Hotell AS for 10,10 mill kr, opp 13 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 652 775 kr.
Hvor lønnsom er driften i Canvas Hotell AS?
Driftsresultatet for 2025 var −549 847 kr (driftsmargin −5,4 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mange jobber i Canvas Hotell AS?
Det er registrert 17 ansatte i Canvas Hotell AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Er Canvas Hotell AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2010. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.