Qmatec Group AS
- Omsetning
- 3,0 mill
- +69,8 %
- Resultat
- 2 909
- −100 %
Om Qmatec Group AS
Qmatec Group AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Gjerstad, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2010 og har vært i drift i 16 år. Kjell Arild Grønås er daglig leder, og Lars Næss er styreleder. I 2025 hadde Qmatec Group AS en omsetning på 2,97 mill kr, en økning på 70 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2 909 kr. Egenkapitalen var 7,61 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Qmatec Holding AS med 83,5 % av aksjene. Selskapet er ett av 6 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Gjerstad, og ett av 18 739 i Norge. Det er eldre enn 83 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Salg og utleie av tekniske konsulenttjenester, samt bedriftsrådgivning og kompetanseutviklingende virksomhet, eie aksjer i andre selskap, investere i aksjer og andre verdipapirer, samt annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette.
API og MCPGET /company/995676737
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995676737" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995676737",
"name": "QMATEC GROUP AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "GJERSTAD", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "995676737" })Spør AI-assistenten
Er Qmatec Group AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Qmatec Group AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Qmatec Group AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +69,8 % fra 2024 · +51,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,97 mill kr | 6 297 kr | 2 909 kr | 8,77 mill kr | 7,61 mill kr | 1,16 mill kr |
| 2024 | 1,75 mill kr | −417 822 kr | 7,30 mill kr | 11,62 mill kr | 9,61 mill kr | 2,01 mill kr |
| 2023 | 2,21 mill kr | −40 748 kr | 4,71 mill kr | 9,58 mill kr | 6,31 mill kr | 3,27 mill kr |
| 2022 | 2,30 mill kr | 29 155 kr | 636 kr | 8,60 mill kr | 5,60 mill kr | 3,00 mill kr |
| 2021 | 1,97 mill kr | 627 026 kr | 6,16 mill kr | 13,49 mill kr | 9,60 mill kr | 3,89 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 76 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/995676737/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995676737/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995676737",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 2973242, "operating_profit": 6297, "net_profit": 2909, "equity": 7611916, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 1750540,
"operating_profit": -417822,
"net_profit": 7296461,
"equity": 9609007,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "995676737" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Qmatec Group AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Qmatec Group AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Qmatec Group AS de siste årene.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 28.06.2010Styre
4Sist endret 30.12.2022Regnskapsfører
1Sist endret 14.12.2010Revisor
1Sist endret 30.12.2022API og MCPGET /company/995676737/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995676737/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995676737",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "995676737" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Qmatec Group AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Qmatec Group AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Qmatec Group AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute · 1 endret eierandel
- Havfjell AS14 %
- At Work Invest AS2,5 %
- Qmatec Group AShadde 50 %
- Qmatec Holding AS50 % → 83,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Qmatec Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 83,5 % | 835 |
| Havfjell AS | Selskap | Ordinære aksjer | 14,0 % | 140 |
| At Work Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,5 % | 25 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/995676737/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995676737/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995676737",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "QMATEC HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 83.5, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "HAVFJELL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 14, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "995676737" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Qmatec Group AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Qmatec Group AS eier Qmatec Holding AS, og hvem eier resten?
Er Qmatec Group AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Qmatec Holding AS
1 selskaperDatterselskaper av Qmatec Group AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/995676737/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995676737/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995676737",
"chain": [
{ "org_no": "996263592", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "995676737", "owner_pct": 83.5, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "995676737" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Qmatec Group AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Qmatec Group AS?
Hvem eier Qmatec Group AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Qmatec Group AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Gjerstad | − |
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.12.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.12.2022 | Revisor ↗ |
| 30.12.2022 | Styre ↗ |
| 27.9.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.4.2022 | Kapital ↗ |
| 4.4.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 8.11.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/995676737/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995676737/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995676737",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "995676737" })Spør AI-assistenten
Når leverte Qmatec Group AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Qmatec Group AS sist endret?
Har Qmatec Group AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 76,5 % av driftsinntektene — 32,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,2 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | 0,1 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 86,8 % | 54,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,77 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 0,15 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,0 % | 8,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,0 % | 26,3 % |
| Lønnskostnad | 76,5 % | 43,7 % |
| Annen driftskostnad | 22,8 % | 14,3 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/995676737/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995676737/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995676737",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9237,
"revenue": { "value": 2973242, "percentile": 0.7864 },
"operating_margin": { "value": 0.0021, "percentile": 0.342 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "995676737" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Qmatec Group AS på i bransjen?
Hvor ligger Qmatec Group AS blant de 9237 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Qmatec Group AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Qmatec Group AS er registrert med 1 forskningsprosjekt fra Forskningsrådet.
| Periode | Prosjekt | Aktivitet | Tildelt | Status |
|---|---|---|---|---|
| 2020–2024 | Instrumented light-weight drill pipes for slimwell geothermal drilling | Stort program energi | − | Avslag |
Kilde: Forskningsrådet
API og MCPGET /company/995676737/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/995676737/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "995676737",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Instrumented light-weight drill pipes for slimwell geothermal drilling",
"prosjektstart": 2020,
"tildelt_belop": 0,
…
}
],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "995676737" })Spør AI-assistenten
Hvilke forskningsprosjekter har Qmatec Group AS hatt hos Forskningsrådet?
Hvilken offentlig støtte har Qmatec Group AS fått?
Godkjenninger og registre
Qmatec Group AS har status «Godkjent» i Arbeidstilsynets bemanningsforetaksregister.
Statusen er gjengitt slik den står i registeret. Det er oppdragsgivers ansvar å kontrollere status hos Arbeidstilsynet før innleie.
Kilde: Arbeidstilsynet
Investeringer
QMATEC GROUP AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Qmatec Drilling AS | Vinje | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Qmatec Eiendom AS | Vinje | 80,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Gjerstad
+507 til i Gjerstad →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Qmatec Group AS
Hvor stor er bransjen Qmatec Group AS tilhører?
Qmatec Group AS er ett av 6 selskaper innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Gjerstad, og ett av 18 739 på landsbasis.
Hvor lenge har Qmatec Group AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Qmatec Group AS ble etablert i 2010 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 83 % av selskapene.
Hva er statusen til Qmatec Group AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Qmatec Group AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Qmatec Group AS?
Kjell Arild Grønås er registrert som daglig leder i Qmatec Group AS.
Hvem er styreleder i Qmatec Group AS?
Styrets leder i Qmatec Group AS er Lars Næss. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Qmatec Group AS?
Største aksjonær i Qmatec Group AS er Qmatec Holding AS med 83,5 % av aksjene, fulgt av Havfjell AS (14 %) og At Work Invest AS (2,5 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Qmatec Group AS for i 2025?
I 2025 omsatte Qmatec Group AS for 2,97 mill kr, opp 70 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 2 909 kr.
Hvor solid er økonomien i Qmatec Group AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Qmatec Group AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Har Qmatec Group AS mottatt offentlig støtte?
Qmatec Group AS er registrert med 1 prosjekt hos Forskningsrådet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.